Таг: обвиненија

1 2 325 / 25 НАПИСИ
ОДРЕДЕНИ СУДИИТЕ КОИ ЌЕ ГИ СУДАТ ГРУЕВСКИ И ГРУЈОВСКИ ПО ОБВИНЕНИЈАТА ЗА СЈО

ОДРЕДЕНИ СУДИИТЕ КОИ ЌЕ ГИ СУДАТ ГРУЕВСКИ И ГРУЈОВСКИ ПО ОБВИНЕНИЈАТА ЗА СЈО

Двете обвиненија на Специјалното јавно обвинителство за насилство во Општина Центар и за уништување на документација за прислушување се распределeни к ...
СПРЕМНИ СМЕ ЗА СУДЕЊЕ НА ГРУЕВСКИ ВЕДНАШ, ВЕЛИ СПЕЦИЈАЛНАТА ОБВИНИТЕЛКА ЈАНЕВА

СПРЕМНИ СМЕ ЗА СУДЕЊЕ НА ГРУЕВСКИ ВЕДНАШ, ВЕЛИ СПЕЦИЈАЛНАТА ОБВИНИТЕЛКА ЈАНЕВА

За двете обвиненија што вчера ги поднесе Специјалното јавно обвинителство, Кривичниот суд може да закаже рочиште во наредните осум дена, вели специјал ...
СЈО СО ДВЕ ОБВИНЕНИЈА ЗА УНИШТУВАЊЕ НА ДОКУМЕНТАЦИЈА ОД ПРИСЛУШУВАЊЕТО И НАСИЛСТВОТО ВО ОПШТИНА ЦЕНТАР

СЈО СО ДВЕ ОБВИНЕНИЈА ЗА УНИШТУВАЊЕ НА ДОКУМЕНТАЦИЈА ОД ПРИСЛУШУВАЊЕТО И НАСИЛСТВОТО ВО ОПШТИНА ЦЕНТАР

Денеска СЈО ќе поднесе 2 обвинителни предлога до Основниот суд Скопје 1, за незаконско уништување на документација од системите на прислушување - прот ...
СЈО ДЕНЕСКА ПОДНЕЛО ДВА ОБВИНИТЕЛНИ ПРЕДЛОГА ДО КРИВИЧНИОТ СУД

СЈО ДЕНЕСКА ПОДНЕЛО ДВА ОБВИНИТЕЛНИ ПРЕДЛОГА ДО КРИВИЧНИОТ СУД

Денеска СЈО поднело 2 обвинителни предлога до Основниот суд Скопје 1, стои во извештајот што треба во 11 часот да го го презентира Специјалната обвини ...
ПОДНЕСЕНИ ОБВИНЕНИЈА ЗА 99 ГЕНЕРАЛИ ВО ТУРЦИЈА

ПОДНЕСЕНИ ОБВИНЕНИЈА ЗА 99 ГЕНЕРАЛИ ВО ТУРЦИЈА

Турските власти формално поднеле обвиненија против 99 генерали и околу 360 офицери поради нивната наводна улога во обидот за државен удар, соопштија д ...
1 2 325 / 25 НАПИСИ