Таг: „Нема да си сама“

ФИЛМОТ „НЕМА ДА СИ САМА“ НА ГОРАН СТОЛЕВСКИ ПОБЕДИ НА ФЕСТИВАЛОТ МАНХАЈМ-ХАЈДЕЛБЕРГ

ФИЛМОТ „НЕМА ДА СИ САМА“ НА ГОРАН СТОЛЕВСКИ ПОБЕДИ НА ФЕСТИВАЛОТ МАНХАЈМ-ХАЈДЕЛБЕРГ

Филмот „Нема да си сама“ на австралиско-македонскиот режисер Горан Столевски победи на 71. издание на Фестивалот Манхајм-Хајделберг во Германија. Стол ...
„НЕМА ДА СИ САМА“ НА ГОРАН СТОЛЕВСКИ Е АВСТРАЛИСКИ КАНДИДАТ ЗА ОСКАР

„НЕМА ДА СИ САМА“ НА ГОРАН СТОЛЕВСКИ Е АВСТРАЛИСКИ КАНДИДАТ ЗА ОСКАР

„Нема да си сама“, дебитантскиот долгометражен филм на австралиско-македонскиот режисер Горан Столевски е австралиски кандидат за најдобар странски фи ...
МИЛО МИ Е ШТО 20 ГОДИНИ СЕ БОРАМ ДА СНИМАМ ФИЛМОВИ КАКВИ ШТО САКАМ, ВЕЛИ ГОРАН СТОЛЕВСКИ, АВТОРОТ НА ХОРОР ХИТОТ „НЕМА ДА СИ САМА“ ШТО ГО ЗАТВОРА СИНЕДЕЈС

МИЛО МИ Е ШТО 20 ГОДИНИ СЕ БОРАМ ДА СНИМАМ ФИЛМОВИ КАКВИ ШТО САКАМ, ВЕЛИ ГОРАН СТОЛЕВСКИ, АВТОРОТ НА ХОРОР ХИТОТ „НЕМА ДА СИ САМА“ ШТО ГО ЗАТВОРА СИНЕДЕЈС

Дваесет и првото издание на фестивалот на европски филм Синедејс се затвора утревечер (21ч) со „Нема да си сама“, еден од најзборуваните хорори оваа г ...
ГОРАН СТОЛЕВСКИ СЕ ВРАЌА НА САНДЕНС СО АВСТРАЛИСКОТО ДЕБИ „НЕМА ДА СИ САМА“

ГОРАН СТОЛЕВСКИ СЕ ВРАЌА НА САНДЕНС СО АВСТРАЛИСКОТО ДЕБИ „НЕМА ДА СИ САМА“

„Нема да си сама“, дебитантскиот долгометражен филм на австралиско-македонскиот режисер Горан Столевски, ќе има светска премиера во конкуренцијата на ...
4 / 4 НАПИСИ