Таг: Нов Зеланд

1 2 3 6 10 / 52 НАПИСИ
НОВ ЗЕЛАНД ДОЗВОЛИ ВЛЕЗ ЗА ТУРИСТИ ОД 60 ЗЕМЈИ ПО ДВЕ ГОДИНИ ЗАТВОРЕНИ ГРАНИЦИ

НОВ ЗЕЛАНД ДОЗВОЛИ ВЛЕЗ ЗА ТУРИСТИ ОД 60 ЗЕМЈИ ПО ДВЕ ГОДИНИ ЗАТВОРЕНИ ГРАНИЦИ

Нов Зеланд денеска ги пречека туристите од САД, Канада, Велика Британија, Јапонија и повеќе од 50 други земји за првпат по повеќе од две години, откак ...
НОВОЗЕЛАНДСКИТЕ ВЛАСТИ ПОСТОЈАНО ПУШТААТ ИСТИ ПЕСНИ ЗА ДА ГО ЗАПРАТ ПРОТЕСТОТ ПРЕД ПАРЛАМЕНТОТ

НОВОЗЕЛАНДСКИТЕ ВЛАСТИ ПОСТОЈАНО ПУШТААТ ИСТИ ПЕСНИ ЗА ДА ГО ЗАПРАТ ПРОТЕСТОТ ПРЕД ПАРЛАМЕНТОТ

Властите на Нов Зеланд постојано им пуштаат исти песни на демонстрантите кои кампуваат пред зградата на парламентот во обид да ги растерат. Најголемит ...
НОВ ЗЕЛАНД ЌЕ ГО УКИНЕ КАРАНТИНОТ ЗА ВЛЕЗ ВО ЗЕМЈАТА И ЌЕ ГИ ОТВОРИ ГРАНИЦИТЕ

НОВ ЗЕЛАНД ЌЕ ГО УКИНЕ КАРАНТИНОТ ЗА ВЛЕЗ ВО ЗЕМЈАТА И ЌЕ ГИ ОТВОРИ ГРАНИЦИТЕ

Владата на Нов Зеланд денеска кажа дека ќе го укине карантинот патниците за влез во земјата и повторно ќе ги отвори границите, промена што ја поздрави ...
ПРЕМИЕРКАТА АРДЕРН ЈА ОТКАЖА СВАДБАТА ОТКАКО ВОВЕДЕ НОВИ КОРОНАМЕРКИ ВО НОВ ЗЕЛАНД

ПРЕМИЕРКАТА АРДЕРН ЈА ОТКАЖА СВАДБАТА ОТКАКО ВОВЕДЕ НОВИ КОРОНАМЕРКИ ВО НОВ ЗЕЛАНД

Премиерката на Нов Зеланд, Џесинда Ардерн, ја откажа својата венчавка откако воведе нови коронамерки во земјата поради ширењето на омикрон. Во целата ...
НОВ ЗЕЛАНД ЌЕ ЈА ЗАБРАНИ ПРОДАЖБАТА НА ЦИГАРИ ЗА ИДНИТЕ ГЕНЕРАЦИИ

НОВ ЗЕЛАНД ЌЕ ЈА ЗАБРАНИ ПРОДАЖБАТА НА ЦИГАРИ ЗА ИДНИТЕ ГЕНЕРАЦИИ

Нов Зеланд ќе ја забрани продажбата на цигари за идните генерации, а крајната цел е целосната забрана за пушење во земјата. Сите кои се родени во 2008 ...
НОВОЗЕЛАНДСКАТА ПОЛИЦИЈА УБИ СЛЕДБЕНИК НА ИСИС КОЈ ИЗБОДЕ ШЕСТ ЛУЃЕ ВО СУПЕРМАРКЕТ ВО ОКЛЕНД

НОВОЗЕЛАНДСКАТА ПОЛИЦИЈА УБИ СЛЕДБЕНИК НА ИСИС КОЈ ИЗБОДЕ ШЕСТ ЛУЃЕ ВО СУПЕРМАРКЕТ ВО ОКЛЕНД

Новозеландската полиција уби „насилен екстремист“ откако тој со нож рани шест луѓе во супермаркет во Окленд. Премиерката Џесинда Ардерн го опиша напад ...
НОВ ЗЕЛАНД ГО ПРИЈАВИ ПРВИОТ СМРТЕН СЛУЧАЈ ПОВРЗАН СО КОВИД ВАКЦИНАТА НА „ФАЈЗЕР“

НОВ ЗЕЛАНД ГО ПРИЈАВИ ПРВИОТ СМРТЕН СЛУЧАЈ ПОВРЗАН СО КОВИД ВАКЦИНАТА НА „ФАЈЗЕР“

Нов Зеланд го регистрираше првиот смртен случај поврзан со вакцината против ковид-19 на „Фајзер/Бионтек“. Независно тело за набљудување на безбедноста ...
ЦЕЛИОТ НОВ ЗЕЛАНД ОДИ ВО КАРАНТИН ПОРАДИ ЕДЕН СЛУЧАЈ НА КОРОНАВИРУС

ЦЕЛИОТ НОВ ЗЕЛАНД ОДИ ВО КАРАНТИН ПОРАДИ ЕДЕН СЛУЧАЈ НА КОРОНАВИРУС

Премиерката Џесинда Ардерн го стави целиот Нов Зеланд во строг карантин поради еден случај на коронавирус во Окленд, прв во земјата во последните шест ...
ДЕЦАТА ВО НОВ ЗЕЛАНД СЕ РАЗБОЛУВААТ ПОВЕЌЕ БИДЕЈЌИ НЕ РАЗВИЛЕ ИМУНИТЕТ ПОРАДИ КОВИД МЕРКИТЕ

ДЕЦАТА ВО НОВ ЗЕЛАНД СЕ РАЗБОЛУВААТ ПОВЕЌЕ БИДЕЈЌИ НЕ РАЗВИЛЕ ИМУНИТЕТ ПОРАДИ КОВИД МЕРКИТЕ

Новозеландските болници се соочуваат со исплата на „имунолошки долг“ создаден од карантините поради ковид-19 и болничките одделенија се преплавени со ...
ОСТАТОЦИТЕ ОД ГОЛЕМАТА КИНЕСКА РАКЕТА ВЕЧЕРВА ИЛИ УТРЕ ЌЕ ПАДНАТ НА ЗЕМЈАТА, УШТЕ НЕ СЕ ЗНАЕ ТОЧНО КАДЕ

ОСТАТОЦИТЕ ОД ГОЛЕМАТА КИНЕСКА РАКЕТА ВЕЧЕРВА ИЛИ УТРЕ ЌЕ ПАДНАТ НА ЗЕМЈАТА, УШТЕ НЕ СЕ ЗНАЕ ТОЧНО КАДЕ

Остатоците од кинеска ракета се очекува да паднат назад на Земјата викендов и експертите се обидуваат да дознаат точно кога и каде ќе се случи тоа. Ра ...
1 2 3 6 10 / 52 НАПИСИ