Таг: Муртино

НЕКОГАШНИТЕ ОПШТИНСКИ ЗГРАДИ ВО КУКЛИШ И МУРТИНО ЌЕ БИДАТ ПРЕТВОРЕНИ ВО ГРАДИНКИ

НЕКОГАШНИТЕ ОПШТИНСКИ ЗГРАДИ ВО КУКЛИШ И МУРТИНО ЌЕ БИДАТ ПРЕТВОРЕНИ ВО ГРАДИНКИ

Административните згради на укинатите општини Куклиш и Муртино, кои потпаднаа под Општина Струмица, се адаптираат во градинки. До крајот на февруари и ...
ЗЕМЈОДЕЛЦИТЕ ОД МУРТИНО БЛОКИРАА ОТКУПЕН ПУНКТ ОТИ СЕ НАМАЛИЛА ЦЕНАТА НА ЗЕЛКАТА

ЗЕМЈОДЕЛЦИТЕ ОД МУРТИНО БЛОКИРАА ОТКУПЕН ПУНКТ ОТИ СЕ НАМАЛИЛА ЦЕНАТА НА ЗЕЛКАТА

Производителите на зелка од струмичкото село Муртино протестираа во знак на револт што откупната цена за неколку денови континуирано паѓала и не се по ...
2 / 2 НАПИСИ