Таг: Норвешка

1 3 4 548 / 48 НАПИСИ
НОРВЕШКА ИМА ПРЕМНОГУ ЕЛЕКТРИЧНИ АВТОМОБИЛИ, А ПРЕМАЛКУ СТАНИЦИ ЗА ПОЛНЕЊЕ

НОРВЕШКА ИМА ПРЕМНОГУ ЕЛЕКТРИЧНИ АВТОМОБИЛИ, А ПРЕМАЛКУ СТАНИЦИ ЗА ПОЛНЕЊЕ

Обидите на Норвешка да ги охрабри своите жители да купуваат електрични автомобили би можеле да се покажат преуспешни. Во Осло ги купуваат во толкав б ...
БИТОЛА ЌЕ БАРА НОРВЕШКА ДА ПЛАТИ ЗА ДА СЕ ИСЧИСТАТ ФЕКАЛИИТЕ НА ПЕЛИСТЕР

БИТОЛА ЌЕ БАРА НОРВЕШКА ДА ПЛАТИ ЗА ДА СЕ ИСЧИСТАТ ФЕКАЛИИТЕ НА ПЕЛИСТЕР

Хотелот „Молика“ и другите објекти во националниот парк Пелистер со отпадните фекални води се справуваат со септички јами, зашто во изминатите 12 годи ...
ВО НОРВЕШКА НИТУ ЕДНА ПЛАТА НЕ Е ТАЈНА

ВО НОРВЕШКА НИТУ ЕДНА ПЛАТА НЕ Е ТАЈНА

Уште од далечната 1814 година во Норвешка платите се објавуваа во книга. Списоци на сите плати, средствата и платените даноци, можеа да се најдат на е ...
ПОЛИЦИЈАТА ДЕАКТИВИРА БОМБА ВО ЦЕНТАРОТ НА ОСЛО И УАПСИ ОСОМНИЧЕН

ПОЛИЦИЈАТА ДЕАКТИВИРА БОМБА ВО ЦЕНТАРОТ НА ОСЛО И УАПСИ ОСОМНИЧЕН

Полицијата во норвешкиот главен град Осло рече дека е неутрализирана експлозивна направа најдена во густо населена област во центарот на градот доцна ...
НОРВЕШКА ЌЕ ПОТРОШИ 315 МИЛИОНИ ДОЛАРИ НА ПРВИОТ ТУНЕЛ ЗА БРОДОВИ ВО СВЕТОТ

НОРВЕШКА ЌЕ ПОТРОШИ 315 МИЛИОНИ ДОЛАРИ НА ПРВИОТ ТУНЕЛ ЗА БРОДОВИ ВО СВЕТОТ

Норвешка планира да го изгради првиот тунел за бродови долг 1.700 метри преку камениот полуостров Штадландет за да им овозможи на пловните објекти да ...
РЕЗУЛТАТОТ СО НОРВЕШКА НЕ ТРЕБА ДА ГО РАСИПЕ ВПЕЧАТОКОТ, ПОРАЧА СЕЛЕКТОРОТ ЧЕРВАР ПО ЕЛИМИНАЦИЈАТА ВО ОСМИНАФИНАЛЕТО

РЕЗУЛТАТОТ СО НОРВЕШКА НЕ ТРЕБА ДА ГО РАСИПЕ ВПЕЧАТОКОТ, ПОРАЧА СЕЛЕКТОРОТ ЧЕРВАР ПО ЕЛИМИНАЦИЈАТА ВО ОСМИНАФИНАЛЕТО

Селекторот на македонската ракометна репрезентација Лино Червар вели дека може да бидеме задоволни од настапот на Светското првенство во Франција по д ...
НОРВЕЖАНИТЕ СЕГА МОЖАТ ДА СМЕНАТ ПОЛ СО САМО ЕДЕН КЛИК НА ИНТЕРНЕТ

НОРВЕЖАНИТЕ СЕГА МОЖАТ ДА СМЕНАТ ПОЛ СО САМО ЕДЕН КЛИК НА ИНТЕРНЕТ

На пасошот на десетгодишната Ана Тулин Миж стои слика на едно норвешко девојче со долга, плава коса со шнола. Вели дека името и е Ана, но под пол, пиш ...
НАЈГОЛЕМИОТ НОРВЕШКИ ВЕСНИК ГО ОБВИНИ ФЕЈСБУК ЗА ЦЕНЗУРА

НАЈГОЛЕМИОТ НОРВЕШКИ ВЕСНИК ГО ОБВИНИ ФЕЈСБУК ЗА ЦЕНЗУРА

Најголемиот норвешки весник „Афтенпостен“ oбјави отворено писмо на насловната страна упатено до извршниот директор на Фејсбук Марк Закерберг, во кое ο ...
1 3 4 548 / 48 НАПИСИ