Таг: Никола Димитров

1 2 3 21 10 / 203 НАПИСИ
ЗА ПРЕСПАНСКИОТ ДОГОВОР ВМРО-ДПМНЕ ТРЕБА ДА СЕ ОДНЕСУВА ИСТО КАКО СЕСТРИНСКАТА ПАРТИЈА НОВА ДЕМОКРАТИЈА ВО ГРЦИЈА, ВЕЛИ ЕКСМИНИСТЕРОТ ДИМИТРОВ

ЗА ПРЕСПАНСКИОТ ДОГОВОР ВМРО-ДПМНЕ ТРЕБА ДА СЕ ОДНЕСУВА ИСТО КАКО СЕСТРИНСКАТА ПАРТИЈА НОВА ДЕМОКРАТИЈА ВО ГРЦИЈА, ВЕЛИ ЕКСМИНИСТЕРОТ ДИМИТРОВ

Владата на ВМРО-ДПМНЕ за Преспанскиот договор треба да се однесува како сестринската владејачка партија Нова Демократија во Грција - договорот мора да ...
НИКОЛА ДИМИТРОВ ЈА ПРОМОВИРАШЕ ГРАЃАНСКАТА ИНИЦИЈАТИВА „ЗАМИСЛИ“

НИКОЛА ДИМИТРОВ ЈА ПРОМОВИРАШЕ ГРАЃАНСКАТА ИНИЦИЈАТИВА „ЗАМИСЛИ“

Поранешниот министер за надворешни работи Никола Димитров синоќа во Скопје ја промовираше граѓанската, непартиска иницијатива „Замисли“. Иницијативата ...
ДА ВИДИМЕ ДАЛИ СМЕ МАЛЦИНСТВО НИЕ ШТО ЗАМИСЛУВАМЕ НЕЗАВИСНИ СУДОВИ, ШКОЛИ И БОЛНИЦИ, РЕЧЕ ДИМИТРОВ НА ПРОМОЦИЈАТА НА НОВОТО ДВИЖЕЊЕ

ДА ВИДИМЕ ДАЛИ СМЕ МАЛЦИНСТВО НИЕ ШТО ЗАМИСЛУВАМЕ НЕЗАВИСНИ СУДОВИ, ШКОЛИ И БОЛНИЦИ, РЕЧЕ ДИМИТРОВ НА ПРОМОЦИЈАТА НА НОВОТО ДВИЖЕЊЕ

Граѓанството мора да биде гласно, мора да стане сила за да нема вака бришан простор за еднопартиско самоволие во државата, рече поранешниот вицепремие ...
НИКОЛА ДИМИТРОВ СЕ ВРАЌА ВО ИГРА СО ПОДДРШКА НА РИКЕР, ПРИБЕ И ПАПАНДРЕУ

НИКОЛА ДИМИТРОВ СЕ ВРАЌА ВО ИГРА СО ПОДДРШКА НА РИКЕР, ПРИБЕ И ПАПАНДРЕУ

Поранешниот министер за надворешни работи Никола Димитров следната недела ќе ја промовира својата нова иницијатива, година и пол откако беше сменет од ...
НИКОЛА ДИМИТРОВ ПОБАРА ИТНО ДА СЕ РЕАФИРМИРААТ МАКЕДОНСКИТЕ ПОЗИЦИИ ВО ПРЕГОВОРИТЕ СО БУГАРИЈА

НИКОЛА ДИМИТРОВ ПОБАРА ИТНО ДА СЕ РЕАФИРМИРААТ МАКЕДОНСКИТЕ ПОЗИЦИИ ВО ПРЕГОВОРИТЕ СО БУГАРИЈА

Поранешниот министер за надворешни работи Никола Димитров бара итна реафирмација на македонските позиции во преговорите со Бугарија, со цел да ги слуш ...
ВЛАДАТА ЈА СТАВИ НАШАТА СУДБИНА ЦЕЛОСНО ВО БУГАРСКИ РАЦЕ, ТРЕБА ДА СИ ПОНЕСЕ ПОЛИТИЧКА ОДГОВОРНОСТ, ВЕЛИ ПОРАНЕШНИОТ МИНИСТЕР НИКОЛА ДИМИТРОВ

