Таг: незаконско прислушување

1 219 / 19 НАПИСИ
ПО ДВА И ПОЛ ЧАСА НА РАСПИТ, МИЈАЛКОВ СИ ЗАМИНА ОД СЈО БЕЗ ДА КАЖЕ ЗОШТО Е ПОВИКАН

ПО ДВА И ПОЛ ЧАСА НА РАСПИТ, МИЈАЛКОВ СИ ЗАМИНА ОД СЈО БЕЗ ДА КАЖЕ ЗОШТО Е ПОВИКАН

Поранешниот директор на Управата за безбедност и контраразузнавање Сашо Мијалков пред малку си замина од распитот во Специјалното јавно обвинителство. ...
ЗАЕВ И ВЕРУШЕВСКИ ДОЈДОА ВО СЈО ДА ДАДАТ ИСКАЗ ЗА ПРИСЛУШУВАЊЕТО

ЗАЕВ И ВЕРУШЕВСКИ ДОЈДОА ВО СЈО ДА ДАДАТ ИСКАЗ ЗА ПРИСЛУШУВАЊЕТО

Премиерот Зоран Заев и ексдиректорот на УБК Зоран Верушевски дојдоа да дадат исказ во Специјалното јавно обвинителство за случајот „Таргет“, кој се од ...
НЀ ПРИСЛУШУВАЛЕ ОТИ ПРИЈАВИВ КРИМИНАЛ СО МАШИНАТА ЗА ЛИЧНИ ДОКУМЕНТИ, ИЗЈАВИ РЕМЕНСКИ ПО СВЕДОЧЕЊЕТО ВО СЈО

НЀ ПРИСЛУШУВАЛЕ ОТИ ПРИЈАВИВ КРИМИНАЛ СО МАШИНАТА ЗА ЛИЧНИ ДОКУМЕНТИ, ИЗЈАВИ РЕМЕНСКИ ПО СВЕДОЧЕЊЕТО ВО СЈО

Пратеничката на СДСМ Фросина Ременски кажа дека таа и нејзиниот сопруг Јовче повеќе од три години биле незаконски прислушувани од Управата за безбедно ...
РЕМЕНСКИ И СОПРУГОТ ДОЈДОА ВО СЈО ДА ДАДАТ ИСКАЗ ЗА ПРИСЛУШУВАЊЕТО

РЕМЕНСКИ И СОПРУГОТ ДОЈДОА ВО СЈО ДА ДАДАТ ИСКАЗ ЗА ПРИСЛУШУВАЊЕТО

Пратеничката на СДСМ Фросина Ременски и нејзиниот сопруг Јовче Ременски, кој е вработен во МВР денеска дојдоа да сведочат во Специјалното јавно обвини ...
ОБВИНЕТИОТ ГРУЈОВСКИ ЗА ПАЛЕЊЕ ДОКАЗИ ВО МВР НЕ ДОЈДЕ НА СУДЕЊЕ ПОРАДИ БОЛЕСТ, СЈО НЕ МУ ВЕРУВА НА ЛЕКАРСКОТО ОПРАВДАНИЕ

ОБВИНЕТИОТ ГРУЈОВСКИ ЗА ПАЛЕЊЕ ДОКАЗИ ВО МВР НЕ ДОЈДЕ НА СУДЕЊЕ ПОРАДИ БОЛЕСТ, СЈО НЕ МУ ВЕРУВА НА ЛЕКАРСКОТО ОПРАВДАНИЕ

Обвинетиот ексначалник на Петтата управа во МВР Горан Грујовски, кого СЈО го гони за палење на списи и докази за незаконско прислушување на граѓани, н ...
ВРХОВНИОТ СУД НЕ РАСПРАВА ЗА БАРАЊЕ НА СЈО, ОТИ КРИВИЧНИОТ СУД НЕ ДАВА ЗАПИСНИК ОД „ПУЧ“

ВРХОВНИОТ СУД НЕ РАСПРАВА ЗА БАРАЊЕ НА СЈО, ОТИ КРИВИЧНИОТ СУД НЕ ДАВА ЗАПИСНИК ОД „ПУЧ“

Основниот суд Скопје 1 уште не му го дава на Специјалното јавно обвинителство Записникот од спогодбата на осудениот Звонко Костовски од случајот „Пуч“ ...
СУДЕЊЕТО ЗА ПАЛЕЊЕ ДОКУМЕНТИ ВО УБК ПОЧНУВА ДЕНЕСКА КАЈ „СВАРОВСКИ СУДИЈКАТА“, ПРВО ПО ОБВИНЕНИЕ НА СЈО

СУДЕЊЕТО ЗА ПАЛЕЊЕ ДОКУМЕНТИ ВО УБК ПОЧНУВА ДЕНЕСКА КАЈ „СВАРОВСКИ СУДИЈКАТА“, ПРВО ПО ОБВИНЕНИЕ НА СЈО

Поранешниот началник на Петтата управа во МВР Горан Грујовски, обвинет од Специјалното јавно обвинителство дека со уште шестмина вработени во Управата ...
РАКОВОДИТЕЛОТ ВО УБК ОД КОМПЈУТЕРОТ ВО КАНЦЕЛАРИЈА ГИ СЛУШАЛ ТЕЛЕФОНСКИТЕ РАЗГОВОРИ НА ФУНКЦИОНЕРИ, НОВИНАРИ И ГРАЃАНИ

РАКОВОДИТЕЛОТ ВО УБК ОД КОМПЈУТЕРОТ ВО КАНЦЕЛАРИЈА ГИ СЛУШАЛ ТЕЛЕФОНСКИТЕ РАЗГОВОРИ НА ФУНКЦИОНЕРИ, НОВИНАРИ И ГРАЃАНИ

Специјалното јавно обвинителство (СЈО) е на чекор да утврди дека во периодот од 2008 до 2015 година илјадници граѓани биле прислушувани од Управата за ...
ДЕСЕТМИНА ОД УБК ОСОМНИЧЕНИ ЗА НЕЗАКОНСКО ПРИСЛУШУВАЊЕ НА 5.827 БРОЕВИ

ДЕСЕТМИНА ОД УБК ОСОМНИЧЕНИ ЗА НЕЗАКОНСКО ПРИСЛУШУВАЊЕ НА 5.827 БРОЕВИ

Специјалното јавно обвинителство отвори истражна постапка со кодно име „Таргет“ против десет лица од Управата за безбедност и контраразузнавање кои се ...
1 219 / 19 НАПИСИ