Таг: Наќе Чулев

1 2 3 4 20 / 38 НАПИСИ
СПАСОВСКИ ГО ОБВИНИ ЧУЛЕВ ДЕКА ЈА ПОВИКУВА ПОЛИЦИЈАТА ДА НЕ РАБОТИ И ДА ПОСТАПУВА СПРОТИВНО НА ВЛАДИНИТЕ МЕРКИ ЗА КОРОНАВИРУСОТ

СПАСОВСКИ ГО ОБВИНИ ЧУЛЕВ ДЕКА ЈА ПОВИКУВА ПОЛИЦИЈАТА ДА НЕ РАБОТИ И ДА ПОСТАПУВА СПРОТИВНО НА ВЛАДИНИТЕ МЕРКИ ЗА КОРОНАВИРУСОТ

Премиерот Оливер Спасовски денеска на прием на донација на респираторите во Министерството за здравство не ги нападна полицијците кои сè поретко ги им ...
ЧУЛЕВ НА ФЕЈСБУК ПОБАРА ПО 15.000 ДЕНАРИ НАГРАДА ЗА ПОЛИЦАЈЦИТЕ, А ДВА ДЕНА ПРЕТХОДНО ПОНУДИЛ КРАТЕЊЕ 1,4 МИЛИОНИ ЕВРА ЗА МВР, КАЖА МИНИСТЕРКАТА АНГЕЛОВСКА

ЧУЛЕВ НА ФЕЈСБУК ПОБАРА ПО 15.000 ДЕНАРИ НАГРАДА ЗА ПОЛИЦАЈЦИТЕ, А ДВА ДЕНА ПРЕТХОДНО ПОНУДИЛ КРАТЕЊЕ 1,4 МИЛИОНИ ЕВРА ЗА МВР, КАЖА МИНИСТЕРКАТА АНГЕЛОВСКА

Министерот за внатрешни работи Наќе Чулев првин, како и сите колеги министри, понудил кратење на буџетот на полицијата за 1,4 милиони евра кога се пра ...
44 СКОПЈАНИ КАЗНЕТИ СО ПО 20 ЕВРА ЗА НЕНОСЕЊЕ МАСКА, ВО ДРУГИТЕ ГРАДОВИ ПОЛИЦИЈАТА САМО ГИ ОПОМЕНУВАЛА ГРАЃАНИТЕ

44 СКОПЈАНИ КАЗНЕТИ СО ПО 20 ЕВРА ЗА НЕНОСЕЊЕ МАСКА, ВО ДРУГИТЕ ГРАДОВИ ПОЛИЦИЈАТА САМО ГИ ОПОМЕНУВАЛА ГРАЃАНИТЕ

Од 1 мај до сега само 44 скопјани се казнети заради неносење маска или марама. Во другите градови нема казнети, туку полицијата само ги опоменувала гр ...
СТРУШКА ОЛИМПИЈАДА

СТРУШКА ОЛИМПИЈАДА

1 Баш ми е гајле дека некојси Оливер Спасовски, како човек, е разочаран од масовниот верски собир во Струга во време на вонредна состојба поради панде ...
СПОТОТ ЗА ДЕНОТ НА ПОЛИЦИЈАТА ЧИНИ 300 ЕВРА, ВЕЛИ МИНИСТЕРОТ ЧУЛЕВ

СПОТОТ ЗА ДЕНОТ НА ПОЛИЦИЈАТА ЧИНИ 300 ЕВРА, ВЕЛИ МИНИСТЕРОТ ЧУЛЕВ

Спотот снимен за 7 Мај - Денот на македонската полиција, во кој учествуваа 80-тина возила на МВР и стотина полицајци, чини 300 евра, кажа министерот з ...
ЗАЕВ БАРА ОДГОВОРНОСТ ОД ЧУЛЕВ И МИЦКОСКИ, ОТКАКО ПОЛИЦИЈАТА ЗАПРЕ ДИСТРИБУЦИЈА НА ХУМАНИТАРНА ПОМОШ ОД НЕГОВОТО СЕМЕЈСТВО

ЗАЕВ БАРА ОДГОВОРНОСТ ОД ЧУЛЕВ И МИЦКОСКИ, ОТКАКО ПОЛИЦИЈАТА ЗАПРЕ ДИСТРИБУЦИЈА НА ХУМАНИТАРНА ПОМОШ ОД НЕГОВОТО СЕМЕЈСТВО

Експремиерот Зоран Заев, лидер на владејачкиот СДСМ, ги обвини техничкиот министер за внатрешни работи Наќе Чулев и лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Ми ...
ПОЛИЦИЈАТА ВО КОНТРОЛА НА ДОНАЦИИТЕ ОД СЕМЕЈСТВОТО ЗАЕВИ ЗА КОРОНАКРИЗАТА, СТОПИРАНА ДИСТРИБУЦИЈАТА НА ПРЕХРАНБЕНИ ПАКЕТИ

ПОЛИЦИЈАТА ВО КОНТРОЛА НА ДОНАЦИИТЕ ОД СЕМЕЈСТВОТО ЗАЕВИ ЗА КОРОНАКРИЗАТА, СТОПИРАНА ДИСТРИБУЦИЈАТА НА ПРЕХРАНБЕНИ ПАКЕТИ

Полицијата ја стопираше дистрибуцијата на хуманитарните пакети,  донација од семејството Заеви од Струмица на лица погодени од коронакризата. Синоќа п ...
ПРЕТСЕДАТЕЛОТ НА ВМРО-ДПМНЕ ОД МОГИЛА ФАТЕН СО ТРАКТОР НАТОВАРЕН ДРВА ВО ПОЛИЦИСКИ ЧАС

ПРЕТСЕДАТЕЛОТ НА ВМРО-ДПМНЕ ОД МОГИЛА ФАТЕН СО ТРАКТОР НАТОВАРЕН ДРВА ВО ПОЛИЦИСКИ ЧАС

Полицијата викендов го привела Оливер Ристески, претседател на Општинскиот Комитет на ВМРО-ДПМНЕ од Могила, кој според полицискиот билтен, заедно со д ...
ИНЦИДЕНТОТ ВО ЧЕНТО Е ТЕНДЕНЦИОЗЕН И СО ПОЛИТИЧКА ЗАДНИНА, ВЕЛИ МИНИСТЕРОТ ЧУЛЕВ

ИНЦИДЕНТОТ ВО ЧЕНТО Е ТЕНДЕНЦИОЗЕН И СО ПОЛИТИЧКА ЗАДНИНА, ВЕЛИ МИНИСТЕРОТ ЧУЛЕВ

Министерот за внатрешни работи Наќе Чулев кажа дека синоќешниот инцидент во Ченто е тенденциозен и со политичка заднина, на денешната прес-конференциј ...
ПРИВЕДЕНИ ДВАЈЦАТА ШТИПЈАНИ КОИ ПРЕТЕПАА ДЕВОЈКА, СЕ СНИМАА И ВИДЕОТО ГО ПУШТИЈА НА СОЦИЈАЛНИ МРЕЖИ

ПРИВЕДЕНИ ДВАЈЦАТА ШТИПЈАНИ КОИ ПРЕТЕПАА ДЕВОЈКА, СЕ СНИМАА И ВИДЕОТО ГО ПУШТИЈА НА СОЦИЈАЛНИ МРЕЖИ

Основното јавно обвинителство (ОЈО) во Штип отвори предмет по допрен глас откако на социјалните мрежи и медиумите беше објавено видео во кое двајца ма ...
1 2 3 4 20 / 38 НАПИСИ