Таг: Напред розово

ТАЖНО Е ШТО РАНОТО ДЕТЕКТИРАЊЕ НА РАК НА ДОЈКА Е НАМАЛЕНО ЗА 40 ОТСТО ВО КОРОНАКРИЗАТА, ВЕЛИ АМБАСАДОРКАТА БРНЗ

ТАЖНО Е ШТО РАНОТО ДЕТЕКТИРАЊЕ НА РАК НА ДОЈКА Е НАМАЛЕНО ЗА 40 ОТСТО ВО КОРОНАКРИЗАТА, ВЕЛИ АМБАСАДОРКАТА БРНЗ

Тажно е што за 40 проценти е намалено раното дијагностицирање на рак на дојка поради ковид пандемијата, рече американската амбасадорка Кејт Мари Брнз ...
НАВРЕМЕНОТО ОТКРИВАЊЕ НА РАКОТ НА ДОЈКА СПАСУВА ЖИВОТИ, РЕКОА АКТИВИСТИТЕ НА РОЗОВАТА ПРОШЕТКА

НАВРЕМЕНОТО ОТКРИВАЊЕ НА РАКОТ НА ДОЈКА СПАСУВА ЖИВОТИ, РЕКОА АКТИВИСТИТЕ НА РОЗОВАТА ПРОШЕТКА

Ракот на дојка не е крај, знаете дека не сте сами, кажа претседателката на здружението „Борка“ Биба Додева, на 11. Розовата прошетка - Напред розово з ...
РАКОТ ГО ОДЗЕМА ОПТИМИЗМОТ И САМОДОВЕРБАТА, БИДЕТЕ ТУКА ЗА ЛУЃЕТО ШТО СТРАДААТ, РЕЧЕ СОПРУГАТА НА АМЕРИКАНСКИОТ АМБАСАДОР КЕЈПИ БЕЈЛИ НА ДЕНЕШНАТА РОЗОВА ПРОШЕТКА

РАКОТ ГО ОДЗЕМА ОПТИМИЗМОТ И САМОДОВЕРБАТА, БИДЕТЕ ТУКА ЗА ЛУЃЕТО ШТО СТРАДААТ, РЕЧЕ СОПРУГАТА НА АМЕРИКАНСКИОТ АМБАСАДОР КЕЈПИ БЕЈЛИ НА ДЕНЕШНАТА РОЗОВА ПРОШЕТКА

Жени и мажи кои се избориле или се борат со ракот на дојка, нивни пријатели и поддржувачи денес во Градскиот парк во Скопје учествуваа во розевата про ...
РАКОТ ДА БИДЕ ПРИОРИТЕТ ВО ЗДРАВСТВОТО, ПОБАРА ЗДРУЖЕНИЕТО „БОРКА“ И ГИ ПОВИКА СИТЕ В НЕДЕЛА ДА СЕ ВКЛУЧАТ ВО КАМПАЊАТА „НАПРЕД РОЗОВО“

РАКОТ ДА БИДЕ ПРИОРИТЕТ ВО ЗДРАВСТВОТО, ПОБАРА ЗДРУЖЕНИЕТО „БОРКА“ И ГИ ПОВИКА СИТЕ В НЕДЕЛА ДА СЕ ВКЛУЧАТ ВО КАМПАЊАТА „НАПРЕД РОЗОВО“

Потребни се национален регистар на болни од рак, национална стратегија за контрола на ракот и нови современи терапии, кои може да им го продолжат живо ...
МАРШОТ „НАПРЕД РОЗОВО“ ПОВИКА НА ТИМСКА ПОДДРШКА ЗА БОЛНИТЕ ОД РАК НА ДОЈКА

МАРШОТ „НАПРЕД РОЗОВО“ ПОВИКА НА ТИМСКА ПОДДРШКА ЗА БОЛНИТЕ ОД РАК НА ДОЈКА

„Напред розово“, прошетка низ Скопје што по деветти пат ја организира здружението за борба против ракот „Борка“, со поддршка од амбасадата на САД, се ...
ВО МАКЕДОНИЈА ЧЕТИРИ ЖЕНИ ДНЕВНО ДОБИВААТ ДИЈАГНОЗА РАК НА ДОЈКА

ВО МАКЕДОНИЈА ЧЕТИРИ ЖЕНИ ДНЕВНО ДОБИВААТ ДИЈАГНОЗА РАК НА ДОЈКА

Во Македонија лани се откриени 1.200 нови случаи на заболени од рак на дојка, или просечно четири жени дневно. Во последните 15 години, смртноста од к ...
РОЗОВА ПРОШЕТКА И РОЗОВА ТРКА ЗА ПОДДРШКА НА БОЛНИТЕ ОД РАК НА ДОЈКА

РОЗОВА ПРОШЕТКА И РОЗОВА ТРКА ЗА ПОДДРШКА НА БОЛНИТЕ ОД РАК НА ДОЈКА

Со традициналната розова прошетка, а од годинава и со розова трка, стотици луѓе, денес во Градски парк во Скопје им дадоа поддршка на болните од рак н ...
7 / 7 НАПИСИ