Таг: обвинителство

1 2 3 26 10 / 257 НАПИСИ
ДО РЕСТОРАНОТ „АПОЛОНИЈА“ ВО СТРУГА НИКНУВА НОВA ДИВОГРАДБА, И ПОКРАЈ КРИВИЧНАТА ПРИЈАВА ПОСТАВЕНИ СЕ БЕТОНСКА ПЛОЧА И МЕТАЛНА КОНСТРУКЦИЈА

ДО РЕСТОРАНОТ „АПОЛОНИЈА“ ВО СТРУГА НИКНУВА НОВA ДИВОГРАДБА, И ПОКРАЈ КРИВИЧНАТА ПРИЈАВА ПОСТАВЕНИ СЕ БЕТОНСКА ПЛОЧА И МЕТАЛНА КОНСТРУКЦИЈА

На самото крајбрежје во Струга, на само 20 метри од Охридското Езеро, во близина на изградениот угостителски објект „Аполонија“, никнува нов објект, и ...
ТАТКОТО ГИ СИЛУВАЛ ТРИТЕ ЌЕРКИ, МАЈКАТА ИМ ВИКАЛА ДЕКА Е СРАМОТА ДА ПРИЈАВАТ, ОБВИНИТЕЛСТВОТО БАРА ПРИТВОР ЗА ОБАЈЦАТА

ТАТКОТО ГИ СИЛУВАЛ ТРИТЕ ЌЕРКИ, МАЈКАТА ИМ ВИКАЛА ДЕКА Е СРАМОТА ДА ПРИЈАВАТ, ОБВИНИТЕЛСТВОТО БАРА ПРИТВОР ЗА ОБАЈЦАТА

Триесетишестгодишен жител во Прилепско, три години ги силувал своите три ќерки родени 2008, 2010 и 2014, а мајката ги убедувала дека е срамота да приј ...
УСЛОВНИ КАЗНИ ЗА СЕДУМТЕМИНА НАПАЃАЧИ НА КОНТРОЛНАТА КУЛА КОИ ТЕПАА КОНТРОЛОР НА ЛЕТАЊЕ

УСЛОВНИ КАЗНИ ЗА СЕДУМТЕМИНА НАПАЃАЧИ НА КОНТРОЛНАТА КУЛА КОИ ТЕПАА КОНТРОЛОР НА ЛЕТАЊЕ

Седумте лица кои на 4 јануари упаднаа во Контролната кула на летање на М-НАВ на Скопскиот аеродром и тепаа контролор на летање добија условни казни. О ...
ГРАДОНАЧАЛНИКОТ НА БИТОЛА ПОБАРА ОБВИНИТЕЛСТВОТО ДА ОТВОРИ ПОСТАПКА ЗА ЗГОЛЕМЕНИОТ БРОЈ ПРИЈАВИ ЗА КАСНУВАЊЕ ОД КУЧИЊА

ГРАДОНАЧАЛНИКОТ НА БИТОЛА ПОБАРА ОБВИНИТЕЛСТВОТО ДА ОТВОРИ ПОСТАПКА ЗА ЗГОЛЕМЕНИОТ БРОЈ ПРИЈАВИ ЗА КАСНУВАЊЕ ОД КУЧИЊА

Битолскиот градоначалник Тони Коњановски до Основното јавно обвинителство поднесе иницијатива за отворање на постапка и спроведување истрага во врска ...
ИСТИ АДВОКАТИ СО ИДЕНТИЧНИ НАОДИ ОД ВЕШТИ ЛИЦА ПОДНЕСУВААТ ТУЖБИ ДО ГРАД СКОПЈЕ ЗА ОБЕСШТЕТУВАЊЕ ЗА КАСНУВАЊЕ ОД КУЧЕ

ИСТИ АДВОКАТИ СО ИДЕНТИЧНИ НАОДИ ОД ВЕШТИ ЛИЦА ПОДНЕСУВААТ ТУЖБИ ДО ГРАД СКОПЈЕ ЗА ОБЕСШТЕТУВАЊЕ ЗА КАСНУВАЊЕ ОД КУЧЕ

Од неколку исти адвокати најчесто стигнуваат тужбите до Град Скопје за граѓани каснати од куче. На прашањата на САКАМДАКАЖАМ.МК дали имаат сомнежи за ...
ОБВИНИТЕЛСТВОТО ГИ ПОВИКУВА ОПШТИНИТЕ ДА ПРИЈАВАТ КОРУПЦИЈА ПРИ ИСПЛАТАТА НА ОТШТЕТА ЗА КАСНУВАЊЕ ОД УЛИЧНИ КУЧИЊА

