Таг: нов филм

ВЕНИНОВА ВО СКОПЈЕ И ОХРИД ПОЧНУВА СО СНИМАЊЕ НА ДЕБИ ФИЛМОТ „ПРЕЕКСПОНИРАНО“

ВЕНИНОВА ВО СКОПЈЕ И ОХРИД ПОЧНУВА СО СНИМАЊЕ НА ДЕБИ ФИЛМОТ „ПРЕЕКСПОНИРАНО“

Режисерката Елеонора Венинова на крајот на неделава во Скопје и во Охрид ќе почне да го снима својот прв долгометражен филм „Преекспонирано“, по нејзи ...
ИВАНОВ-ИЗИ ГО СНИМА ТРЕТИОТ ДОЛГОМЕТРАЖЕН ФИЛМ „ХОМО“

ИВАНОВ-ИЗИ ГО СНИМА ТРЕТИОТ ДОЛГОМЕТРАЖЕН ФИЛМ „ХОМО“

Режисерот Игор Иванов-Изи почна со снимање на својот трет долгометражен игран филм „Хомо“. Снимањето ќе трае пет недели на повеќе од 20 локации низ Ск ...
УБАВО СИ ПОМИНАВ ВО 17. ВЕК, ПРОДОЛЖУВАМЕ ВО СКОПЈЕ ПО ДОЖДОТ, ВЕЛИ МАНЧЕВСКИ ЗА НОВИОТ ФИЛМ „ВРБА“

УБАВО СИ ПОМИНАВ ВО 17. ВЕК, ПРОДОЛЖУВАМЕ ВО СКОПЈЕ ПО ДОЖДОТ, ВЕЛИ МАНЧЕВСКИ ЗА НОВИОТ ФИЛМ „ВРБА“

Актерот Петар Мирчевски лежи на улица зад трговскиот центар „Буњаковец“ во Скопје, откако бил удрен со такси возило. Мирчевски лежи со крв на челото, ...
ПОЛАНСКИ ГО СНИМА „ОБВИНУВАМ“, ШПИОНСКИ ТРИЛЕР СПОРЕД СКАНДАЛОЗНАТА ФРАНЦУСКА СУДСКА АФЕРА ДРАЈФУС

ПОЛАНСКИ ГО СНИМА „ОБВИНУВАМ“, ШПИОНСКИ ТРИЛЕР СПОРЕД СКАНДАЛОЗНАТА ФРАНЦУСКА СУДСКА АФЕРА ДРАЈФУС

Режисерот Роман Полански, кој поголем дел од животот го помина како бегалец и обвинет за силување во САД, ќе снима нов филм насловен „Обвинувам“, изја ...
„ЦРНИОТ ЧЛЕН НА КЈУ-КЛУКС-КЛАН“ ЌЕ ГО ПОТОПИ ТРАМП, ВЕЛИ РЕЖИСЕРОТ СПАЈК ЛИ

„ЦРНИОТ ЧЛЕН НА КЈУ-КЛУКС-КЛАН“ ЌЕ ГО ПОТОПИ ТРАМП, ВЕЛИ РЕЖИСЕРОТ СПАЈК ЛИ

Режисерот Спајк Ли се надева дека неговиот нов филм „Црниот член на Кју-Клукс-Клан“, кој од вчера игра во кината низ САД, ќе ги поттикне Американците ...
САКАМ ДА РАБОТАМ СО МИЛЧО МАНЧЕВСКИ НА „ВРБА“, ВЕЛИ ЛЕГЕНДАРНИОТ ПРОДУЦЕНТ НИК ПАУЕЛ, ОСНОВАЧОТ НА „ВИРЏИН“ СО РИЧАРД БРАНСОН

САКАМ ДА РАБОТАМ СО МИЛЧО МАНЧЕВСКИ НА „ВРБА“, ВЕЛИ ЛЕГЕНДАРНИОТ ПРОДУЦЕНТ НИК ПАУЕЛ, ОСНОВАЧОТ НА „ВИРЏИН“ СО РИЧАРД БРАНСОН

Ник Пауел, легендарниот британски продуцент кој во 1970-те заедно со Ричард Брансон ја основа британската компанија „Вирџин груп“, подоцна „Вирџин рек ...
6 / 6 НАПИСИ