Таг: Нобелова награда за мир

1 2 10 / 16 НАПИСИ
БЕЛОРУСКИ, РУСКИ И УКРАИНСКИ АКТИВИСТИ ЈА ДЕЛАТ НОБЕЛОВАТА НАГРАДА ЗА МИР

БЕЛОРУСКИ, РУСКИ И УКРАИНСКИ АКТИВИСТИ ЈА ДЕЛАТ НОБЕЛОВАТА НАГРАДА ЗА МИР

Белоруски, руски и украински активисти за човекови права се годинашните добитници на Нобеловата награда за мир. Нобеловиот комитет соопшти дека таа ќе ...
РУСКИОТ НОВИНАР МУРАТОВ ГО ПРОДАДЕ СВОЈОТ НОБЕЛОВ МЕДАЛ ЗА 103,5 МИЛИОНИ ДОЛАРИ, ПАРИТЕ ЌЕ ОДАТ ЗА УКРАИНСКИТЕ БЕГАЛЦИ

РУСКИОТ НОВИНАР МУРАТОВ ГО ПРОДАДЕ СВОЈОТ НОБЕЛОВ МЕДАЛ ЗА 103,5 МИЛИОНИ ДОЛАРИ, ПАРИТЕ ЌЕ ОДАТ ЗА УКРАИНСКИТЕ БЕГАЛЦИ

Уредникот на рускиот независен весник „Новаја газета“, Дмитри Муратов, го продаде медалот на Нобеловата награда за мир, што ја доби лани, за 103,5 мил ...
НОВИНАРИТЕ МАРИЈА РЕСА И ДМИТРИ МУРАТОВ ЈА ДОБИЈА НОБЕЛОВАТА НАГРАДА ЗА МИР

НОВИНАРИТЕ МАРИЈА РЕСА И ДМИТРИ МУРАТОВ ЈА ДОБИЈА НОБЕЛОВАТА НАГРАДА ЗА МИР

Новинарите Марија Реса и Дмитри Муратов се добитници на Нобеловата награда за мир за нивната храбра борба за слобода на изразување во Филипини и Русиј ...
СВЕТСКАТА ПРОГРАМА ЗА ХРАНА НА ОБЕДИНЕТИТЕ НАЦИИ ЈА ДОБИ НОБЕЛОВАТА НАГРАДА ЗА МИР

СВЕТСКАТА ПРОГРАМА ЗА ХРАНА НА ОБЕДИНЕТИТЕ НАЦИИ ЈА ДОБИ НОБЕЛОВАТА НАГРАДА ЗА МИР

Светската програма за храна, организација во рамките на Обединетите нации, е годинашниот добитник на Нобеловата награда за мир. „Оваа година сакавм ...
ЕТИОПСКИОТ ПРЕМИЕР АХМЕД ЈА ДОБИ НОБЕЛОВАТА НАГРАДА ЗА МИР ЗА КОЈА БЕА НОМИНИРАНИ И ЗАЕВ И ЦИПРАС

ЕТИОПСКИОТ ПРЕМИЕР АХМЕД ЈА ДОБИ НОБЕЛОВАТА НАГРАДА ЗА МИР ЗА КОЈА БЕА НОМИНИРАНИ И ЗАЕВ И ЦИПРАС

Премиерот на Етиопија Абиј Ахмед ја доби годинашната Нобелова награда за мир, за која беа номинирани и Зоран Заев и Алексис Ципрас. Како што појасн ...
НОБЕЛ ЗА ГЛУПОСТ

НОБЕЛ ЗА ГЛУПОСТ

1 Како почна премиерот Зоран Заев да се заканува со чистка, така функционерите од СДСМ се фатија за метла. Почнаа масовно да ги чистат улиците. Градон ...
16-ГОДИШНА АКТИВИСТКА ПРОТИВ КЛИМАТСКИ ПРОМЕНИ НОМИНИРАНА ЗА НОБЕЛОВА НАГРАДА ЗА МИР

16-ГОДИШНА АКТИВИСТКА ПРОТИВ КЛИМАТСКИ ПРОМЕНИ НОМИНИРАНА ЗА НОБЕЛОВА НАГРАДА ЗА МИР

Грета Тунберг, 16-годишната шведска средношколка која покрена светско движење на младите против климатски промени, е номинирана за Нобелова награда за ...
СОЦИЈАЛИСТИТЕ, ЗЕЛЕНИТЕ И ЛЕВИЦАТА ВО ЕВРОПСКИОТ ПАРЛАМЕНТ ЈА ПОДДРЖАА НОМИНАЦИЈАТА НА ЗАЕВ И ЦИПРАС ЗА НОБЕЛОВА НАГРАДА ЗА МИР

СОЦИЈАЛИСТИТЕ, ЗЕЛЕНИТЕ И ЛЕВИЦАТА ВО ЕВРОПСКИОТ ПАРЛАМЕНТ ЈА ПОДДРЖАА НОМИНАЦИЈАТА НА ЗАЕВ И ЦИПРАС ЗА НОБЕЛОВА НАГРАДА ЗА МИР

Премиерите на Македонија и Грција, Зоран Заев и Алексис Ципрас, ја добија поддршката за номинација за Нобелова награда за мир за 2019 од страна на лид ...
ЗАЕВ И ЦИПРАС НОМИНИРАНИ ЗА НОБЕЛОВА НАГРАДА ЗА МИР ЗА ДОГОВОРОТ ОД ПРЕСПА

ЗАЕВ И ЦИПРАС НОМИНИРАНИ ЗА НОБЕЛОВА НАГРАДА ЗА МИР ЗА ДОГОВОРОТ ОД ПРЕСПА

Премиерите на Македонија и Грција, Зоран Заев и Алексис Ципрас, се номинирани за Нобеловата награда за мир за 2018. Номинацијата на Заев и Ципрас до Н ...
НОБЕЛОВА НАГРАДА ЗА МИР ЗА ДВАЈЦА АКТИВИСТИ ПРОТИВ СИЛУВАЊЕ ВО ВОЈНА

НОБЕЛОВА НАГРАДА ЗА МИР ЗА ДВАЈЦА АКТИВИСТИ ПРОТИВ СИЛУВАЊЕ ВО ВОЈНА

Нобеловата награда за мир за 2018 година ја добија двајца активисти против силување во војна, Надиа Мурад и Денис Муквеге. Според комитетот за Нобе ...
1 2 10 / 16 НАПИСИ