Таг: научна студија

НОРВЕШКИОТ НАУЧНИК КОЈ УТВРДИ ВРСКА МЕЃУ ВАКЦИНАТА НА „АСТРАЗЕНЕКА“ И СМРТНИ СЛУЧАИ ОД ТРОМБОЗА КРИЕЛ ДЕКА ЗЕМАЛ ПАРИ ОД „ФАЈЗЕР“

НОРВЕШКИОТ НАУЧНИК КОЈ УТВРДИ ВРСКА МЕЃУ ВАКЦИНАТА НА „АСТРАЗЕНЕКА“ И СМРТНИ СЛУЧАИ ОД ТРОМБОЗА КРИЕЛ ДЕКА ЗЕМАЛ ПАРИ ОД „ФАЈЗЕР“

Во последните пет години, норвешкиот хематолог Пал Андре Холме примил над еден милион круни од „Фајзер“ и „Баер“, објави норвешкиот весник „ВГ“. Тој и ...
МУ ДОЗВОЛИЛЕ ДА УВЕЗЕ СЕМЕ ОД КОНОП ЗА МАГИСТЕРСКА, ПА ГО УАПСИЛЕ ЗА ТРГОВИЈА СО ДРОГА

МУ ДОЗВОЛИЛЕ ДА УВЕЗЕ СЕМЕ ОД КОНОП ЗА МАГИСТЕРСКА, ПА ГО УАПСИЛЕ ЗА ТРГОВИЈА СО ДРОГА

Граѓанин во мај и јуни лани увезол семе од коноп од Србија за изработка на научна студија, за што му била издадена и царинска декларација со дозвола з ...
ДРЖАВНИ ГРАДЕЖНИ ИНСПЕКТОРИ ВО КОНТРОЛА КАЈ ТЕУТА АРИФИ

ДРЖАВНИ ГРАДЕЖНИ ИНСПЕКТОРИ ВО КОНТРОЛА КАЈ ТЕУТА АРИФИ

Инспекциски контроли повторно ја тресат Општина Тетово на  чело градоначалничката и потпретседател на ДУИ Теута Арифи, овојпат во Секторот за урбаниза ...
3 / 3 НАПИСИ