Таг: морнарица

БАЈДЕН ИЗБРА АДМИРАЛКА НА ЧЕЛО НА АМЕРИКАНСКАТА МОРНАРИЦА

БАЈДЕН ИЗБРА АДМИРАЛКА НА ЧЕЛО НА АМЕРИКАНСКАТА МОРНАРИЦА

Американскиот претседател Џо Бајден избра адмиралка на чело на американската морнарица, за првпат жена е номинирана за раководителка на воената служба ...
19 ИРАНСКИ МОРНАРИ ЗАГИНАА ВО „ПРИЈАТЕЛСКИ ОГАН“ ПРИ ТЕСТИРАЊЕ НОВ ПРОЕКТИЛ

19 ИРАНСКИ МОРНАРИ ЗАГИНАА ВО „ПРИЈАТЕЛСКИ ОГАН“ ПРИ ТЕСТИРАЊЕ НОВ ПРОЕКТИЛ

Деветнаесет морнари загинаа, а 15 се повредени во „пријателски оган“ во инцидентот во кој учествуваа два ирански воена брода, потврди иранската морнар ...
100 МИГРАНТИ ИСЧЕЗНАА ВО БРОДОЛОМ КАЈ ЛИБИЈА

100 МИГРАНТИ ИСЧЕЗНАА ВО БРОДОЛОМ КАЈ ЛИБИЈА

Околу 100 мигранти исчезнаа, откако нивниот брод потона покрај брегот на Либија вчера, соопшти либиската морнарица. Либиската крајбрежна стража спа ...
3 / 3 НАПИСИ