ВЛАДАТА ЈА СТАВИ НАШАТА СУДБИНА ЦЕЛОСНО ВО БУГАРСКИ РАЦЕ, ТРЕБА ДА СИ ПОНЕСЕ ПОЛИТИЧКА ОДГОВОРНОСТ, ВЕЛИ ПОРАНЕШНИОТ МИНИСТЕР НИКОЛА ДИМИТРОВ

Внесувањето на бугарските барања во преговарачкиот процес, и тоа во најважниот дел - кластерот Фундаменти, ни ја става судбината целосно во рацете на ...
ПОТРЕБЕН Е ЦЕЛОСЕН ПРЕСВРТ КОН БУГАРИЈА, НЕЈЗИНАТА ДРЖАВНА ПОЛИТИКА КОН НАС Е НЕПРИЈАТЕЛСКА, ВЕЛИ НИКОЛА ДИМИТРОВ

ПОТРЕБЕН Е ЦЕЛОСЕН ПРЕСВРТ КОН БУГАРИЈА, НЕЈЗИНАТА ДРЖАВНА ПОЛИТИКА КОН НАС Е НЕПРИЈАТЕЛСКА, ВЕЛИ НИКОЛА ДИМИТРОВ

Потребен е целосен пресврт во нашата политика кон Бугарија, што ќе се темели на достоинството на нацијата, на европските принципи и на меѓународното п ...
НОВИОТ ПРИСТАП ВО ПРЕГОВОРИТЕ ЌЕ ДОНЕСЕ РЕЗУЛТАТИ САМО ВО КОРИСТ НА БУГАРИЈА, ПРЕДУПРЕДИ ДИМИТРОВ

НОВИОТ ПРИСТАП ВО ПРЕГОВОРИТЕ ЌЕ ДОНЕСЕ РЕЗУЛТАТИ САМО ВО КОРИСТ НА БУГАРИЈА, ПРЕДУПРЕДИ ДИМИТРОВ

Поранешниот вицепремиер за европски прашања Никола Димитров предупреди дека новиот пристап на македонската влада за решавање поединечно на прашањата с ...
АКО ДИМИТРОВ Е ПРОТИВ ШТО БИЛО ОД ПОЗИЦИИТЕ ВО РАЗГОВОРИТЕ СО БУГАРИЈА, ЧЕСНО Е ДА ГО КАЖЕ ТОА И ДА ОБЈАСНИ ЗОШТО, РЕАГИРААТ ОД КАБИНЕТОТ НА ЗАЕВ

АКО ДИМИТРОВ Е ПРОТИВ ШТО БИЛО ОД ПОЗИЦИИТЕ ВО РАЗГОВОРИТЕ СО БУГАРИЈА, ЧЕСНО Е ДА ГО КАЖЕ ТОА И ДА ОБЈАСНИ ЗОШТО, РЕАГИРААТ ОД КАБИНЕТОТ НА ЗАЕВ

Од кабинетот на премиерот во оставка Зоран Заев го повикуваат вицепремиерот за европски прашања Никола Димитров, кој исто така е на заминување, да каж ...
ИМАМ ЧУВСТВО ДЕКА БУЈАР ОСМАНИ САКА УСПЕХ ВО ПРЕГОВОРИТЕ СО БУГАРИЈА ПО СЕКОЈА ЦЕНА, ТОА Е ОПАСНО И НЕПРОДУКТИВНО, ВЕЛИ ДИМИТРОВ

ИМАМ ЧУВСТВО ДЕКА БУЈАР ОСМАНИ САКА УСПЕХ ВО ПРЕГОВОРИТЕ СО БУГАРИЈА ПО СЕКОЈА ЦЕНА, ТОА Е ОПАСНО И НЕПРОДУКТИВНО, ВЕЛИ ДИМИТРОВ

Јас сум пречка во Владата за лошо решение на спорот со Бугарија, рече вицепремиерот за евроинтеграции Никола Димитров на денешната прес-конференција, ...
1 2 3 21 10 / 203 НАПИСИ