Таг: муниција

РУСИЈА АКТИВНО БАРА ДА КУПИ МУНИЦИЈА ОД СЕВЕРНА КОРЕЈА ВО ЗАМЕНА ЗА ХРАНА, ВЕЛИ САД

РУСИЈА АКТИВНО БАРА ДА КУПИ МУНИЦИЈА ОД СЕВЕРНА КОРЕЈА ВО ЗАМЕНА ЗА ХРАНА, ВЕЛИ САД

САД имаат нови информации дека Русија активно бара да набави дополнително оружје од Северна Кореја во замена за помош во храна, соопшти Белата куќа. ...
АКО НЕ ЈА ДОБИЕМЕ ВЕТЕНАТА МУНИЦИЈА, РУСКИТЕ ЛИНИИ КАЈ БАХМУТ ЌЕ СЕ РАСПАДНАТ, ВЕЛИ ШЕФОТ НА „ВАГНЕР“

АКО НЕ ЈА ДОБИЕМЕ ВЕТЕНАТА МУНИЦИЈА, РУСКИТЕ ЛИНИИ КАЈ БАХМУТ ЌЕ СЕ РАСПАДНАТ, ВЕЛИ ШЕФОТ НА „ВАГНЕР“

Шефот на руската платеничка група „Вагнер“, Евгени Пригожин, изјави дека руските позиции околу Бахмут ќе бидат сериозно загрозени ако неговите трупи н ...
ЕУ ЌЕ ДИСКУТИРА ЗА ЗАЕДНИЧКО КУПУВАЊЕ ОРУЖЈЕ И МУНИЦИЈА ЗА УКРАИНА СПОРЕД МОДЕЛОТ СО КОВИД ВАКЦИНИТЕ

ЕУ ЌЕ ДИСКУТИРА ЗА ЗАЕДНИЧКО КУПУВАЊЕ ОРУЖЈЕ И МУНИЦИЈА ЗА УКРАИНА СПОРЕД МОДЕЛОТ СО КОВИД ВАКЦИНИТЕ

Еврокомесарот за надворешна политика Жосеп Борел го поддржа повикот на Естонија според кој членките на ЕУ заеднички треба да купуваат оружје за да ја ...
ОД СТРАНСТВО И ВО МАКЕДОНИЈА СЕ ШИРАТ ЛАЖНИ ВЕСТИ ЗА ДА СЕ ДЕСТАБИЛИЗИРА ЗЕМЈАТА, ВЕЛИ ШЕЌЕРИНСКА

ОД СТРАНСТВО И ВО МАКЕДОНИЈА СЕ ШИРАТ ЛАЖНИ ВЕСТИ ЗА ДА СЕ ДЕСТАБИЛИЗИРА ЗЕМЈАТА, ВЕЛИ ШЕЌЕРИНСКА

Во Македонија и надвор од земјата постојат структури кои не сакаат оваа држава да стане пристојно место за живеење, кои не сакаат Македонија финално ...
4 / 4 НАПИСИ