Таг: невреме

1 2 3 4 15 20 / 141 НАПИСИ
ПОПЛАВИ ВО ТЕТОВСКО, СЕ УРНА КУЌА ВО СЕЛО ЃЕРМО

ПОПЛАВИ ВО ТЕТОВСКО, СЕ УРНА КУЌА ВО СЕЛО ЃЕРМО

Синоќешното големо невреме кое го зафати Тетовско ги поплави улиците низ градот, а предизвика и материјални штети.  Надојдената вода ги поплави подрум ...
ПОВЕЌЕ ОД 24 ЧАСА СЕ БЕЗ СТРУЈА НАСЕЛБИ ОД ВЕЛЕШКО И ОД ОПШТИНА ЧАШКА ПО ВЧЕРАШНОТО НЕВРЕМЕ

ПОВЕЌЕ ОД 24 ЧАСА СЕ БЕЗ СТРУЈА НАСЕЛБИ ОД ВЕЛЕШКО И ОД ОПШТИНА ЧАШКА ПО ВЧЕРАШНОТО НЕВРЕМЕ

Повеќе населени места во велешкото Башино Село, селата Сопот, Новачани, Иванковци, Кумарино, Отовица, Мамутчево, Сујаклари, Дурутовец, Бузалково, Слив ...
НЕВРЕМЕТО УРНА ДРВЈА И ОШТЕТИ ПОКРИВИ ВО ВЕЛЕС

НЕВРЕМЕТО УРНА ДРВЈА И ОШТЕТИ ПОКРИВИ ВО ВЕЛЕС

Попладнево после 16,30 часот Велес го зафати невреме проследено со силен ветер и пороен дожд, при што се урнаа три дрвја на различни локации. Паднатит ...
ШТЕТИТЕ ОД НЕВРЕМЕТО ДА СЕ ПРИЈАВАТ НА БРОЈОТ 112, ВЕЛИ ГРАДОНАЧАЛНИКОТ ГЕРАСИМОВСКИ

ШТЕТИТЕ ОД НЕВРЕМЕТО ДА СЕ ПРИЈАВАТ НА БРОЈОТ 112, ВЕЛИ ГРАДОНАЧАЛНИКОТ ГЕРАСИМОВСКИ

Жителите на Општина Центар сите поголеми штети од денешното невреме да ги пријавуваат на бројот за итни случаи 112, од каде ќе бидат проследени до Опш ...
СИЛНО НЕВРЕМЕ ГИ ПОГОДИ ЈУЖНА И ЦЕНТРАЛНА ЕВРОПА, ТРИ ДЕЦА МЕЃУ НАЈМАЛКУ 13 ЗАГИНАТИ

СИЛНО НЕВРЕМЕ ГИ ПОГОДИ ЈУЖНА И ЦЕНТРАЛНА ЕВРОПА, ТРИ ДЕЦА МЕЃУ НАЈМАЛКУ 13 ЗАГИНАТИ

Моќно невреме погоди области во централна и јужна Европа, при што загинаа најмалку 13 луѓе, меѓу кои и три деца. Смртни случаи, главно од паднати дрвј ...
СИЛЕН ВЕТЕР ЈА УРНА БИНАТА НА ТЕХНО ФЕСТИВАЛ КАЈ ВАЛЕНСИЈА, ЕДЕН ЗАГИНАТ

СИЛЕН ВЕТЕР ЈА УРНА БИНАТА НА ТЕХНО ФЕСТИВАЛ КАЈ ВАЛЕНСИЈА, ЕДЕН ЗАГИНАТ

Едно 22-годишно лице загина, а најмалку 17 се повредени откако силен ветер урна дел од бината на фестивалот на електронска музика Медуза близу Валенси ...
СИЛНИОТ ВЕТЕР ВО ТЕТОВО СОБОРИ ДРВО ВРЗ ДВА АВТОМОБИЛА

СИЛНИОТ ВЕТЕР ВО ТЕТОВО СОБОРИ ДРВО ВРЗ ДВА АВТОМОБИЛА

Силниот ветер кој попладнево почна да дува во Тетово собори дрво кое падна врз два паркирани автомобила. Според првичните информации, нема повредени, ...
ПАДНА ПОТПОРЕН ЅИД НА БУЛЕВАР БОРИС ТРАЈКОВСКИ ВО СКОПСКА ПИНТИЈА

ПАДНА ПОТПОРЕН ЅИД НА БУЛЕВАР БОРИС ТРАЈКОВСКИ ВО СКОПСКА ПИНТИЈА

Попладнево падна потпорен ѕид на булеварот Борис Трајковски во скопската населба Пинтија. По невремето кое го зафати Скопје, ѕидот се урна и земјата с ...
40 МИНУТИ ВРНЕШЕ ГРАД ВО КРУШЕВСКО И МОГИЛА, ГИ СОТРЕ ПИПЕРКИТЕ И КРОМИДОТ ВО БУЧИН

40 МИНУТИ ВРНЕШЕ ГРАД ВО КРУШЕВСКО И МОГИЛА, ГИ СОТРЕ ПИПЕРКИТЕ И КРОМИДОТ ВО БУЧИН

Невреме, проследено со 40-минутни врнежи од град, предизвика големи штети во села од Крушевско и Могила. Градот ги уништи насадите со пиперки и кромид ...
ШИПКОВИЦА ПОВТОРНО НАСТРАДА ВО НЕВРЕМЕТО КОЕ ВЧЕРА БЕСНЕЕШЕ ВО ТЕТОВСКИОТ РЕГИОН

ШИПКОВИЦА ПОВТОРНО НАСТРАДА ВО НЕВРЕМЕТО КОЕ ВЧЕРА БЕСНЕЕШЕ ВО ТЕТОВСКИОТ РЕГИОН

Поројниот дожд и силното невреме кое вчера го зафати Тетовскиот Регион им создаде големи потешкотии на жителите од Шипковица. Надојдените води речиси ...
1 2 3 4 15 20 / 141 НАПИСИ