Таг: Обединети нации

1 2 3 5 10 / 50 НАПИСИ
ОБЈАВУВАЊЕТО НА НОВИОТ ИЗВЕШТАЈ НА ОН ЗА КЛИМАТСКИТЕ ПРОМЕНИ СЕ ОДЛОЖУВА ПОРАДИ БОРБАТА МЕЃУ БОГАТИТЕ И СИРОМАШНИТЕ ЗЕМЈИ ЗА ЦЕЛИТЕ

ОБЈАВУВАЊЕТО НА НОВИОТ ИЗВЕШТАЈ НА ОН ЗА КЛИМАТСКИТЕ ПРОМЕНИ СЕ ОДЛОЖУВА ПОРАДИ БОРБАТА МЕЃУ БОГАТИТЕ И СИРОМАШНИТЕ ЗЕМЈИ ЗА ЦЕЛИТЕ

Објавувањето на новиот голем извештај на Обединетите нации за климатските промени се одложува поради битката меѓу богатите и земјите во развој околу ц ...
РУСИЈА БЛОКИРАШЕ УСВОЈУВАЊЕ НА ДЕКЛАРАЦИЈА НА ОБЕДИНЕТИТЕ НАЦИИ ЗА НУКЛЕАРНО ОРУЖЈЕ ПОРАДИ СПОМЕНУВАЊЕ НА ЗАПОРОЖЈЕ

РУСИЈА БЛОКИРАШЕ УСВОЈУВАЊЕ НА ДЕКЛАРАЦИЈА НА ОБЕДИНЕТИТЕ НАЦИИ ЗА НУКЛЕАРНО ОРУЖЈЕ ПОРАДИ СПОМЕНУВАЊЕ НА ЗАПОРОЖЈЕ

Русија го блокираше усвојувањето на заедничка декларација на конференција на Обединетите Нации за нуклеарно разоружување. Договорот за неширење на нук ...
140 ЗЕМЈИ ВО ОБЕДИНЕТИТЕ НАЦИИ ЈА ОСУДИЈА РУСКАТА ИНВАЗИЈА НА УКРАИНА, ПРОТИВ БЕА САМО РУСИЈА, СЕВЕРНА КОРЕЈА, СИРИЈА, БЕЛОРУСИЈА И ЕРИТРЕЈА

140 ЗЕМЈИ ВО ОБЕДИНЕТИТЕ НАЦИИ ЈА ОСУДИЈА РУСКАТА ИНВАЗИЈА НА УКРАИНА, ПРОТИВ БЕА САМО РУСИЈА, СЕВЕРНА КОРЕЈА, СИРИЈА, БЕЛОРУСИЈА И ЕРИТРЕЈА

Обединетите Нации со огромно мнозинство ја прифати резолуцијата за осуда на руската инвазија на Украина и повика на итно повлекување на руските сили, ...
ЕВЕ ГО ПЛАНОТ КАКО СО 6,6 МИЛИЈАРДИ ДОЛАРИ ДА СЕ НАХРАНАТ ГЛАДНИТЕ ВО СВЕТОТ, МУ ОДГОВОРИЈА ОБЕДИНЕТИТЕ НАЦИИ НА МАСК

ЕВЕ ГО ПЛАНОТ КАКО СО 6,6 МИЛИЈАРДИ ДОЛАРИ ДА СЕ НАХРАНАТ ГЛАДНИТЕ ВО СВЕТОТ, МУ ОДГОВОРИЈА ОБЕДИНЕТИТЕ НАЦИИ НА МАСК

Директорот на Светскиот фонд за храна на Обединетите нации, Дејвид Бизли, претстави план како 6,6 милијарди долари би можеле да се потрошат за борба п ...
ЌЕ ЈА ПРОДАДАМ „ТЕСЛА“ АКО МИ ДОКАЖАТ ДЕКА МОИТЕ МИЛИЈАРДИ МОЖАТ ДА ГО РЕШАТ ПРОБЛЕМОТ СО ГЛАД ВО СВЕТОТ, ВЕЛИ МАСК

