Таг: невреме

1 2 3 4 5 6 15 40 / 143 НАПИСИ
ПЕТМИНА ПЛАНИНАРИ ЗАГИНАА ВО НЕНАДЕЈНО СНЕЖНО НЕВРЕМЕ НА НАЈВИСОКИОТ ВРВ ВО ЕВРОПА, ЕЛБРУС

ПЕТМИНА ПЛАНИНАРИ ЗАГИНАА ВО НЕНАДЕЈНО СНЕЖНО НЕВРЕМЕ НА НАЈВИСОКИОТ ВРВ ВО ЕВРОПА, ЕЛБРУС

Петмина планинари загинаа откако биле фатени во ненадејно снежно невреме на највисокиот врв во Европа, Елбрус. Останатите 14 планинари од групата биле ...
НЕВРЕМЕ ВО ВЕЛЕС НОСЕШЕ ПОКРИВИ, КОРНЕШЕ ДРВЈА И ГИ ПОПЛАВИ УЛИЦИТЕ

НЕВРЕМЕ ВО ВЕЛЕС НОСЕШЕ ПОКРИВИ, КОРНЕШЕ ДРВЈА И ГИ ПОПЛАВИ УЛИЦИТЕ

Невремето кое претпладнево го зафати Велес поплави улици и домови, откорна дрвја и покриви. Оштетни се автомобили и парализиран е сообраќајот во центр ...
НЕВРЕМЕТО КОРНЕШЕ ПОКРИВИ, БУЧЕШЕ КАКО ДА НИ ПАДНА АВИОН ДОМА, ВЕЛАТ ЖИТЕЛИТЕ ВО БИТОЛСКО ЖИВОЈНО

НЕВРЕМЕТО КОРНЕШЕ ПОКРИВИ, БУЧЕШЕ КАКО ДА НИ ПАДНА АВИОН ДОМА, ВЕЛАТ ЖИТЕЛИТЕ ВО БИТОЛСКО ЖИВОЈНО

Однесени ќерамиди од куќите, откорнати покриви од гаражи, штали, амбари и други помошни објекти, оштетни возила, земјоделска механизација и прекинато ...
ОПШТИНА ВЕЛЕС ПО ЕДНА ГОДИНА ГО ОБЈАВИ ИЗВЕШТАЈОТ ЗА ШТЕТИТЕ ОД НЕВРЕМЕТО ВО ВЕЛЕШКО НА 8 АВГУСТ

ОПШТИНА ВЕЛЕС ПО ЕДНА ГОДИНА ГО ОБЈАВИ ИЗВЕШТАЈОТ ЗА ШТЕТИТЕ ОД НЕВРЕМЕТО ВО ВЕЛЕШКО НА 8 АВГУСТ

Невремето кое го зафати Велешко на 8 август лани направило штета од 4,2 милиона денари, констатирала надлежната Комисија за проценка на штети во Општи ...
НАЈМАЛКУ 80 ЗАГИНАТИ ВО ГЕРМАНИЈА, 11 ВО БЕЛГИЈА ВО КАТАСТРОФАЛНИТЕ ПОПЛАВИ

НАЈМАЛКУ 80 ЗАГИНАТИ ВО ГЕРМАНИЈА, 11 ВО БЕЛГИЈА ВО КАТАСТРОФАЛНИТЕ ПОПЛАВИ

Најмалку 80 луѓе загинаа, а многумина се исчезнати во Германија во најголемите поплави последниве децении. Поради рекордните врнежи во западна Европа, ...
СИЛНО НЕВРЕМЕ ГИ ОСТАВИ ЖИТЕЛИТЕ НА РЕГИОНОТ АЗОТ БЕЗ СТРУЈА 54 ЧАСА

СИЛНО НЕВРЕМЕ ГИ ОСТАВИ ЖИТЕЛИТЕ НА РЕГИОНОТ АЗОТ БЕЗ СТРУЈА 54 ЧАСА

Жителите на селата од регионот Азот во Општина Чашка реагираат оти изминативе денови во два наврати повеќе од 50 часа биле без електрична енергија. Ве ...
ТРОЈЦА ЗАГИНАТИ ВО ТОРНАДОТО ШТО ОПУСТОШИ СЕЛА ВО ЧЕШКА

ТРОЈЦА ЗАГИНАТИ ВО ТОРНАДОТО ШТО ОПУСТОШИ СЕЛА ВО ЧЕШКА

Моќно торнадо зафати неколку села во југоисточна Чешка, при што загинаа три лица, а повредени се најмалку 60. Силното невреме корнеше покриви и дрвја ...
ИЛЈАДА ХЕКТАРИ ЛОЗОВ И ОВОШЕН НАСАД ОШТЕТЕНИ ВО СИНОЌЕШНОТО НЕВРЕМЕ ВО ШТИПСКО И КАРБИНСКО

ИЛЈАДА ХЕКТАРИ ЛОЗОВ И ОВОШЕН НАСАД ОШТЕТЕНИ ВО СИНОЌЕШНОТО НЕВРЕМЕ ВО ШТИПСКО И КАРБИНСКО

Се сумираат последиците од невремето што синоќа го зафати регионот на Штип и Општина Карбинци, предизвикувајќи штети на околу 1.000 хектари лозови и о ...
МЕСЕЦОВ ИСКОРИСТЕНИ ПОВЕЌЕ РАКЕТИ ПРОТИВ ГРАД ОТКОЛКУ ЦЕЛА ЛАНСКА ГОДИНА

МЕСЕЦОВ ИСКОРИСТЕНИ ПОВЕЌЕ РАКЕТИ ПРОТИВ ГРАД ОТКОЛКУ ЦЕЛА ЛАНСКА ГОДИНА

Безмалку стотина ракети биле искористени врз градоносните облаци во Пелагонија, Битолско, Демирхисарско и Кичевско вчера попладне во периодот од три и ...
НЕВРЕМЕ СО СИЛЕН ВЕТЕР КОРНЕШЕ ПЛАСТЕНИЦИ И МЕТАЛНИ ПОКРИВИ ВО СТРУМИЧКОТО СЕЛО КУКЛИШ

НЕВРЕМЕ СО СИЛЕН ВЕТЕР КОРНЕШЕ ПЛАСТЕНИЦИ И МЕТАЛНИ ПОКРИВИ ВО СТРУМИЧКОТО СЕЛО КУКЛИШ

Метална кровна конструкција со панели била откорната од невремето што го зафати Струмичко и летала десетици метри пред да заврши врз засеаните оранжер ...
1 2 3 4 5 6 15 40 / 143 НАПИСИ