Таг: Ники Лауда

ЛЕГЕНДАТА НА ФОРМУЛА 1 НИКИ ЛАУДА ПОЧИНА НА 70 ГОДИНИ

ЛЕГЕНДАТА НА ФОРМУЛА 1 НИКИ ЛАУДА ПОЧИНА НА 70 ГОДИНИ

Трикратниот светски првак во Формула 1 и една од најпрепознатливите фигури во автомобилистичкиот спорт Ники Лауда почина на 70 години. Легендарниот Ав ...
„РАЈАНЕР“ СТАНА ЦЕЛОСЕН СОПСТВЕНИК НА АВИОКОМПАНИЈАТА НА НИКИ ЛАУДА

„РАЈАНЕР“ СТАНА ЦЕЛОСЕН СОПСТВЕНИК НА АВИОКОМПАНИЈАТА НА НИКИ ЛАУДА

„Рајанер“ објави дека ги откупил и преостанатите 25% од акциите на авиокомпанијата основана од Ники Лауда, „Лаудамоушн“. Сумата платена за оваа зделка ...
НИКИ ЛАУДА ПОВТОРНО ЈА КУПИ СВОЈАТА БАНКРОТИРАНА АВИОКОМПАНИЈА „ФЛАЈ НИКИ“, ГИ ПОБЕДИ БРИТИШ ЕРВЕЈС И ИБЕРИЈА

НИКИ ЛАУДА ПОВТОРНО ЈА КУПИ СВОЈАТА БАНКРОТИРАНА АВИОКОМПАНИЈА „ФЛАЈ НИКИ“, ГИ ПОБЕДИ БРИТИШ ЕРВЕЈС И ИБЕРИЈА

Легендата на Формула 1 Ники Лауда повторно го купи банкротираниот австриски авиопревозник „Флај Ники“, што го основа пред 15 години, за потоа да ги пр ...
ЛАУДА ОД ГЕВГЕЛИЈА НАЈАВИ ПОБРЗИ БОЛИДИ ВО ФОРМУЛА 1 СЛЕДНАТА СЕЗОНА

ЛАУДА ОД ГЕВГЕЛИЈА НАЈАВИ ПОБРЗИ БОЛИДИ ВО ФОРМУЛА 1 СЛЕДНАТА СЕЗОНА

Прославениот Формула 1 возач Ники Лауда вели дека следната година болидите ќе бидат многу побрзи и потешки за управување поради воведувањето нови прав ...
4 / 4 НАПИСИ