Таг: напад на Собранието

ГРУЕВСКИ ЗА ПРЕТСЕДАТЕЛ

ГРУЕВСКИ ЗА ПРЕТСЕДАТЕЛ

1 Во Македонија, во која што Никола Груевски, избеган од правдата, од хотелска соба во Будимпешта уште е моќен да си нарачува интервјуа на национална ...
СИ ЗБОРЕВ САМ НА НЕВКЛУЧЕНА МОТОРОЛА, ДА НЕ МЕ ФАТИ И МЕНЕ ПОЛИЦИЈАТА ДА МЕ СКРШИ ОД ЌОТЕК, КАЖА ЌОСЕТО ВО ЗАВРШЕН ЗБОР НА 27 АПРИЛ

СИ ЗБОРЕВ САМ НА НЕВКЛУЧЕНА МОТОРОЛА, ДА НЕ МЕ ФАТИ И МЕНЕ ПОЛИЦИЈАТА ДА МЕ СКРШИ ОД ЌОТЕК, КАЖА ЌОСЕТО ВО ЗАВРШЕН ЗБОР НА 27 АПРИЛ

Обвинетиот Горанче Ангеловски-Ќосето, инкасатор на ЈП Водовод-Велес, во завршен збор за нападот на Собранието на 27 април 2017 година, рече дека дента ...
ВАНРЕДНО СТАЊЕ

ВАНРЕДНО СТАЊЕ

1 Не знам. Каков е дипломатскиот протокол? Кога се напаѓа Собрание, кој е пристоен термин за да се најавиш? Кога треба да се јавиш за дозвола да влезе ...
НАПАЃАЧИТЕ НА ЗАЕВ И СЕЛА СО НОВИ КРИВИЧНИ ПРИЈАВИ ОТКАКО СУДОТ ЕДНАШ ГИ ПУШТИ САМО СО УСЛОВНИ КАЗНИ

НАПАЃАЧИТЕ НА ЗАЕВ И СЕЛА СО НОВИ КРИВИЧНИ ПРИЈАВИ ОТКАКО СУДОТ ЕДНАШ ГИ ПУШТИ САМО СО УСЛОВНИ КАЗНИ

Против напаѓачите на лидерите на СДСМ и на Алијансата за Албанците Зоран Заев и Зијадин Села, како и против другите пратеници во Собранието на 27 апри ...
СЕДУМ ПРАТЕНИЦИ ОД КОАЛИЦИЈАТА НА ВМРО-ДПМНЕ БИЛЕ ДЕЛ ОД ОРГАНИЗИРАНИОТ НАПАД НА СОБРАНИЕТО НА 27 АПРИЛ

СЕДУМ ПРАТЕНИЦИ ОД КОАЛИЦИЈАТА НА ВМРО-ДПМНЕ БИЛЕ ДЕЛ ОД ОРГАНИЗИРАНИОТ НАПАД НА СОБРАНИЕТО НА 27 АПРИЛ

Седум пратеници од коалицијата на ВМРО ДПМНЕ учествувале во отворањето на главната собраниска врата и ги насочувале демонстрантите на 27 април,  покаж ...
ДОМА ПО ВЛЕЧКИ

ДОМА ПО ВЛЕЧКИ

1 Ние сме лудаци. Мора да сме сите навистина луди, штом уште му дозволуваме на Ѓорге Иванов да ни дрнда некакви приказни за државата, за унитарноста, ...
ИВАНОВ МУ ДАДЕ ОРДЕН ЗА ЗАСЛУГИ НА ДУРЛОВСКИ

ИВАНОВ МУ ДАДЕ ОРДЕН ЗА ЗАСЛУГИ НА ДУРЛОВСКИ

Претседателот Ѓорге Иванов денеска му даде Орден за заслуги за Македонија на директорот на Македонска опера и балет Игор Дурловски по повод 9 мај, ден ...
НЕМА КОМПЈУТЕР

НЕМА КОМПЈУТЕР

1 Се обидувам да го разберам инцидентот на Талат Џафери со албанското знаменце во кабинетот на претседателот на Собранието.  Сфаќам дека веројатно ста ...
СУДОТ ОДРЕДИ ПРИТВОР ЗА ЧЕТВОРИЦА ОД НАПАЃАЧИТЕ ВО СОБРАНИЕТО

СУДОТ ОДРЕДИ ПРИТВОР ЗА ЧЕТВОРИЦА ОД НАПАЃАЧИТЕ ВО СОБРАНИЕТО

Судија на претходна постапка во Основниот суд Скопје 1 им одреди притвор на четири лица кои учествуваа во организираниот напад на Собранието на 27 апр ...
„ОРГАНИЗИРАН НАПАД НА СОБРАНИЕТО“ Е ДЕФИНИЦИЈАТА НА САД, ЕУ, НАТО И ОБСЕ

„ОРГАНИЗИРАН НАПАД НА СОБРАНИЕТО“ Е ДЕФИНИЦИЈАТА НА САД, ЕУ, НАТО И ОБСЕ

Делегацијата на ЕУ во Скопје, американската амбасада, мисијата на ОБСЕ и канцеларијата на НАТО во заедничка изјава најостро го осудија, како што навед ...
10 / 10 НАПИСИ