Таг: МОСТ

1 7 8 990 / 90 НАПИСИ
НОВИОТ МОСТ НА ПЕНА Е ОПАСНОСТ ЗА ПОПЛАВА ВО ТЕТОВО

НОВИОТ МОСТ НА ПЕНА Е ОПАСНОСТ ЗА ПОПЛАВА ВО ТЕТОВО

При крај е изградбата на новиот мост на реката Пена во Тетово, лоциран веднаш до градскиот архив и полициската станица. Но иако мостот уште не е доизг ...
СПЕЦИЈАЛНИ ТЕЛЕФОНИ ЗА ПРИЈАВА НА ИЗБОРНИ НЕРЕГУЛАРНОСТИ НА ЛОКАЛНИТЕ ИЗБОРИ

СПЕЦИЈАЛНИ ТЕЛЕФОНИ ЗА ПРИЈАВА НА ИЗБОРНИ НЕРЕГУЛАРНОСТИ НА ЛОКАЛНИТЕ ИЗБОРИ

Вкупно 1.814.644 гласачи денеска од 7 до 19 часот ќе може да гласаат за идниот градоначалник и за членовите на советите на општините во коишто живеат. ...
НЕВРЕМЕТО ГО ОДНЕСЕ МОСТОТ ВО ПОРОЈ, СЕЛАНИТЕ БАРААТ ИТНА ПОМОШ

НЕВРЕМЕТО ГО ОДНЕСЕ МОСТОТ ВО ПОРОЈ, СЕЛАНИТЕ БАРААТ ИТНА ПОМОШ

Вчерашното кракотрајно невреме кое попладнето го зафати Тетово и околината повторно им причини штети и проблеми на жителите на село Порој. Околу четир ...
НОВАТА ВЛАДА ЌЕ СОЗДАДЕ УСЛОВИ ЗА ФУНКЦИОНАЛНА ДРЖАВА, ВЕЛИ СПИКЕРОТ ТАЛАТ ЏАФЕРИ

НОВАТА ВЛАДА ЌЕ СОЗДАДЕ УСЛОВИ ЗА ФУНКЦИОНАЛНА ДРЖАВА, ВЕЛИ СПИКЕРОТ ТАЛАТ ЏАФЕРИ

Со изборот на нова влада ќе се создадат услови за почеток на враќањето на функционална држава и самостојни институции, рече претседателот на Собраниет ...
ВЛАДАТА ГО КОНТРОЛИРА СОБРАНИЕТО, ПОКАЖА АНАЛИЗАТА НА „МОСТ“

ВЛАДАТА ГО КОНТРОЛИРА СОБРАНИЕТО, ПОКАЖА АНАЛИЗАТА НА „МОСТ“

Само седум  отсто од вкупниот број донесени закони (365) во Собранието се предложени од пратеници, и тоа исклучиво од владејачкото мнозинство (освен з ...
ПАДНА МОСТ ВО ИТАЛИЈА, ЕДЕН ЗАГИНАТ

ПАДНА МОСТ ВО ИТАЛИЈА, ЕДЕН ЗАГИНАТ

Еден човек загина, а петмина се повредени во Италија, кога денеска падна мост врз прометен пат. Мостот, во провинцијата Леко близу Милано, падна кога ...
„МОСТ“: НЕМА УСЛОВИ ЗА ФЕР И ДЕМОКРАТСКИ ИЗБОРИ НА 5 ЈУНИ

„МОСТ“: НЕМА УСЛОВИ ЗА ФЕР И ДЕМОКРАТСКИ ИЗБОРИ НА 5 ЈУНИ

Поради голем број недоследности и прекршувања, а кои се игнорирани од ДИК, констатираме дека Владата и другите институции не успеаја да обезбедат усло ...
„МОСТ“: ПОЧНАА ПРИТИСОЦИТЕ ПРЕД ИЗБОРИТЕ

„МОСТ“: ПОЧНАА ПРИТИСОЦИТЕ ПРЕД ИЗБОРИТЕ

Граѓанската асоцијација „Мост“ од 17 февруари до 3 април забележала повеќе предизборни прекршоци. Имало подготвување на списоци на потенцијални гласач ...
„МОСТ“: ФИНАНСИСКА ПОЛИЦИЈА НИ ПОБАРА ДОКУМЕНТАЦИЈА

„МОСТ“: ФИНАНСИСКА ПОЛИЦИЈА НИ ПОБАРА ДОКУМЕНТАЦИЈА

Граѓанската асоцијација „Мост“ во понеделникот добила најава за посета од Финансиската полиција, по што имале состанок на кој им биле побарани докумен ...
ОБСЕ ЌЕ ЈА НАБЉУДУВА И ТЕРЕНСКАТА ПРОВЕРКА

ОБСЕ ЌЕ ЈА НАБЉУДУВА И ТЕРЕНСКАТА ПРОВЕРКА

Организацијата за европска безбедност и соработка (ОБСЕ) покрај изборниот процес, ќе ја набљудува и теренската проверка на спорни гласачи. Државната и ...
1 7 8 990 / 90 НАПИСИ