Таг: модел

ВАТИКАН ИСТРАЖУВА КАКО ОД ИНСТАГРАМ ПРОФИЛОТ НА ПАПАТА ФРАЊО БИЛА ЛАЈКНАТА ФОТОГРАФИЈА НА БРАЗИЛСКИ МОДЕЛ

ВАТИКАН ИСТРАЖУВА КАКО ОД ИНСТАГРАМ ПРОФИЛОТ НА ПАПАТА ФРАЊО БИЛА ЛАЈКНАТА ФОТОГРАФИЈА НА БРАЗИЛСКИ МОДЕЛ

Ватикан објави дека испитува како од официјалниот профил на папата Фрањо на Инстаграм била лајкната фотографија на оскудно облечен бразилски модел. Не ...
СО КОВИД-19 СМЕ ВО ПАТ ПОЗИЦИЈА, ЕПИДЕМИЈАТА МОЖЕ ГАЛОПИРАЧКИ ДА СЕ ВРАТИ, ВЕЛАТ АНАЛИЗИТЕ НА ПРОФЕСОРОТ ТРАЈКОВСКИ

СО КОВИД-19 СМЕ ВО ПАТ ПОЗИЦИЈА, ЕПИДЕМИЈАТА МОЖЕ ГАЛОПИРАЧКИ ДА СЕ ВРАТИ, ВЕЛАТ АНАЛИЗИТЕ НА ПРОФЕСОРОТ ТРАЈКОВСКИ

Со болеста КОВИД-19 сме во пат позиција, тоа го покажува репродукциониот број R-0 (ер нула) кој е еднаков на еден, што значи дека бројот на новозаразе ...
ДО СЕПТЕМВРИ НОВ МОДЕЛ ЗА ДРЖАВНО ФИНАНСИРАЊЕ НА НЕВЛАДИНИТЕ, ЗАЕВ НАЈАВИ ПОВЕЌЕ ПАРИ

ДО СЕПТЕМВРИ НОВ МОДЕЛ ЗА ДРЖАВНО ФИНАНСИРАЊЕ НА НЕВЛАДИНИТЕ, ЗАЕВ НАЈАВИ ПОВЕЌЕ ПАРИ

Новиот модел за државно финансирање на граѓанските организации треба да биде готов до септември, најави премиерот Зоран Заев на денешната конференција ...
МОДЕЛ НА ПЛЕЈБОЈ ДОБИ ДОЗВОЛА ДА ЗБОРУВА ЗА НАВОДНАТА АФЕРА СО ТРАМП

МОДЕЛ НА ПЛЕЈБОЈ ДОБИ ДОЗВОЛА ДА ЗБОРУВА ЗА НАВОДНАТА АФЕРА СО ТРАМП

Поранешниот модел на Плејбој Карен Мекдугал се спогоди со компанијата АМИ и сега може слободно да зборува за нејзината наводна афера со американскиот ...
ЧЕТИРИНАЕСЕТГОДИШНА РУСКА МАНЕКЕНКА ПОЧИНА ВО КИНА ОД ПРЕМНОГУ РАБОТА

ЧЕТИРИНАЕСЕТГОДИШНА РУСКА МАНЕКЕНКА ПОЧИНА ВО КИНА ОД ПРЕМНОГУ РАБОТА

Четиринаесетгодишна руска манекенка, која работела прекувремено без лекарско осигурување, починала од сепса и инфекција на нервниот систем во Шангај, ...
МОДЕЛ СО ВЛАКНЕСТИ НОЗЕ ОД ШВЕДСКА ПРЕДИЗВИКА БУРА ОД РЕАКЦИИ ЗА ФЕМИНИЗМОТ

МОДЕЛ СО ВЛАКНЕСТИ НОЗЕ ОД ШВЕДСКА ПРЕДИЗВИКА БУРА ОД РЕАКЦИИ ЗА ФЕМИНИЗМОТ

Шведски модел вели дека добивала закани за силување поради тоа што постирала реклама со влакнести нозе. Аврида Бистром (26) која исто така е и фото ...
6 / 6 НАПИСИ