Таг: Никола Попоски

1 2 3 20 / 22 НАПИСИ
АВСТРИЈА НЕ СЕ МЕША ЗА ИЗБОР НА НОВА ВЛАДА, ИАКО КУРЦ НЕ ЖАЛИ ШТО ЈА ПОДДРЖАЛ ВМРО-ДПМНЕ

АВСТРИЈА НЕ СЕ МЕША ЗА ИЗБОР НА НОВА ВЛАДА, ИАКО КУРЦ НЕ ЖАЛИ ШТО ЈА ПОДДРЖАЛ ВМРО-ДПМНЕ

Австрискиот министер за надворешни работи Себастијан Курц, кој и во својство на претседавач на ОБСЕ е во Македонија изјави дека од австриска страна не ...
КУРЦ ДОЈДЕ ВО ГЕВГЕЛИЈА, НО НЕ И ВО БЕГАЛСКИОТ КАМП „ВИНОЈУГ“

КУРЦ ДОЈДЕ ВО ГЕВГЕЛИЈА, НО НЕ И ВО БЕГАЛСКИОТ КАМП „ВИНОЈУГ“

Шефот на австриската дипломатија и претседавач со ОБСЕ Себастијан Курц, попладнево во Македонија со вицепремиерот и министер за надворешни работи Нико ...
ШТО ПОШИРОКА ПОДДРШКА ЗА НОВАТА ВЛАДА, ТОЛКУ ПОДОБРО, ПОРАЧА ХАН

ШТО ПОШИРОКА ПОДДРШКА ЗА НОВАТА ВЛАДА, ТОЛКУ ПОДОБРО, ПОРАЧА ХАН

Еврокомесарот за проширување и добрососедска политика Јоханес Хан вели дека во Македонија треба да се формира влада со широка поддршка, но дека не е д ...
ПО ХАН, И КУРЦ ДОАЃА ВО МАКЕДОНИЈА

ПО ХАН, И КУРЦ ДОАЃА ВО МАКЕДОНИЈА

Австрискиот министер за надворешни работи Себастијан Курц в недела ќе дојде во Македонија, првпат по 27 ноември кога беше еден од говорниците на центр ...
МАЈА ДА КАЖЕ

МАЈА ДА КАЖЕ

1 Добрата вест неделава е што Македонија уште не го допрела дното. Оти, со овој претседател и со ова судство допрва ќе паѓаме. А и Али Ахмети искрено ...
НИКОЛА ПОПОСКИ ЛАЖНО СЕ ПРЕТСТАВУВА КАКО МИНИСТЕР ЗА НАДВОРЕШНИ, РЕАГИРА СИНДИКАТОТ НА ДИПЛОМАТИТЕ

НИКОЛА ПОПОСКИ ЛАЖНО СЕ ПРЕТСТАВУВА КАКО МИНИСТЕР ЗА НАДВОРЕШНИ, РЕАГИРА СИНДИКАТОТ НА ДИПЛОМАТИТЕ

Синдикатот на македонската дипломатска служба реагира дека пратеникот Никола Попоски лажно се претставува како министер за надворешни работи по негово ...
КУРЦ НА МИТИНГ НА ВМРО-ДПМНЕ

КУРЦ НА МИТИНГ НА ВМРО-ДПМНЕ

Австрискиот министер за надворешни работи Себастијан Курц вечерва беше еден од говорниците на митингот на ВМРО-ДПМНЕ во Скопје. Владејачката партиј ...
ВЛАДАТА БАРА НАЧИН КАКО ДА ГО ЗАДОВОЛИ ЕРДОГАН

ВЛАДАТА БАРА НАЧИН КАКО ДА ГО ЗАДОВОЛИ ЕРДОГАН

Владата бара начин како да ги исполни барањата на Турција за затворање на фирми и училишта поради нивната наводна поврзаност со Фетулах Ѓулен, кого ту ...
ДОЛГА Е РАКАТА НА ЕРДОГАН: И МАКЕДОНИЈА ЌЕ ЗАТВАРА ФИРМИ НА ЃУЛЕНИСТИ?

ДОЛГА Е РАКАТА НА ЕРДОГАН: И МАКЕДОНИЈА ЌЕ ЗАТВАРА ФИРМИ НА ЃУЛЕНИСТИ?

Министерот за надворешни работи Никола Попоски вчера потврди дека одлука има, но не даде јасен одговор на прашањето што одлучила македонската влада пр ...
КОЅИАС БАРА ДОБРИ, А НЕ ГНИЛИ КОМПРОМИСИ ЗА ИМЕТО

КОЅИАС БАРА ДОБРИ, А НЕ ГНИЛИ КОМПРОМИСИ ЗА ИМЕТО

Министрите за надворешни работи на Македонија и на Грција Никола Попоски и Никос Коѕиас, денеска во Скопје разговараа за мерките за градење доверба и ...
1 2 3 20 / 22 НАПИСИ