Таг: Норвешка

1 2 3 4 5 30 / 48 НАПИСИ
И МЛАДИ СО КОВИД-19 ЗАВРШУВААТ НА РЕСПИРАТОР, НАЈМЛАДИОТ ШТО ПОЧИНА ИМАШЕ 23 ГОДИНИ, РЕЧЕ ФИЛИПЧЕ

И МЛАДИ СО КОВИД-19 ЗАВРШУВААТ НА РЕСПИРАТОР, НАЈМЛАДИОТ ШТО ПОЧИНА ИМАШЕ 23 ГОДИНИ, РЕЧЕ ФИЛИПЧЕ

И млади пациенти со ковид-19 завршуваат на респиратор, под десет проценти од вкупниот број на пациентите со ковид-19 во земјава кои биле поставени на ...
НОРВЕШКА ЌЕ ИМ ПОНУДИ ВАКЦИНА НА „ФАЈЗЕР“ ИЛИ „МОДЕРНА“ НА ОНИЕ КОИ ПРВО СЕ ВАКЦИНИРАЛЕ СО „АСТРАЗЕНЕКА“

НОРВЕШКА ЌЕ ИМ ПОНУДИ ВАКЦИНА НА „ФАЈЗЕР“ ИЛИ „МОДЕРНА“ НА ОНИЕ КОИ ПРВО СЕ ВАКЦИНИРАЛЕ СО „АСТРАЗЕНЕКА“

Норвешка ќе им понуди вакцина со информациона РНК како втора доза на оние кои првично се вакцинирале со „АстраЗенека“, објави министерството за здравс ...
НОРВЕШКА БАРА ПРАТЕНИК НА ВМРО-ДПМНЕ ДА СЕ ИЗВИНИ ЗА ЛАГИТЕ ЗА МАКЕДОНСКИОТ ХИРУРШКИ ТИМ ВО НАТО

НОРВЕШКА БАРА ПРАТЕНИК НА ВМРО-ДПМНЕ ДА СЕ ИЗВИНИ ЗА ЛАГИТЕ ЗА МАКЕДОНСКИОТ ХИРУРШКИ ТИМ ВО НАТО

Норвешкиот одбранбен аташе, потполковникот Егил Далтвејт, вели дека пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ Бојан Стојаноски излажал дека предводникот на македонскио ...
НОРВЕШКАТА ПРЕМИЕРКА СОЛБЕРГ ПОД ИСТРАГА ЗАШТО ГИ ПРЕКРШИЛА КОВИД МЕРКИТЕ СО СЕМЕЈНАТА ПРОСЛАВА НА СВОЈОТ РОДЕНДЕН

НОРВЕШКАТА ПРЕМИЕРКА СОЛБЕРГ ПОД ИСТРАГА ЗАШТО ГИ ПРЕКРШИЛА КОВИД МЕРКИТЕ СО СЕМЕЈНАТА ПРОСЛАВА НА СВОЈОТ РОДЕНДЕН

Норвешката премиерка Елза Солберг се наоѓа под истрага откако се дозна дека таа и нејзиното семејство ги прекршиле рестриктивните мерки што земја ги в ...
НОРВЕШКА ГИ ЗАТВОРА ГРАНИЦИТЕ ЗА СИТЕ КОИ НЕ ЖИВЕАТ ВО ЗЕМЈАТА ПОРАДИ НОВИОТ СОЈ НА КОРОНАВИРУС

НОРВЕШКА ГИ ЗАТВОРА ГРАНИЦИТЕ ЗА СИТЕ КОИ НЕ ЖИВЕАТ ВО ЗЕМЈАТА ПОРАДИ НОВИОТ СОЈ НА КОРОНАВИРУС

Норвешка ќе ги затвори своите граници за сите несуштински посетители, соопшти премиерката Ерна Солберг, со што земјата ќе воведе некои од најстрогите ...
ВАКЦИНИТЕ ПРОТИВ КОВИД-19 МОЖАТ ДА БИДАТ ПРЕРИЗИЧНИ ЗА МНОГУ СТАРИ И БОЛНИ ЛИЦА, ПРЕДУПРЕДИ НОРВЕШКА

ВАКЦИНИТЕ ПРОТИВ КОВИД-19 МОЖАТ ДА БИДАТ ПРЕРИЗИЧНИ ЗА МНОГУ СТАРИ И БОЛНИ ЛИЦА, ПРЕДУПРЕДИ НОРВЕШКА

Норвешка предупреди дека вакцините против ковид-19 би можеле да бидат преризични за многу стари и за тешко болни лица, додека земјите ги проценуваат н ...
ЖИВО КУЧЕ ПРОНАЈДЕНО ВО УРНАТИНИТЕ ШЕСТ ДЕНА ОТКАКО СВЛЕЧИШТЕ ЗБРИША СЕЛО ВО НОРВЕШКА И УБИ СЕДУМ ЛУЃЕ, НЕМА НАДЕЖ ДЕКА ИМА УШТЕ ПРЕЖИВЕАНИ

ЖИВО КУЧЕ ПРОНАЈДЕНО ВО УРНАТИНИТЕ ШЕСТ ДЕНА ОТКАКО СВЛЕЧИШТЕ ЗБРИША СЕЛО ВО НОРВЕШКА И УБИ СЕДУМ ЛУЃЕ, НЕМА НАДЕЖ ДЕКА ИМА УШТЕ ПРЕЖИВЕАНИ

Норвешките власти изјавија дека веќе немаат надежи дека ќе пронајдат преживеани во свлечиштето што збриша куќи во едно село на 30 декември. Потврдено ...
ДЕСЕТМИНА ПОВРЕДЕНИ И 21 ИСЧЕЗНАТ ВО СВЛЕЧИШТЕ ВО НОРВЕШКА

ДЕСЕТМИНА ПОВРЕДЕНИ И 21 ИСЧЕЗНАТ ВО СВЛЕЧИШТЕ ВО НОРВЕШКА

Десетмина се повредени, од кои еден критично, а 21 е исчезнат откако денеска рано изутрината свлечиште во јужна Норвешка однесе повеќе од десетина згр ...
НОРВЕШКИОТ МИЛИОНЕР ТОМ ХАГЕН УАПСЕН ПОД СОМНЕЖ ДЕКА СИ ЈА УБИЛ СОПРУГАТА ВО 2018

НОРВЕШКИОТ МИЛИОНЕР ТОМ ХАГЕН УАПСЕН ПОД СОМНЕЖ ДЕКА СИ ЈА УБИЛ СОПРУГАТА ВО 2018

Норвешката полиција го уапси милионерот Том Хаген во врска со исчезнувањето на неговата сопруга пред 18 месеци. „Хаген е осомничен за убиство и заг ...
ЛАНИ ВО ОСЛО ЗАГИНАЛО САМО ЕДНО ЛИЦЕ ВО СООБРАЌАЈКИ

ЛАНИ ВО ОСЛО ЗАГИНАЛО САМО ЕДНО ЛИЦЕ ВО СООБРАЌАЈКИ

Во сообраќајните несреќи во Осло минатата година загинало само едно лице, велат официјални податоци. За првпат во историјата, во текот на една годи ...
1 2 3 4 5 30 / 48 НАПИСИ