Таг: одби

МИЦКОСКИ НЕ ГО ПРИФАЌА ФРАНЦУСКИОТ ПРЕДЛОГ, ПОВИКА НА ПРОТЕСТ УТРЕВЕЧЕР ПРЕД ВЛАДАТА

МИЦКОСКИ НЕ ГО ПРИФАЌА ФРАНЦУСКИОТ ПРЕДЛОГ, ПОВИКА НА ПРОТЕСТ УТРЕВЕЧЕР ПРЕД ВЛАДАТА

Претседателот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски кажа дека францускиот предлог за почнување на пристапни преговори на ЕУ со Македонија е не ...
МИЈАЛКОВ ОСТАНУВА ВО ПРИТВОР, СУДОТ УКАЖУВА КАКО ОБВИНИТЕЛОТ ЕДНАШ СЕ ПРОТИВИ, А ВТОРПАТ СЕ СОГЛАСУВА ЗА УКИНУВАЊЕ НА МЕРКАТА

МИЈАЛКОВ ОСТАНУВА ВО ПРИТВОР, СУДОТ УКАЖУВА КАКО ОБВИНИТЕЛОТ ЕДНАШ СЕ ПРОТИВИ, А ВТОРПАТ СЕ СОГЛАСУВА ЗА УКИНУВАЊЕ НА МЕРКАТА

Основниот кривичен суд Скопје го одби барањето на првостепено осудениот на 8 години затвор Сашо Мијалков во предметот „Трезор“ да му се укине мерката ...
2 / 2 НАПИСИ