Таг: мобилни телефони

ОД ЈУЛИ ЗА 27 ОТСТО ПОЕВТИН РОАМИНГ ВО ЗЕМЈИТЕ ОД ЗАПАДЕН БАЛКАН, ОД 2021 ЦЕЛОСНО СЕ УКИНУВА

ОД ЈУЛИ ЗА 27 ОТСТО ПОЕВТИН РОАМИНГ ВО ЗЕМЈИТЕ ОД ЗАПАДЕН БАЛКАН, ОД 2021 ЦЕЛОСНО СЕ УКИНУВА

Од први јули годинава цените на роаминг услугите помеѓу Северна Македонија, Србија, Црна Гора, Албанија, Косово и Босна и Херцеговина ќе се намалат за ...
ЗАТВОРЕНИЦИ ВО ИДРИЗОВО НАПРАВИЛЕ ПОЖАР И ПОПЛАВА ЗА ДА НЕ ИМ ГИ ЗЕМАТ ТЕЛЕФОНИТЕ

ЗАТВОРЕНИЦИ ВО ИДРИЗОВО НАПРАВИЛЕ ПОЖАР И ПОПЛАВА ЗА ДА НЕ ИМ ГИ ЗЕМАТ ТЕЛЕФОНИТЕ

Пожарот во затворот „Идризово“ кој се случи во понеделникот го предизвикале затвореници, за да не им бидат земени мобилните телефони од затворската по ...
ПЕТ ТИМА МЛАДИ ИНОВАТОРИ НАГРАДЕНИ ОД УНИЦЕФ И ФОНДОТ ЗА ТЕХНОЛОШКИ РАЗВОЈ

ПЕТ ТИМА МЛАДИ ИНОВАТОРИ НАГРАДЕНИ ОД УНИЦЕФ И ФОНДОТ ЗА ТЕХНОЛОШКИ РАЗВОЈ

Иновативни начини на комбинирање велосипедизам со полнење на мобилни телефони, рециклирање и намалување на употребата на пластични шишиња, воведување ...
ПАНИКА ВО ХАВАИ ПО ЛАЖНО ПРЕДУПРЕДУВАЊЕ ЗА НАДОАЃАЧКА РАКЕТА

ПАНИКА ВО ХАВАИ ПО ЛАЖНО ПРЕДУПРЕДУВАЊЕ ЗА НАДОАЃАЧКА РАКЕТА

Аларм за надоаѓачка ракета предизвика паника меѓу жителите во американската држава Хаваи во сабота наутро по локално време, пред да биде прогласен за ...
АКО АКТЕР ВЛЕЗЕ СО ТЕЛЕФОН НА СЕТ, ЌЕ БИДЕ ИЗБРКАН – ХОЛИВУДСКИТЕ  РЕЖИСЕРИ ЗАБРАНУВААТ СМАРТФОНИ

АКО АКТЕР ВЛЕЗЕ СО ТЕЛЕФОН НА СЕТ, ЌЕ БИДЕ ИЗБРКАН – ХОЛИВУДСКИТЕ РЕЖИСЕРИ ЗАБРАНУВААТ СМАРТФОНИ

Тешко е да се замисли кој било агол на планетата каде што смартфоните не се присутни. Но, режисерот на „Почеток“ и „Интерстелар“ Кристофер Нолан е при ...
5 / 5 НАПИСИ