СИЛЕН ЗЕМЈОТРЕС ВО ЈАПОНИЈА, НАЈМАЛКУ ТРОЈЦА МРТВИ

    СИЛЕН ЗЕМЈОТРЕС ВО ЈАПОНИЈА, НАЈМАЛКУ ТРОЈЦА МРТВИЗемјотресот бил со јачина од 6.1 степени и длабочина од 13 километри, при што оштетени се згради и куќи (Фото: Си-Ен-Ен)

    Најмалку три лица загинаа, а над 200 се повредени во силниот земјотрес што утрово во 7 часот го погоди јапонскиот град Осака. Земјотресот бил со јачина од 6.1 степени и длабочина од 13 километри, при што оштетени се згради и куќи.

    Меѓу жртвите е и 9- годишно девојче врз кое паднал ѕид додека одела на училиште. Досега не е издадено предупредување за опасност од цунами.

    Симнете ја мобилната апликација

    ©SDK.MK Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземањето на авторски содржини (текстови и фотографии) од оваа страница е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира