Таг: мртви

1 2 324 / 24 НАПИСИ
НАЈМАЛКУ 35 ЗАГИНАТИ ВО НАПАД НА НОЌЕН КЛУБ ВО ИСТАНБУЛ

НАЈМАЛКУ 35 ЗАГИНАТИ ВО НАПАД НА НОЌЕН КЛУБ ВО ИСТАНБУЛ

Најмалку 35 луѓе се мртви и 40 се повредени во ноќен клуб во Истанбул откако напаѓач облечен како Дедо Мраз влегол и пукал во гостите, јавуваат турски ...
12 МРТВИ ВО НАПАДОТ ВО БЕРЛИН, ВОЗАЧОТ НА КАМИОНОТ БИЛ АЗИЛАНТ ОД АВГАНИСТАН ИЛИ ПАКИСТАН

12 МРТВИ ВО НАПАДОТ ВО БЕРЛИН, ВОЗАЧОТ НА КАМИОНОТ БИЛ АЗИЛАНТ ОД АВГАНИСТАН ИЛИ ПАКИСТАН

Германската полиција истражува можен терористички напад, откако синоќа камион се втурна во божикен панаѓур во центарот на Берлин при што 12 луѓе загин ...
СТО МРТВИ ВО ИНДИЈА ОТКАКО ВОЗ ИЗЛЕТА ОД ШИНИТЕ

СТО МРТВИ ВО ИНДИЈА ОТКАКО ВОЗ ИЗЛЕТА ОД ШИНИТЕ

Најмалку 96 луѓе загинаа откако 14 вагони на експресниот воз излетаа од шините во индиската северна држава Утар Прадеш, вели полицијата. Несреќата се ...
МНОГУ МРТВИ ПРИ ПУКАЊЕ ВО ТРГОВСКИ ЦЕНТАР ВО МИНХЕН

МНОГУ МРТВИ ПРИ ПУКАЊЕ ВО ТРГОВСКИ ЦЕНТАР ВО МИНХЕН

Во шопинг центар во Минхен се слушаат истрели од огнено оружје, а полицијата се наоѓа на лице место. Најмалку едно лице е загинато, а десетина се повр ...
1 2 324 / 24 НАПИСИ