Таг: Млад отворен театар

РАСПРОДАДЕНА СЛОВЕНЕЧКАТА ПРЕТСТАВА ШТО ТРАЕ 10 ЧАСА, МОТ ПОЧНУВА В ПЕТОК

РАСПРОДАДЕНА СЛОВЕНЕЧКАТА ПРЕТСТАВА ШТО ТРАЕ 10 ЧАСА, МОТ ПОЧНУВА В ПЕТОК

Дваесет и еден настан ќе има на 44. издание на Млад отворен театар (МОТ), кој ќе се одржува од 13 до 21 септември во Младинскиот културен центар (МКЦ) ...
БЕЛГИСКАТА ПРЕТСТАВА-ФИЛМ-ПАРОДИЈА „БЛОКБАСТЕР“ ГО ОТВОРА 43. МЛАД ОТВОРЕН ТЕАТАР

БЕЛГИСКАТА ПРЕТСТАВА-ФИЛМ-ПАРОДИЈА „БЛОКБАСТЕР“ ГО ОТВОРА 43. МЛАД ОТВОРЕН ТЕАТАР

Белгиската претстава „Блокбастер“ на уметничкиот колектив „Менсуел“ утревечер го отвора 43. издание на Млад отворен театар (МОТ), кој ќе трае до 28 се ...
МОТ ОТВОРА СО ПРЕТСТАВА ЗА КОЈА Е ПОТРЕБНО ПОЛИЦИСКО ОБЕЗБЕДУВАЊЕ

МОТ ОТВОРА СО ПРЕТСТАВА ЗА КОЈА Е ПОТРЕБНО ПОЛИЦИСКО ОБЕЗБЕДУВАЊЕ

Контроверзната претстава „Нашето насилство и вашето насилство“ на хрватскиот режисер Оливер Фрљиќ, во продукција на Словенско младинско гледалишче (СМ ...
3 / 3 НАПИСИ