Таг: Нобелова награда за мир

1 215 / 15 НАПИСИ
ПОЧИНА БИВШИОТ ГЕНЕРАЛЕН СЕКРЕТАР НА ОБЕДИНЕТИТЕ НАЦИИ КОФИ АНАН

ПОЧИНА БИВШИОТ ГЕНЕРАЛЕН СЕКРЕТАР НА ОБЕДИНЕТИТЕ НАЦИИ КОФИ АНАН

Поранешниот генерален секретар на Обединетите нации и добитник на Нобелова награда за мир Кофи Анан почина денеска на 80-годишна возраст. „Тој почи ...
ТРАМП НОМИНИРАН ЗА НОБЕЛОВА НАГРАДА ЗА МИР

ТРАМП НОМИНИРАН ЗА НОБЕЛОВА НАГРАДА ЗА МИР

Осумнаесетмина републикански конгресмени го номинираа Доналд Трамп за Нобелова награда за мир за 2019 година. Во писмото предводено од претставнико ...
НОМИНАЦИЈАТА НА ТРАМП ЗА НОБЕЛОВА НАГРАДА ЗА МИР Е ЛАЖНА

НОМИНАЦИЈАТА НА ТРАМП ЗА НОБЕЛОВА НАГРАДА ЗА МИР Е ЛАЖНА

Норвешкиот Нобелов институт, кој го избира добитникот на Нобеловата награда за мир, соопшти дека некој искористил туѓ идентитет за да го номинира Дона ...
НОБЕЛОВАТА НАГРАДА ЗА МИР ЈА ДОБИЈА АКТИВИСТИТЕ ПРОТИВ НУКЛЕАРНОТО ОРУЖЈЕ

НОБЕЛОВАТА НАГРАДА ЗА МИР ЈА ДОБИЈА АКТИВИСТИТЕ ПРОТИВ НУКЛЕАРНОТО ОРУЖЈЕ

Активисти во борбата против нуклеарното оружје се добитници на годинашната Нобелова награда за мир. Станува збор за Меѓународната кампања за забрана ...
НОБЕЛОВАТА НАГРАДА ЗА МИР ЗА КОЛУМБИСКИОТ ПРЕТСЕДАТЕЛ ХУАН МАНУЕЛ САНТОС

НОБЕЛОВАТА НАГРАДА ЗА МИР ЗА КОЛУМБИСКИОТ ПРЕТСЕДАТЕЛ ХУАН МАНУЕЛ САНТОС

Колумбискиот претседател Хуан Мануел Сантос ја доби Нобеловата награда за мир за неговиот труд да му стави крај на 52-годишниот конфликт со левичарски ...
1 215 / 15 НАПИСИ