Таг: Никола Попоски

1 2 322 / 22 НАПИСИ
ГРУЕВСКИ ИЗБИРА НАСЛЕДНИК ВО ВМРО-ДПМНЕ– ТРОЈЦА НИКОЛИ ПРОТИВ АНТОНИО

ГРУЕВСКИ ИЗБИРА НАСЛЕДНИК ВО ВМРО-ДПМНЕ– ТРОЈЦА НИКОЛИ ПРОТИВ АНТОНИО

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски со неодамнешното назначување на министрите за надворешни работи Никола Попоски и за здравство Никола Тодоров, ги ...
ЗА ДА МОЖЕ ГРУЕВСКИ ОД ПРАТЕНИК ДА СТАНЕ ПРЕМИЕР ЌЕ МОРА ПАК ИЗБОРИ

ЗА ДА МОЖЕ ГРУЕВСКИ ОД ПРАТЕНИК ДА СТАНЕ ПРЕМИЕР ЌЕ МОРА ПАК ИЗБОРИ

Никола Груевски, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, која е единствената партија што ќе се трка на парламентарните избори на петти јуни, нема да може веднаш да бид ...
1 2 322 / 22 НАПИСИ