ЌЕ ЈА ПРОДАДАМ „ТЕСЛА“ АКО МИ ДОКАЖАТ ДЕКА МОИТЕ МИЛИЈАРДИ МОЖАТ ДА ГО РЕШАТ ПРОБЛЕМОТ СО ГЛАД ВО СВЕТОТ, ВЕЛИ МАСК

Илон Маск ги предизвика Обединетите нации да му приложат доказ за нивните тврдења дека само мал процент од неговото богатство може да го реши проблемо ...
РЕДИЦИ ЗА БЕСПЛАТЕН ОБРОК ПРЕД „МАЈКА ТЕРЕЗА“ ВО СКОПЈЕ ПО ПОВОД СВЕТСКИОТ ДЕН НА ХРАНАТА

РЕДИЦИ ЗА БЕСПЛАТЕН ОБРОК ПРЕД „МАЈКА ТЕРЕЗА“ ВО СКОПЈЕ ПО ПОВОД СВЕТСКИОТ ДЕН НА ХРАНАТА

Стотина луѓе денеска чекаа во ред пред музејот на Мајка Тереза во Скопје за бесплатен топол оброк кој го делеа хуманитарни организации. Акцијата беше ...
ЌОРСОКАКОТ ВО КОЈ СЕ НАОЃАМЕ НА ПАТОТ КОН ЕУ ГИ ФРУСТРИРА ГРАЃАНИТЕ, РЕЧЕ ПЕНДАРОВСКИ ВО ОБЕДИНЕТИТЕ НАЦИИ

ЌОРСОКАКОТ ВО КОЈ СЕ НАОЃАМЕ НА ПАТОТ КОН ЕУ ГИ ФРУСТРИРА ГРАЃАНИТЕ, РЕЧЕ ПЕНДАРОВСКИ ВО ОБЕДИНЕТИТЕ НАЦИИ

Актуелниот ќорсокак во европските интеграции на Северна Македонија ги фрустрира граѓаните и постојано го намалува нивниот ентузијазам за позитивни про ...
МОСТОТ ОБЕДИНЕТИ НАЦИИ Е ЦЕЛ КРПЕНИЦИ, ШИЛЕГОВ ВЕЛИ ЌЕ СЕ САНИРА КОГА ЌЕ СЕ ВОВЕДЕ АВТОБУСКОТО МЕТРО

МОСТОТ ОБЕДИНЕТИ НАЦИИ Е ЦЕЛ КРПЕНИЦИ, ШИЛЕГОВ ВЕЛИ ЌЕ СЕ САНИРА КОГА ЌЕ СЕ ВОВЕДЕ АВТОБУСКОТО МЕТРО

Мостот Обединети нации кој ги поврзува населбите Влае и Карпош 4 е цел крпеници и потреба му е итна санација. Постојано се отвораат нови дупки не само ...
СВЕТСКАТА ПРОГРАМА ЗА ХРАНА НА ОБЕДИНЕТИТЕ НАЦИИ ЈА ДОБИ НОБЕЛОВАТА НАГРАДА ЗА МИР

СВЕТСКАТА ПРОГРАМА ЗА ХРАНА НА ОБЕДИНЕТИТЕ НАЦИИ ЈА ДОБИ НОБЕЛОВАТА НАГРАДА ЗА МИР

Светската програма за храна, организација во рамките на Обединетите нации, е годинашниот добитник на Нобеловата награда за мир. „Оваа година сакавм ...
МАКЕДОНИЈА ЈА ПРОГЛАСИ 2021 ЗА ГОДИНА НА БЛАЖЕ КОНЕСКИ ВО ЧЕСТ НА ЕДЕН ВЕК ОД НЕГОВОТО РАЃАЊЕ

МАКЕДОНИЈА ЈА ПРОГЛАСИ 2021 ЗА ГОДИНА НА БЛАЖЕ КОНЕСКИ ВО ЧЕСТ НА ЕДЕН ВЕК ОД НЕГОВОТО РАЃАЊЕ

Следната година ќе помине во знакот на Блаже Конески, најавија Министерството за култура и Министерството за образование и наука, кога ќе се одбележув ...
1 2 3 5 10 / 50 НАПИСИ