Таг: нуклеарка

УКРАИНА ПОВРАТИ ДЕЛ ОД ОКУПИРАНАТА ТЕРИТОРИЈА, И НАТАМУ ЗАГРОЗЕНА НУКЛЕАРКАТА ЗАПОРОЖЈЕ

УКРАИНА ПОВРАТИ ДЕЛ ОД ОКУПИРАНАТА ТЕРИТОРИЈА, И НАТАМУ ЗАГРОЗЕНА НУКЛЕАРКАТА ЗАПОРОЖЈЕ

Украинските сили вчера забележаа нов успех во контраофанзивате против руските сили на истокот на земјата, преземајќи ја контролата врз големо село и н ...
КРАДЕВМЕ РУСКО ГОРИВО ЗА ДА СПРЕЧИМЕ КАТАСТРОФА ВО ЧЕРНОБИЛ, ВЕЛАТ РАБОТНИЦИТЕ ВО НУКЛЕАРКАТА

КРАДЕВМЕ РУСКО ГОРИВО ЗА ДА СПРЕЧИМЕ КАТАСТРОФА ВО ЧЕРНОБИЛ, ВЕЛАТ РАБОТНИЦИТЕ ВО НУКЛЕАРКАТА

Попладнето на 24 февруари, на првиот ден од инвазијата, руските сили го опколија Чернобил со тенкови и оклопни возила, влегувајќи во Украина од белору ...
2 / 2 НАПИСИ