Таг: нацистички логор

96-ГОДИШНА БИВША СЕКРЕТАРКА ВО НАЦИСТИЧКИ ЛОГОР ИЗБЕГА ПРЕД ДА ПОЧНЕ СУДЕЊЕТО ВО ГЕРМАНИЈА

96-ГОДИШНА БИВША СЕКРЕТАРКА ВО НАЦИСТИЧКИ ЛОГОР ИЗБЕГА ПРЕД ДА ПОЧНЕ СУДЕЊЕТО ВО ГЕРМАНИЈА

Германски суд издаде потерница по 96-годишната Ирмгард Фирхнер, против која денеска требаше да почне судски процес за соучесништво во убиствата на 11. ...
РЕКОРДНИ 2.3 МИЛИОНИ ТУРИСТИ ГО ПОСЕТИЛЕ АУШВИЦ ВО 2019

РЕКОРДНИ 2.3 МИЛИОНИ ТУРИСТИ ГО ПОСЕТИЛЕ АУШВИЦ ВО 2019

Рекордни 2.3 милиони туристи лани го посетиле поранешниот нацистички концентрационен логор во Аушвиц, објави Меморијалниот музеј, во пресрет на 75-год ...
2 / 2 НАПИСИ