Таг: Мозочен удар

1 215 / 15 НАПИСИ
ТЕРИ ГИЛИЈАМ ПРЕТРПИ МОЗОЧЕН УДАР ЧЕКАЈЌИ СУДСКА ПРЕСУДА ЗА СВОЈОТ НОВ ФИЛМ

ТЕРИ ГИЛИЈАМ ПРЕТРПИ МОЗОЧЕН УДАР ЧЕКАЈЌИ СУДСКА ПРЕСУДА ЗА СВОЈОТ НОВ ФИЛМ

Тери Гилијам, американскиот режисер кој се прослави како член на „Монти Пајтон“, претрпил мозочен удар, истиот ден кога судот во Париз требаше да реши ...
АЛЕКС ФЕРГУСОН СЕ РАЗБУДИЛ И ПОЧНАЛ ДА ЗБОРУВА ПО МОЗОЧНИОТ УДАР

АЛЕКС ФЕРГУСОН СЕ РАЗБУДИЛ И ПОЧНАЛ ДА ЗБОРУВА ПО МОЗОЧНИОТ УДАР

Легендарниот тренер на Манчестер јунајтед Алекс Фергусон е во свесна состојба и почнал да зборува, откако пред три дена претрпи мозочен удар, јавуваат ...
НА КАРДИОЛОГИЈА СТЕНТИРАН ПРВИОТ ПАЦИЕНТ ВО СВЕТОТ СО НОВА АПАРАТУРА, ПРОШИРЕНА КАРОТИДАТА ЗА ДА СЕ СПРЕЧИ МОЗОЧЕН УДАР

НА КАРДИОЛОГИЈА СТЕНТИРАН ПРВИОТ ПАЦИЕНТ ВО СВЕТОТ СО НОВА АПАРАТУРА, ПРОШИРЕНА КАРОТИДАТА ЗА ДА СЕ СПРЕЧИ МОЗОЧЕН УДАР

Првиот пациент кому му е ставен стент на каротида со новиот систем „неурогард“, кој го разви компанијата „Контего медикал“ од Јужна Каролина, е 65 год ...
ПОЧИНА МИКИ ЈЕВРЕМОВИЌ

ПОЧИНА МИКИ ЈЕВРЕМОВИЌ

Еден од најпопуларните југословенски поп пејачи Мики Јевремовиќ почина денеска во Белград на 75 години од последици на мозочен удар, јави „Вечерње нов ...
КАВАДАРЧАНИ НАЈМНОГУ УМИРААТ ВО НОЕМВРИ И ДЕКЕМВРИ

КАВАДАРЧАНИ НАЈМНОГУ УМИРААТ ВО НОЕМВРИ И ДЕКЕМВРИ

Кавадарчани најмногу умираат во ноември и декември, во овој период од годината вообичаено е зголемена смртноста, особено  кај постари лица. Ова го пок ...
1 215 / 15 НАПИСИ