Таг: повредени

1 2 3 14 10 / 133 НАПИСИ
АВТОБУС НА ЈСП „СКОПЈЕ“ ИЗЛЕТА ОД БУЛЕВАРОТ И СЕ КАЧИ НА ЖАРДИНИЕРА КАЈ „МАВРОВКА“, ПОВРЕДЕНИ СЕ ВОЗАЧОТ И ЖЕНА

АВТОБУС НА ЈСП „СКОПЈЕ“ ИЗЛЕТА ОД БУЛЕВАРОТ И СЕ КАЧИ НА ЖАРДИНИЕРА КАЈ „МАВРОВКА“, ПОВРЕДЕНИ СЕ ВОЗАЧОТ И ЖЕНА

Денеска околу 14.50 часот автобус на ЈСП „Скопје“ се качи на жардинерата вртејќи на крстосницата кај трговскиот центар „Мавровка“ во центарот на градо ...
ЛОКАЛИЗИРАН ПОЖАРОТ ВО УНИВЕРЗАЛНАТА САЛА, ПОВРЕДЕНИ ДВЕ ЛИЦА ОТКАКО ВДИШАЛЕ ЧАД ВО СОСЕДНАТА ЗГРАДА

ЛОКАЛИЗИРАН ПОЖАРОТ ВО УНИВЕРЗАЛНАТА САЛА, ПОВРЕДЕНИ ДВЕ ЛИЦА ОТКАКО ВДИШАЛЕ ЧАД ВО СОСЕДНАТА ЗГРАДА

Две лица се повредени откако денеска избувна пожар во Универзалната сала во Скопје, која се реконструира. Во пожарот, кој сега е локализиран, изгоре н ...
АВТОБУС СО МАКЕДОНСКИ ПАТНИЦИ СЕ СУДРИ ВО ТУНЕЛ ВО ИТАЛИЈА, ЗАГИНА ВОЗАЧОТ, 12 ПОВРЕДЕНИ СЕ ЗГРИЖЕНИ ВО БОЛНИЦА

АВТОБУС СО МАКЕДОНСКИ ПАТНИЦИ СЕ СУДРИ ВО ТУНЕЛ ВО ИТАЛИЈА, ЗАГИНА ВОЗАЧОТ, 12 ПОВРЕДЕНИ СЕ ЗГРИЖЕНИ ВО БОЛНИЦА

Автобус на македонска туристичка агенција имал сообраќајна несреќа во Италија, при што загинал возачот. Како што информираат од Министерството за надв ...
ПОВРЕДЕНИ 4 ПОЛИЦАЈЦИ ВО ХАГ ПРИ ИНТЕРВЕНЦИЈА ВО ТЕПАЧКА МЕЃУ ПРОВЛАДИНИ И АНТИВЛАДИНИ ЕРИТРЕЈЦИ

ПОВРЕДЕНИ 4 ПОЛИЦАЈЦИ ВО ХАГ ПРИ ИНТЕРВЕНЦИЈА ВО ТЕПАЧКА МЕЃУ ПРОВЛАДИНИ И АНТИВЛАДИНИ ЕРИТРЕЈЦИ

Четворица полицајци се повредени, а неколку лица се уапсени во синоќешните нереди во Хаг, откако избија тепачки меѓу ривалски групи  на состанокот на ...
ПРИВЕДЕНИ 4 ЛИЦА, А УШТЕ ПО ЕДНО СЕ ТРАГА ПО СИНОЌЕШНАТА ОРУЖЕНА ПРЕСМЕТКА ПРЕД ТЕТОВСКАТА БОЛНИЦА

ПРИВЕДЕНИ 4 ЛИЦА, А УШТЕ ПО ЕДНО СЕ ТРАГА ПО СИНОЌЕШНАТА ОРУЖЕНА ПРЕСМЕТКА ПРЕД ТЕТОВСКАТА БОЛНИЦА

Tетовската полиција доцна синоќа ги лишила од слобода четворицата учесници во оружената престрелка пред Ургентното одделение на Клиничката болница во ...
ПОВРЕДЕНИ ЧЕТВОРИЦА ПОЖАРНИКАРИ КОИ ГАСЕЛЕ ПОЖАР ВО ДЕЛОВЕН ОБЈЕКТ НА ПАТОТ КОН ПОПОВА ШАПКА

