Таг: Охајо

ТРАМП БАРА ПОГОЛЕМА ПРОВЕРКА ЗА НОСЕЊЕ ОРУЖЈЕ, НЕ КАЖА КАКО

ТРАМП БАРА ПОГОЛЕМА ПРОВЕРКА ЗА НОСЕЊЕ ОРУЖЈЕ, НЕ КАЖА КАКО

Американскиот претседател Доналд Трамп денеска ги осуди нападите во Тексас и Охајо што се случија викендов како варварски злосторства „против целото ч ...
НЕ ФАЛАТ 200.000 ДОЛАРИ, СТАНУВА ЗБОР ЗА ВЕТЕНИ ДОНАЦИИ, РЕАГИРААТ ОД ФОНДАЦИЈАТА „МАКЕДОНИЈА 2025“

НЕ ФАЛАТ 200.000 ДОЛАРИ, СТАНУВА ЗБОР ЗА ВЕТЕНИ ДОНАЦИИ, РЕАГИРААТ ОД ФОНДАЦИЈАТА „МАКЕДОНИЈА 2025“

Организацијата „Македонија2025“ реагираше на текстот „Фалат 200.000 долари од ланската вечера со Груевски и Буш во Охајо“, објавен на 26 мај, со објас ...
2 / 2 НАПИСИ