ОБВИНИТЕЛСТВОТО ГИ ПОВИКУВА ОПШТИНИТЕ ДА ПРИЈАВАТ КОРУПЦИЈА ПРИ ИСПЛАТАТА НА ОТШТЕТА ЗА КАСНУВАЊЕ ОД УЛИЧНИ КУЧИЊА

Надлежните институции треба да ги документираат сите сомнежи за лажно пријавување каснување од улично куче заради отштета и, секако да поднесат пријав ...
ОДБРАНАТА И ОБВИНИТЕЛСТВОТО ДОСТАВИЈА НОВИ ДОКАЗИ НА СУДЕЊЕТО ЗА ЗЛОУПОТРЕБА НА СЛУЖБЕНА ДОЛЖНОСТ НА МАКСИМ ДИМИТРИЕВСКИ

ОДБРАНАТА И ОБВИНИТЕЛСТВОТО ДОСТАВИЈА НОВИ ДОКАЗИ НА СУДЕЊЕТО ЗА ЗЛОУПОТРЕБА НА СЛУЖБЕНА ДОЛЖНОСТ НА МАКСИМ ДИМИТРИЕВСКИ

Во Основниот суд во Куманово вчера продолжи судењето против градоначалникот на Куманово Максим Димитриевски, кого двајца кумановски бизнисмени го обви ...
ПОТРОШИЛЕ 156,4 МИЛИОНИ ЕВРА ЗА ИЗГРАДБА НА ГАСОВОДИ, ДАЛЕ УШТЕ ДВА МИЛИОНА ЗА ЕКСПРОПРИЈАЦИЈА, А НЕ ПУШТИЛЕ НИТУ КИЛОМЕТАР ВО УПОТРЕБА, ОБВИНИТЕЛСТВОТО ГО РАЗГЛЕДУВА СЛУЧАЈОТ НА НОМАГАС

ПОТРОШИЛЕ 156,4 МИЛИОНИ ЕВРА ЗА ИЗГРАДБА НА ГАСОВОДИ, ДАЛЕ УШТЕ ДВА МИЛИОНА ЗА ЕКСПРОПРИЈАЦИЈА, А НЕ ПУШТИЛЕ НИТУ КИЛОМЕТАР ВО УПОТРЕБА, ОБВИНИТЕЛСТВОТО ГО РАЗГЛЕДУВА СЛУЧАЈОТ НА НОМАГАС

Републичкото обвинителство веднаш по објавата на извештајот на Државниот завод за ревизија (ДЗР) „Развој на гасификацијата во Република Северна Македо ...
ОСУМ ДЕНА ПРИТВОР ЗА КАВАДАРЧАНЕЦ КОЈ ТЕПАЛ ПОЛИЦАЈЦИ КОИ ДОШЛЕ ДА УАПСАТ НЕГОВ РОДНИНА ИЗБЕГАН ОД ЗАТВОР

ОСУМ ДЕНА ПРИТВОР ЗА КАВАДАРЧАНЕЦ КОЈ ТЕПАЛ ПОЛИЦАЈЦИ КОИ ДОШЛЕ ДА УАПСАТ НЕГОВ РОДНИНА ИЗБЕГАН ОД ЗАТВОР

Основниот суд во Кавадарци му определи притвор во траење од осум дена на 18-годишник кој нападнал полицајци оти дошле да уапсат негов роднина кој избе ...
И ПОЛИЦАЕЦ БИЛ ВО ГРУПАТА КОЈА ГРАБНАЛА СКОПЈАНЕЦ, ГО ТЕПАЛЕ И ИЗБОДЕЛЕ И МУ СЕ ЗАКАНИЛЕ ДЕКА АКО НЕ ИМ ДАДЕ 10.000 ЕВРА ЌЕ ГО УБИЈАТ И НЕГО И ТАТКО МУ

И ПОЛИЦАЕЦ БИЛ ВО ГРУПАТА КОЈА ГРАБНАЛА СКОПЈАНЕЦ, ГО ТЕПАЛЕ И ИЗБОДЕЛЕ И МУ СЕ ЗАКАНИЛЕ ДЕКА АКО НЕ ИМ ДАДЕ 10.000 ЕВРА ЌЕ ГО УБИЈАТ И НЕГО И ТАТКО МУ

Јавното обвинителство почна истрага против три лица меѓу кои и полицаец за грабнување и уценување. Во соопштението од Обвинителството се вели дека две ...
1 2 3 26 10 / 257 НАПИСИ