Таг: модерна

1 2 10 / 20 НАПИСИ
АТЛАСОТ НА МАКЕДОНСКАТА МОДЕРНА АРХИТЕКТУРА ВЕЧЕРВА НА ИЗЛОЖБА ВО МКЦ

АТЛАСОТ НА МАКЕДОНСКАТА МОДЕРНА АРХИТЕКТУРА ВЕЧЕРВА НА ИЗЛОЖБА ВО МКЦ

„Атлас на македонската модерна архитектура“ е насловена изложбата која ќе се отвори вечерва (20 часот) во Галерија 2 во Младинскиот културен центар (М ...
„МОДЕРНА“ ГО ТУЖИ „ФАЈЗЕР“ ЗА КОПИРАЊЕ ТЕХНОЛОГИЈА ЗА ВАКЦИНАТА ПРОТИВ КОВИД-19

„МОДЕРНА“ ГО ТУЖИ „ФАЈЗЕР“ ЗА КОПИРАЊЕ ТЕХНОЛОГИЈА ЗА ВАКЦИНАТА ПРОТИВ КОВИД-19

„Модерна“ соопшти дека го тужи „Фајзер“ и неговиот германски партнер „Бионтек“ за нарушување на патенти во врска развојот на првите вакцини против ков ...
ПОСТОЈНИТЕ КОВИД ВАКЦИНИ НЕМА ДА БИДАТ МНОГУ ДЕЛОТВОРНИ ПРОТИВ ОМИКРОН, ВЕЛИ ШЕФОТ НА „МОДЕРНА“

ПОСТОЈНИТЕ КОВИД ВАКЦИНИ НЕМА ДА БИДАТ МНОГУ ДЕЛОТВОРНИ ПРОТИВ ОМИКРОН, ВЕЛИ ШЕФОТ НА „МОДЕРНА“

Шефот на „Модерна“ предупреди дека постојните ковид вакцини веројатно ќе бидат помалку делотворни против новиот сој омикрон одошто беа против сојот де ...
ТРЕТ ЈАПОНЕЦ ПОЧИНАЛ ОТКАКО ПРИМИЛ КОНТАМИНИРАНА КОВИД ВАКЦИНА НА „МОДЕРНА“

ТРЕТ ЈАПОНЕЦ ПОЧИНАЛ ОТКАКО ПРИМИЛ КОНТАМИНИРАНА КОВИД ВАКЦИНА НА „МОДЕРНА“

Трет Јапонец починал откако примил ковид вакцина на „Модерна“ од една од трите серии кои во меѓувреме се идентификувани како контаминирани. Четириесет ...
АМЕРИКАНКА УАПСЕНА ОТКАКО НА ЛАЖНАТА ПОТВРДА ЗА ВАКЦИНИРАЊЕ „МОДЕРНА“ ЈА ПИШАЛА „МАДЕРНА“

АМЕРИКАНКА УАПСЕНА ОТКАКО НА ЛАЖНАТА ПОТВРДА ЗА ВАКЦИНИРАЊЕ „МОДЕРНА“ ЈА ПИШАЛА „МАДЕРНА“

Дваесет и четиригодишна жена од Илиноис била уапсена откако се обидела да влезе во Хаваи со лажна потврда за вакцинирање против ковид-19, на која имал ...
МЕРКЕЛ СЕ РЕВАКЦИНИРАШЕ СО „МОДЕРНА“, ИАКО ПРВАТА ДОЗА БЕШЕ СО „АСТРАЗЕНЕКА“

МЕРКЕЛ СЕ РЕВАКЦИНИРАШЕ СО „МОДЕРНА“, ИАКО ПРВАТА ДОЗА БЕШЕ СО „АСТРАЗЕНЕКА“

Германската канцеларка Ангела Меркел прими втора доза ковид вакцина од „Модерна“, откако првата доза беше со „АстраЗенека“, соопшти владиниот портпаро ...
СЗО ЈА СТАВИ ВО КОВАКС И КОВИД ВАКЦИНАТА НА „МОДЕРНА“

СЗО ЈА СТАВИ ВО КОВАКС И КОВИД ВАКЦИНАТА НА „МОДЕРНА“

Светската здравствена организација (СЗО) ја стави вакцината на фармацевтската компанија „Модерна“ на листата на вакцини за итна употреба против ковид- ...
„МОДЕРНА“ ЈА ТЕСТИРА ВАКЦИНАТА ПРОТИВ КОВИД-19 НА БЕБИЊА И ДЕЦА

„МОДЕРНА“ ЈА ТЕСТИРА ВАКЦИНАТА ПРОТИВ КОВИД-19 НА БЕБИЊА И ДЕЦА

Американската фармацевтска компанија „Модерна“ започна со тестирањата на својата вакцина против ковид-19 на бебиња и млади деца. Компанијата планира д ...
ВАКЦИНИТЕ ПРОТИВ КОВИД-19 СОЗДАДОА ГЛОБАЛЕН ПАЗАР ОД ДЕСЕТИЦИ МИЛИЈАРДИ ДОЛАРИ ЗА НЕКОЛКУ ФАРМАЦЕВТСКИ КОМПАНИИ

ВАКЦИНИТЕ ПРОТИВ КОВИД-19 СОЗДАДОА ГЛОБАЛЕН ПАЗАР ОД ДЕСЕТИЦИ МИЛИЈАРДИ ДОЛАРИ ЗА НЕКОЛКУ ФАРМАЦЕВТСКИ КОМПАНИИ

Доаѓањето на вакцините против ковид-19 вети враќање во нормален живот, но и создаде глобален пазар вреден десетици милијарди долари годишно за неколку ...
ЕВРОПСКИТЕ РЕГУЛАТОРИ ЈА ОДОБРИЈА И ВАКЦИНАТА ПРОТИВ КОВИД-19 НА „МОДЕРНА“

ЕВРОПСКИТЕ РЕГУЛАТОРИ ЈА ОДОБРИЈА И ВАКЦИНАТА ПРОТИВ КОВИД-19 НА „МОДЕРНА“

Европската агенција за лекови (ЕМА) ја одобри употребата на вакцината против ковид-19 развиена од американската компанија „Модерна“. За да почне да се ...
1 2 10 / 20 НАПИСИ