Таг: МКЦ

1 2 3 4 20 / 32 НАПИСИ
ОМАЖ И НАГРАДА ПОСВЕТЕНИ НА БИШ ВЕЧЕРВА НА МЛАД ОТВОРЕН ТЕАТАР

ОМАЖ И НАГРАДА ПОСВЕТЕНИ НА БИШ ВЕЧЕРВА НА МЛАД ОТВОРЕН ТЕАТАР

„За зелената гуска и црвените рози“ е насловен настанот посветен на Љубиша Никодиновски- Биш, закажан за денес во 18 часот во галеријата на Младинскио ...
МОТ ЌЕ ИМА НОВА СЕЛЕКЦИЈА СО МАКЕДОНСКИ ПРЕТСТАВИ, БАРА КАНДИДАТИ

МОТ ЌЕ ИМА НОВА СЕЛЕКЦИЈА СО МАКЕДОНСКИ ПРЕТСТАВИ, БАРА КАНДИДАТИ

Младинскиит културен центар (МКЦ) во Скопје објави повик за учество на домашни продукции на меѓународниот театарски фестивал Млад отворен театар (МОТ) ...
ВЛАТКО СТЕФАНОВСКИ ЌЕ НАСТАПИ ВО МКЦ ПО 40 ГОДИНИ ПАУЗА

ВЛАТКО СТЕФАНОВСКИ ЌЕ НАСТАПИ ВО МКЦ ПО 40 ГОДИНИ ПАУЗА

Влатко Стефановски ќе го има првиот настап во Младински културен центар во Скопје по 40 години пауза, што ќе биде дел од одбележувањето на јубилејот 5 ...
В. Д. ДИРЕКТОРОТ НА МКЦ РУСЕ АРСОВ ПОДНЕСЕ ОСТАВКА

В. Д. ДИРЕКТОРОТ НА МКЦ РУСЕ АРСОВ ПОДНЕСЕ ОСТАВКА

В. д. директорот на скопскиот Младински културен центар (МКЦ) Русе Арсов поднесе оставка. Вели дека после три и пол години се повлекува од раководењет ...
ВЕЧЕРВА СКОПСКА ПРЕМИЕРА НА КРАТКИОТ ФИЛМ „СЕВЕРЕН ПОЛ“ НА АПЧЕВСКА

ВЕЧЕРВА СКОПСКА ПРЕМИЕРА НА КРАТКИОТ ФИЛМ „СЕВЕРЕН ПОЛ“ НА АПЧЕВСКА

Краткиот филм „Северен пол“ на режисерката Марија Апчевска-Петровска вечерва во Паркот на Младинскиот културен центар (МКЦ) ќе ја има скопската премие ...
СИНЕДЕЈС ЌЕ СЕ ОДРЖИ НА ОТВОРЕНО НИЗ НЕКОЛКУ СКОПСКИ ПАРКОВИ ОД 18 ДО 24 СЕПТЕМВРИ

СИНЕДЕЈС ЌЕ СЕ ОДРЖИ НА ОТВОРЕНО НИЗ НЕКОЛКУ СКОПСКИ ПАРКОВИ ОД 18 ДО 24 СЕПТЕМВРИ

Младинскиот културен центар (МКЦ) ќе го организира 19. издание на Фестивалот на европски филм Синедејс со филмски проекции на отворено. Фестивалот кој ...
СКОПСКИТЕ КИНА СИНЕПЛЕКС, МИЛЕНУМ И КИНОТЕКАТА ГИ ОТКАЖАА ПРОЕКЦИИТЕ

СКОПСКИТЕ КИНА СИНЕПЛЕКС, МИЛЕНУМ И КИНОТЕКАТА ГИ ОТКАЖАА ПРОЕКЦИИТЕ

Киното Синеплекс ќе се затвори, следејќи ја ситуацијата според препораките на Владата, објавија од синџирот кина во скопскиот „Сити мол“. Од киното ве ...
ПОНИШТЕН КОНКУРСОТ ЗА МКЦ, РУСЕ АРСОВ ОСТАНУВА В. Д. ДИРЕКТОР

ПОНИШТЕН КОНКУРСОТ ЗА МКЦ, РУСЕ АРСОВ ОСТАНУВА В. Д. ДИРЕКТОР

Град Скопје го поништи конкурсот за избор на директор на Младинскиот културен центар (МКЦ). На конкурсот беа пријавени пејачот Бени Шаќири и сегашниот ...
РАСПРОДАДЕНА СЛОВЕНЕЧКАТА ПРЕТСТАВА ШТО ТРАЕ 10 ЧАСА, МОТ ПОЧНУВА В ПЕТОК

РАСПРОДАДЕНА СЛОВЕНЕЧКАТА ПРЕТСТАВА ШТО ТРАЕ 10 ЧАСА, МОТ ПОЧНУВА В ПЕТОК

Дваесет и еден настан ќе има на 44. издание на Млад отворен театар (МОТ), кој ќе се одржува од 13 до 21 септември во Младинскиот културен центар (МКЦ) ...
250 КУЛТУРНИ РАБОТНИЦИ БАРААТ ОД ПРЕМИЕРОТ ЗАЕВ ДА СПРЕЧИ БЕНИ ШАЌИРИ ДА СТАНЕ ДИРЕКТОР НА МКЦ

250 КУЛТУРНИ РАБОТНИЦИ БАРААТ ОД ПРЕМИЕРОТ ЗАЕВ ДА СПРЕЧИ БЕНИ ШАЌИРИ ДА СТАНЕ ДИРЕКТОР НА МКЦ

250 независни уметници и културни работници бараат од премиерот Зоран Заев да спречи менување на сегашниот в. д. директор на Младинскиот културен цент ...
1 2 3 4 20 / 32 НАПИСИ