Таг: обвиненија

1 2 3 20 / 25 НАПИСИ
ЈАВНИОТ ОБВИНИТЕЛ ПОКРЕНА ОБВИНЕНИЕ ЗА ПОБУНА ПРОТИВ КАТАЛОНСКИТЕ ЛИДЕРИ

ЈАВНИОТ ОБВИНИТЕЛ ПОКРЕНА ОБВИНЕНИЕ ЗА ПОБУНА ПРОТИВ КАТАЛОНСКИТЕ ЛИДЕРИ

Јавниот обвинител на Шпанија повика да бидат покренати обвиненија против каталонските лидери, откако тие во петокот еднострано прогласија независност ...
СУДИЈАТА ИВИЦА СТЕФАНОВСКИ, ВО ЧИИ РАЦЕ Е ОБВИНЕНИЕТО ЗА „ТВРДИНА“ И „ТАРГЕТ“, СЕ КАНДИДИРАЛ ЗА ПРЕТСЕДАТЕЛ НА КРИВИЧНИОТ СУД

СУДИЈАТА ИВИЦА СТЕФАНОВСКИ, ВО ЧИИ РАЦЕ Е ОБВИНЕНИЕТО ЗА „ТВРДИНА“ И „ТАРГЕТ“, СЕ КАНДИДИРАЛ ЗА ПРЕТСЕДАТЕЛ НА КРИВИЧНИОТ СУД

Судијата од организиран криминал Ивица Стефановски, кај кого се паднаа обвиненијата за случаите на Специјалното обвинителство „Тврдина“ и „Таргет“, се ...
УШТЕ НЕМА ОДЛУКА ЗА ПРИТВОР ЗА ВЧЕРАШНИТЕ БАРАЊА ОД СЈО, ДЕНЕСКА СТИГААТ НОВИ

УШТЕ НЕМА ОДЛУКА ЗА ПРИТВОР ЗА ВЧЕРАШНИТЕ БАРАЊА ОД СЈО, ДЕНЕСКА СТИГААТ НОВИ

Судиите од Основниот суд Скопје 1 кај кои беа распоредени 17-те обвиненија што ги поднесе вчера Специјалното обвинителство работат на предметите и сѐ ...
СУДИИТЕ ЗА СЛУЧАИТЕ НА СЈО СУДЕЛЕ И НА „СОПОТ“, ДИВО НАСЕЉЕ“, „МОНСТРУМ“

СУДИИТЕ ЗА СЛУЧАИТЕ НА СЈО СУДЕЛЕ И НА „СОПОТ“, ДИВО НАСЕЉЕ“, „МОНСТРУМ“

По обвиненијата што Специјалното јавно обвинителство денеска ги поднесе во Кривичниот суд ќе одлучуваат судии кои веќе судат предмети на СЈО, како и н ...
СЈО ПОДНЕСЕ 17 ОБВИНЕНИЈА ЗА 94 ФИЗИЧКИ И 7 ПРАВНИ ЛИЦА

СЈО ПОДНЕСЕ 17 ОБВИНЕНИЈА ЗА 94 ФИЗИЧКИ И 7 ПРАВНИ ЛИЦА

Специјалното јавно обвинителство поднесе 17 обвиненија за 18 случаи против 94 физички и 7 правни лица, соопшти пред малку специјалната обвинителка Кат ...
СЈО НАЈАВИ ПРЕС-КОНФЕРЕНЦИЈА ЗА УТРЕ

СЈО НАЈАВИ ПРЕС-КОНФЕРЕНЦИЈА ЗА УТРЕ

Специјалното јавно обвинителство утре, со почеток во 12:00 часот, ќе одржи прес-конференција, соопшти кусо СЈО. Утринава, специјалната обвинителка ...
РОМАНИЈА СУДИ 1.300 ФУНКЦИОНЕРИ ЗА КОРУПЦИЈА ОД 260 МИЛИОНИ ЕВРА

РОМАНИЈА СУДИ 1.300 ФУНКЦИОНЕРИ ЗА КОРУПЦИЈА ОД 260 МИЛИОНИ ЕВРА

Романската Специјална обвинителка изјави дека лани скоро 1.300 функционери се дадени на суд во случаи за корупција за штета што достигнува над 260 мил ...
СЈО ИМА УШТЕ 6 МЕСЕЦИ ДА ОТВОРИ ИСТРАГИ И ДА ПОДНЕСЕ ОБВИНЕНИЈА

СЈО ИМА УШТЕ 6 МЕСЕЦИ ДА ОТВОРИ ИСТРАГИ И ДА ПОДНЕСЕ ОБВИНЕНИЈА

Специјалната јавна обвинителка Катица Јанева и нејзиниот тим имаат уште околу шест месеци (значи до 4 јуни, односно 30 јуни!) за отворање истраги и за ...
ДОДЕКА НЕМА ВЛАДА ЌЕ НЕМА НИ ЗАКОН ЗА ЗАШТИТА НА СВЕДОЦИТЕ НА СЈО, НИ ПРОДОЛЖУВАЊЕ НА МАНДАТОТ 

ДОДЕКА НЕМА ВЛАДА ЌЕ НЕМА НИ ЗАКОН ЗА ЗАШТИТА НА СВЕДОЦИТЕ НА СЈО, НИ ПРОДОЛЖУВАЊЕ НА МАНДАТОТ 

Измената на Законот за заштита на сведоците, за да се воведе дискреционо право Специјалното обвинителство да си ги штити сведоците во истрагите што ги ...
„СВАРОВСКИ“ СУДИЈКАТА ЌЕ ГИ СУДИ ГРУЕВСКИ И ГРУЈОВСКИ ПО ОБВИНЕНИЈАТА НА СЈО, НИКОЈ НЕ БАРА ИЗЗЕМАЊЕ

„СВАРОВСКИ“ СУДИЈКАТА ЌЕ ГИ СУДИ ГРУЕВСКИ И ГРУЈОВСКИ ПО ОБВИНЕНИЈАТА НА СЈО, НИКОЈ НЕ БАРА ИЗЗЕМАЊЕ

Лидија Петровска, една од двете судијки од Кривичен суд кои ги добија предметите по обвиненијата на Специјалното јавно обвинителство за насилство во О ...
1 2 3 20 / 25 НАПИСИ