Таг: МНР

1 9 10 11 12 13 110 / 125 НАПИСИ
ТИЛЕРСОН ЈА ПОВИКА ВЛАДАТА ДА ИСТРАЕ СО РЕФОРМИТЕ ВО МАКЕДОНИЈА

ТИЛЕРСОН ЈА ПОВИКА ВЛАДАТА ДА ИСТРАЕ СО РЕФОРМИТЕ ВО МАКЕДОНИЈА

Државниот секретар на САД Рекс Тилерсон ja поддржа реформската агенда на македонската влада и ја повика да истрае во нејзиното спроведување, на вчераш ...
КИНЕСКАТА АМБАСАДА ПОБЕДИ НА ДИПЛОМАТСКИОТ ТУРНИР ВО ТЕНИС ВО СКОПЈЕ

КИНЕСКАТА АМБАСАДА ПОБЕДИ НА ДИПЛОМАТСКИОТ ТУРНИР ВО ТЕНИС ВО СКОПЈЕ

Претставник од кинеската амбасада во Скопје е победник на дипломатски турнир во тенис, што по повод 11 Октомври го организираа Министерството за надво ...
ДИМИТРОВ И ИВАНОВ ДОГОВОРИЛЕ ПРВА ТУРА АМБАСАДОРИ

ДИМИТРОВ И ИВАНОВ ДОГОВОРИЛЕ ПРВА ТУРА АМБАСАДОРИ

Во финална фаза сме со претседателот на државата Ѓорге Иванов за договор за пополнување на првата тура на испразнети амбасадорски места, рече министер ...
ВРЕДЕЛА 1 МИЛИОН, КУПЕНА ЗА 3 МИЛИОНИ ЕВРА, А МАКЕДОНИЈА 10 ГОДИНИ ПЛАЌА КИРИЈА ЗА АМБАСАДА ВО БУДИМПЕШТА

ВРЕДЕЛА 1 МИЛИОН, КУПЕНА ЗА 3 МИЛИОНИ ЕВРА, А МАКЕДОНИЈА 10 ГОДИНИ ПЛАЌА КИРИЈА ЗА АМБАСАДА ВО БУДИМПЕШТА

Македонија 10 години не може да се всели во зградата за амбасада што ја купи за 3 милиони евра во Будимпешта, поради опасност од свлечиште. Во 2007, М ...
НЕ СМЕ ЈА ПРИСЛУШУВАЛЕ СРБИЈА, НИЕ СТРАДАВМЕ ОД ПРИСЛУШУВАЊЕ, КАЖА ДИМИТРОВ

НЕ СМЕ ЈА ПРИСЛУШУВАЛЕ СРБИЈА, НИЕ СТРАДАВМЕ ОД ПРИСЛУШУВАЊЕ, КАЖА ДИМИТРОВ

Владата на Република Македонија ниту имала намера, ниту дала наредба или инструкција, ниту пак извршила разузнавачки дејствија против нашите соседи, в ...
МНР НЕ ЗНАЕ ЗОШТО ПЕРСОНАЛОТ НА СРПСКАТА АМБАСАДА Е ИТНО ПОВИКАН ВО БЕЛГРАД

МНР НЕ ЗНАЕ ЗОШТО ПЕРСОНАЛОТ НА СРПСКАТА АМБАСАДА Е ИТНО ПОВИКАН ВО БЕЛГРАД

Министерството за надворешни работи не знае зошто персоналот на српската амбасада во Скопје е повикан во Белград. Од таму известуваат дека вчера прими ...
ГЕРМАНИЈА ОД ВЛАДАТА НА ЗАЕВ БАРА ЗАЈАКНУВАЊЕ НА СЈО, ВЛАДЕЕЊЕ НА ПРАВОТО И СЛОБОДА НА МЕДИУМИ

ГЕРМАНИЈА ОД ВЛАДАТА НА ЗАЕВ БАРА ЗАЈАКНУВАЊЕ НА СЈО, ВЛАДЕЕЊЕ НА ПРАВОТО И СЛОБОДА НА МЕДИУМИ

Портпаролот на Министерството за надворешни работи на Германија денеска го поздрави изборот на новата влада на Македонија и посочи дека ќе мора да се ...
ЌЕ БИДЕТЕ ДОБАР ЛИДЕР НА ВМРО-ДПМНЕ, МУ КАЖА ЗАЕВ НА ПОПОСКИ

ЌЕ БИДЕТЕ ДОБАР ЛИДЕР НА ВМРО-ДПМНЕ, МУ КАЖА ЗАЕВ НА ПОПОСКИ

Премиерот Зоран Заев кажа дека довчерашниот министер за надворешни работи Никола Попоски ќе биде добар лидер на ВМРО-ДПМНЕ непосредно пред да биде изб ...
СРПСКИОТ РАЗУЗНАВАЧ БИЛ НА 27 АПРИЛ ВО СОБРАНИЕТО ОТИ ТОА МУ БИЛО РАБОТА, ТВРДАТ ВЛАСТИТЕ ВО БЕЛГРАД

СРПСКИОТ РАЗУЗНАВАЧ БИЛ НА 27 АПРИЛ ВО СОБРАНИЕТО ОТИ ТОА МУ БИЛО РАБОТА, ТВРДАТ ВЛАСТИТЕ ВО БЕЛГРАД

Српскиот министер за надворешни работи Ивица Дачиќ вели дека советникот во српската амбасада во Скопје и претставник на Безбедносно-информативната аге ...
МЕСТО ДА ГИ КАЗНИ, МНР ИСПРАЌА НАСИЛНИЦИ ОД 27 АПРИЛ КАКО ДИПЛОМАТИ ВО СТРАНСТВО

МЕСТО ДА ГИ КАЗНИ, МНР ИСПРАЌА НАСИЛНИЦИ ОД 27 АПРИЛ КАКО ДИПЛОМАТИ ВО СТРАНСТВО

Синдикатот на македонската дипломатска служба (СМДС) вели дека раководството на Министерството за надворешни работи на заминување преку незаконски рас ...
1 9 10 11 12 13 110 / 125 НАПИСИ