ПОВРЕДЕНИ ЧЕТВОРИЦА ПОЖАРНИКАРИ КОИ ГАСЕЛЕ ПОЖАР ВО ДЕЛОВЕН ОБЈЕКТ НА ПАТОТ КОН ПОПОВА ШАПКА

Четворица пожарникари се полесно повредени гасејќи го 4 часа големиот пожар кој изутринава избувна во деловно-продажен објект на патот кон Попова Шапк ...
ВО АВСТРАЛИЈА СЕ УРНА ВОЕН АВИОН НА САД, ПОВРЕДЕНИ 23 МАРИНЦИ

ВО АВСТРАЛИЈА СЕ УРНА ВОЕН АВИОН НА САД, ПОВРЕДЕНИ 23 МАРИНЦИ

Американски воен авион се урна денеска во северна Австралија за време на заеднички воени вежби меѓу двете земји. Австралиската полиција подоцна објави ...
НЕ ГИ МАНИПУЛИРАЈТЕ ЛУЃЕТО ЗА ДА ГИ ЗАДОВОЛИТЕ ПОЛИТИЧКИТЕ АПЕТИТИ, ВЕЛИ КОВАЧЕВСКИ ПО СИНОЌЕШНИТЕ НЕРЕДИ ПРЕД СОБРАНИЕТО

НЕ ГИ МАНИПУЛИРАЈТЕ ЛУЃЕТО ЗА ДА ГИ ЗАДОВОЛИТЕ ПОЛИТИЧКИТЕ АПЕТИТИ, ВЕЛИ КОВАЧЕВСКИ ПО СИНОЌЕШНИТЕ НЕРЕДИ ПРЕД СОБРАНИЕТО

Премиерот Димитар Ковачевски вели дека тоа што синоќа се случи пред Собранието не е вистинското лице на европска Македонија, земја членка на НАТО. Как ...
ПОВРЕДЕНИ 47 ПОЛИЦАЈЦИ ОТКАКО 30-ТИНА ДЕМОНСТРАНТИ СО ФАНТОМКИ КРШЕА СТАКЛА НА СОБРАНИЕТО ПО ПРОТЕСТОТ ПРОТИВ ФРАНЦУСКИОТ ПРЕДЛОГ ЗА ДИГАЊЕ НА БУГАРСКОТО ВЕТО ЗА ЕУ

ПОВРЕДЕНИ 47 ПОЛИЦАЈЦИ ОТКАКО 30-ТИНА ДЕМОНСТРАНТИ СО ФАНТОМКИ КРШЕА СТАКЛА НА СОБРАНИЕТО ПО ПРОТЕСТОТ ПРОТИВ ФРАНЦУСКИОТ ПРЕДЛОГ ЗА ДИГАЊЕ НА БУГАРСКОТО ВЕТО ЗА ЕУ

Четириесет и седум полицајци се повредени, од кои десетина потешко, а 11 демонстранти се приведени откако ескалираше мирниот протест против францускио ...
ЕДЕН ПОЖАРНИКАР И ДЕСЕТИНА ГОСТИ СЕ ХОСПИТАЛИЗИРАНИ ПО ПОЖАРОТ ВО ХОТЕЛ „БУШИ“ ВО СКОПСКАТА ЧАРШИЈА

ЕДЕН ПОЖАРНИКАР И ДЕСЕТИНА ГОСТИ СЕ ХОСПИТАЛИЗИРАНИ ПО ПОЖАРОТ ВО ХОТЕЛ „БУШИ“ ВО СКОПСКАТА ЧАРШИЈА

Десетина гости во хотелот „Буши“ во Скопската чаршија и еден пожарникар се повредени во денешниот пожар. Раководителката на итната медицинска помош Ми ...
1 2 3 14 10 / 133 НАПИСИ