Таг: Музеј на ВМРО

ВМРО ИЗБРИШАНО ОД МУЗЕЈОТ НА ВМРО

ВМРО ИЗБРИШАНО ОД МУЗЕЈОТ НА ВМРО

Владата на денешната седница ги утврди новите имиња на институциите финансирани од буџетот, согласно Договорот од Преспа и уставните измени за новото ...
ЌЕ СЕ ОТСТРАНУВААТ ВОСОЧНИ ФИГУРИ ОД МУЗЕЈОТ НА ВМРО

ЌЕ СЕ ОТСТРАНУВААТ ВОСОЧНИ ФИГУРИ ОД МУЗЕЈОТ НА ВМРО

Ќе се отстрануваат восочните фигури во Музејот на ВМРО и тој ќе добие ново име. Ова се предлага со извештајот на работната група за преиспитување на о ...
НА БЕТИ Ѝ ФАЛЕЛЕ УШТЕ 20 МИЛИОНИ ДЕНАРИ ЗА МУЗЕЈОТ НА ВМРО, ЈАНАКИЕСКИ Ѝ ВЕЛИ ДА ГИ ПРОДАДАТ НЕЈЗИНИТЕ АЛИШТА, СЕ СЛУШНА ВО БОМБИТЕ ЗА „ТЕНДЕРИ“

НА БЕТИ Ѝ ФАЛЕЛЕ УШТЕ 20 МИЛИОНИ ДЕНАРИ ЗА МУЗЕЈОТ НА ВМРО, ЈАНАКИЕСКИ Ѝ ВЕЛИ ДА ГИ ПРОДАДАТ НЕЈЗИНИТЕ АЛИШТА, СЕ СЛУШНА ВО БОМБИТЕ ЗА „ТЕНДЕРИ“

На рочиштето за предметот „Тендери“ на СЈО, каде обвинета за злоупотреба на службената положба и овластувањата е поранешната министерка за култура Ели ...
ПРЕТСТАВА ВО МНТ, ПА ВЕЧЕРА ВО МУЗЕЈОТ НА ВМРО ЗА ВИСОКИТЕ ФУДБАЛСКИ ГОСТИ НА СУПЕРКУПОТ

ПРЕТСТАВА ВО МНТ, ПА ВЕЧЕРА ВО МУЗЕЈОТ НА ВМРО ЗА ВИСОКИТЕ ФУДБАЛСКИ ГОСТИ НА СУПЕРКУПОТ

На 7 август, вечерта пред натпреварот од Суперкупот на УЕФА помеѓу Реал Мадрид и Манчестер Јунајтед, ќе се одржи гала вечер за македонскиот и за европ ...
ВМРО-ДПМНЕ ЗА 400 ЕВРА ГО ИЗНАЈМИ МУЗЕЈОТ НА ВМРО ЗА РОДЕНДЕНСКАТА ПРОСЛАВА

ВМРО-ДПМНЕ ЗА 400 ЕВРА ГО ИЗНАЈМИ МУЗЕЈОТ НА ВМРО ЗА РОДЕНДЕНСКАТА ПРОСЛАВА

Роденденската прослава за 27-годишнината од формирањето на ВМРО-ДПМНЕ, партијата ја одржа во саботата на терасата на Музејот на ВМРО, и за два часа ко ...
БЕСА ГИ ОСТАВИ ИБРАИМИ ОД ДПА И ЈАКУПИ ОД ДУИ КАКО ВАЖНИ АРТЕФАКТИ ПРЕД МУЗЕЈОТ НА ВМРО

БЕСА ГИ ОСТАВИ ИБРАИМИ ОД ДПА И ЈАКУПИ ОД ДУИ КАКО ВАЖНИ АРТЕФАКТИ ПРЕД МУЗЕЈОТ НА ВМРО

Младинскиот форум на Движењето БЕСА денеска пред влезната врата на Музејот на македонската борба, којшто го нарекоа „музеј на ВМРО ’Али Ахмети’“, оста ...
СЈО ЌЕ ОБЖАЛИ ШТО ПАСОШОТ НА БЕТИ НЕ Е ОДЗЕМЕН, А ТАА ДО СУДОТ СЕ ЖАЛИ ОД ДОКАЗНАТА ПОСТАПКА

СЈО ЌЕ ОБЖАЛИ ШТО ПАСОШОТ НА БЕТИ НЕ Е ОДЗЕМЕН, А ТАА ДО СУДОТ СЕ ЖАЛИ ОД ДОКАЗНАТА ПОСТАПКА

Специјалното јавно обвинителство (СЈО) ќе ја обжали денешната одлука на судијата на претходна постапка од Основниот суд Скопје 1, која го одби барањет ...
МИНИСТЕРКАТА ЗА КУЛТУРА КАНЧЕСКА-МИЛЕВСКА ДОЈДЕ НА РАСПИТ ВО СУДОТ, ВЛЕЗЕ ОД ЗАДНИОТ ВЛЕЗ

МИНИСТЕРКАТА ЗА КУЛТУРА КАНЧЕСКА-МИЛЕВСКА ДОЈДЕ НА РАСПИТ ВО СУДОТ, ВЛЕЗЕ ОД ЗАДНИОТ ВЛЕЗ

Министерката за култура Елизабета Канческа-Милевска денеска дојде на распит во Основниот суд Скопје 1. Таа во судот влезе од задната врата што ја кори ...
НАМЕСТИЛА ТЕНДЕР ЗА ВЕЌЕ ПОЧНАТИ ГРАДЕЖНИ РАБОТИ ВО МУЗЕЈОТ НА ВМРО

НАМЕСТИЛА ТЕНДЕР ЗА ВЕЌЕ ПОЧНАТИ ГРАДЕЖНИ РАБОТИ ВО МУЗЕЈОТ НА ВМРО

Специјалното јавно обвинителство денеска покрена и втора истражна постапка под кодно име „Тендери“ против едно раководно лице од Министерството за кул ...
КРИВИЧНИТЕ ПРИЈАВИ ЗА ШАРАЊЕТО НА ПОРТА МАКЕДОНИЈА СЕ НЕЗАКОНСКИ, ШАРЕНИТЕ ДА БАРААТ ОТШТЕТА

КРИВИЧНИТЕ ПРИЈАВИ ЗА ШАРАЊЕТО НА ПОРТА МАКЕДОНИЈА СЕ НЕЗАКОНСКИ, ШАРЕНИТЕ ДА БАРААТ ОТШТЕТА

Регистрацијата за недвижно културно наследство на Музеј на ВМРО и на Порта Македонија нема правна сила оти е спротивна на одредбите од Законот за зашт ...
10 / 10 НАПИСИ