Таг: национален координатор

ГАЗИЊА ЗА СТОЛЧИЊА

ГАЗИЊА ЗА СТОЛЧИЊА

1 Вонредна консултативна средба на министерот Венко Филипче со Комисијата за заразни болести по регистрираните рекордни 225 позитивни на коронавирус. ...
АЛАЃОЗОВСКИ ЌЕ БИДЕ СОВЕТНИК ЗА КУЛТУРА НА ЗАЕВ, АДЕМИ СТАНА МИНИСТЕР

АЛАЃОЗОВСКИ ЌЕ БИДЕ СОВЕТНИК ЗА КУЛТУРА НА ЗАЕВ, АДЕМИ СТАНА МИНИСТЕР

Поранешниот министер за култура Роберт Алаѓозовски е назначен за национален координатор за развој на културата и меѓуресорска соработка во кабинетот н ...
2 / 2 НАПИСИ