Таг: мртви

1 2 3 20 / 24 НАПИСИ
СИЛЕН ЗЕМЈОТРЕС ВО ЈАПОНИЈА, НАЈМАЛКУ ТРОЈЦА МРТВИ

СИЛЕН ЗЕМЈОТРЕС ВО ЈАПОНИЈА, НАЈМАЛКУ ТРОЈЦА МРТВИ

Најмалку три лица загинаа, а над 200 се повредени во силниот земјотрес што утрово во 7 часот го погоди јапонскиот град Осака. Земјотресот бил со јачин ...
РУСИЈА Е ОДГОВОРНА ЗА ПАДОТ НА МАЛЕЗИСКИОТ АВИОН ВО 2014 ГОДИНА, ВЕЛАТ ХОЛАНДИЈА И АВСТРАЛИЈА

РУСИЈА Е ОДГОВОРНА ЗА ПАДОТ НА МАЛЕЗИСКИОТ АВИОН ВО 2014 ГОДИНА, ВЕЛАТ ХОЛАНДИЈА И АВСТРАЛИЈА

Австралија и Холандија одлучија дека официјално Русија е одговорна за својата улога за уривањето на авионот МХ17 на „Малезија ерлајнс“ во 2014 година, ...
ДВАЈЦА МРТВИ И 14 ПОВРЕДЕНИ ВО СУДАР НА ВОЗОВИ ВО БАВАРИЈА

ДВАЈЦА МРТВИ И 14 ПОВРЕДЕНИ ВО СУДАР НА ВОЗОВИ ВО БАВАРИЈА

Најмалку двајца мртви и 14 лица се повредени во судирот меѓу товарен и патнички воз во Баварија, кажаа доцна синоќа германските железнички власти. Жрт ...
ЧЕТВОРИЦА МРТВИ ВО СООБРАЌАЈКА КАЈ РЕСЕНСКО КРУШЈЕ

ЧЕТВОРИЦА МРТВИ ВО СООБРАЌАЈКА КАЈ РЕСЕНСКО КРУШЈЕ

Четири лица загинаа во сообраќајна несреќа што попладнево се случи во близина на ресенското село Крушје. Според информациите од терен во сообраќајката ...
ЧЕТВОРИЦА МРТВИ И 24 ПОВРЕДЕНИ ПРИ КОЛАПС НА ЗГРАДА ВО ПОЛСКА

ЧЕТВОРИЦА МРТВИ И 24 ПОВРЕДЕНИ ПРИ КОЛАПС НА ЗГРАДА ВО ПОЛСКА

Станбен блок се урна денес во полскиот град Познањ, при што загинаа четворица, а 24 други се повредени, соопштија надлежните, додека пожарникарите и с ...
АВТОБУС ПАДНА ОД КАРПА ВО ПЕРУ, ЗАГИНАА 48 ОД 55 ПАТНИЦИ

АВТОБУС ПАДНА ОД КАРПА ВО ПЕРУ, ЗАГИНАА 48 ОД 55 ПАТНИЦИ

Најмалку 48 луѓе загинаа, откако автобус излета од патот и падна од 100 метри висока карпа во Перу, соопштија официјални лица. Министерството за зд ...
НАЈМАЛКУ 248 МРТВИ ВО ЗЕМЈОТРЕСОТ ВО МЕКСИКО, 21 ДЕТЕ ЗАГИНА ПРИ УРИВАЊЕ НА УЧИЛИШТЕ

НАЈМАЛКУ 248 МРТВИ ВО ЗЕМЈОТРЕСОТ ВО МЕКСИКО, 21 ДЕТЕ ЗАГИНА ПРИ УРИВАЊЕ НА УЧИЛИШТЕ

Најсмртоносниот земјотрес што го погоди Мексико во последните три децении однесе најмалку 248 животи, вклучувајќи и 21 дете, кои загинаа при уривањето ...
НАД 100 МРТВИ ВО ЗЕМЈОТРЕСОТ ВО МЕКСИКО, СЕ СЛУЧИ НА ИСТИОТ ДАТУМ КОГА И КАТАСТРОФАТА ВО 1985 ГОДИНА

НАД 100 МРТВИ ВО ЗЕМЈОТРЕСОТ ВО МЕКСИКО, СЕ СЛУЧИ НА ИСТИОТ ДАТУМ КОГА И КАТАСТРОФАТА ВО 1985 ГОДИНА

Земјотрес со магнитуда од 7,1 степен според Рихтеровата скала го погоди централното Мексико, убивајќи најмалку 119 луѓе. Тој бил силно почувствуван и ...
ПЕТ МРТВИ ВО НАПАД НА АЕРОДРОМ ВО ФЛОРИДА

ПЕТ МРТВИ ВО НАПАД НА АЕРОДРОМ ВО ФЛОРИДА

Еден човек пукал на аеродромот во Форт Лодердејл на Флорида при што уби 5-мина, а рани 8, пред да биде уапсен, соопшти полицијата. Аеродромот ги запре ...
ОД 39 МРТВИ, 16 СЕ СТРАНЦИ ВО НАПАДОТ НА НОЌЕН КЛУБ ВО ИСТАНБУЛ, НАПАЃАЧОТ ИЗБЕГАЛ

ОД 39 МРТВИ, 16 СЕ СТРАНЦИ ВО НАПАДОТ НА НОЌЕН КЛУБ ВО ИСТАНБУЛ, НАПАЃАЧОТ ИЗБЕГАЛ

Најмалку 39 луѓе се мртви, меѓу кои и 16 странски државјани, а 69 се примени во болница по нападот на ноќен клуб во Истанбул откако човек облечен како ...
1 2 3 20 / 24 НАПИСИ