Таг: Охрид

1 58 59 60 61 62 600 / 617 НАПИСИ
ОХРИДСКИТЕ БРОДОВИ „ПЛОВАТ“ НА СУВО ЗАРАДИ КОНТРОЛА ОД ОСИГУРИТЕЛНИТЕ КОМПАНИИ

ОХРИДСКИТЕ БРОДОВИ „ПЛОВАТ“ НА СУВО ЗАРАДИ КОНТРОЛА ОД ОСИГУРИТЕЛНИТЕ КОМПАНИИ

Во пристаништето во Свети Наум во Охрид започна редовниот технички преглед на дел од охридските бродови што за прв пат се прави на суво, а не како до ...
БАКРАЧЕСКИ МОЖЕ ДА ОДИ ВО ЗАТВОР ЗА КИНЕСКИОТ ЅИД ВО ЛАГАДИН, УКАЖУВА „ОХРИД СОС“

БАКРАЧЕСКИ МОЖЕ ДА ОДИ ВО ЗАТВОР ЗА КИНЕСКИОТ ЅИД ВО ЛАГАДИН, УКАЖУВА „ОХРИД СОС“

Општина Охрид мора да постапи по барањето на Државниот инспекторат за градежништво и да ја повлече дозволата за градбата на хотелот во Лагадин, а град ...
ЕДИНСТВЕНИОТ ЖИВ ВУЛКАН НА БАЛКАНОТ КАЈ ОХРИД ИМ ГИ ЈАДЕ АПАРАТИТЕ  НА СЕЛАНИТЕ

ЕДИНСТВЕНИОТ ЖИВ ВУЛКАН НА БАЛКАНОТ КАЈ ОХРИД ИМ ГИ ЈАДЕ АПАРАТИТЕ  НА СЕЛАНИТЕ

Единствениот жив вулкан на Балканот, над селото Косел во непосредна близина на Охрид, потсетува дека постои кога времето е врнежливо. Се чувствува сил ...
НАЧАЛНИКОТ НА ОХРИДСКАТА ПОЛИЦИЈА СО ДВАЈЦА ПАРТИСКИ ПРЕТСТАВНИЦИ ИМ СЕ ЗАКАНУВАЛ НА ОБВИНИТЕЛИТЕ НА ЈАНЕВА

НАЧАЛНИКОТ НА ОХРИДСКАТА ПОЛИЦИЈА СО ДВАЈЦА ПАРТИСКИ ПРЕТСТАВНИЦИ ИМ СЕ ЗАКАНУВАЛ НА ОБВИНИТЕЛИТЕ НА ЈАНЕВА

Специјалната обвинителка Катица Јанева најави дека ќе поднесе кривични пријави против сите поединци, раководители на институции, државни институции и ...
ОВЕНАА ПАЛМИТЕ ВО ОХРИД, ДАЛИ ПРЕЖИВЕАЛЕ ЌЕ СЕ ЗНАЕ НАПРОЛЕТ

ОВЕНАА ПАЛМИТЕ ВО ОХРИД, ДАЛИ ПРЕЖИВЕАЛЕ ЌЕ СЕ ЗНАЕ НАПРОЛЕТ

Палмите на охридскиот кеј, кои се украс на сите приморски градови, измрзнаа. Ниските температури им ги овенаа листовите и покрај тоа што стеблата се п ...
ИСПРАЗНЕТОТO ЕЗЕРО ГО УНИШТИ ПРЕСАДЕНИОТ ЛОКВАЊ ВО ОХРИД

ИСПРАЗНЕТОТO ЕЗЕРО ГО УНИШТИ ПРЕСАДЕНИОТ ЛОКВАЊ ВО ОХРИД

Нискиот водостој на Охридското езеро го уништи живеалиштето на локвањот кој пред една деценија беше пресаден на охридскиот брег кај “Милениум Палас”. ...
ОБВИНИТЕЛСТВОТО НА ЗВРЛЕВСКИ СО КОНТРАИСТРАГА ПРОТИВ СДСМ ЗА ЗЛОУПОТРЕБИ ВО ФИНАНСИРАЊЕ ИЗБОРНА КАМПАЊА

ОБВИНИТЕЛСТВОТО НА ЗВРЛЕВСКИ СО КОНТРАИСТРАГА ПРОТИВ СДСМ ЗА ЗЛОУПОТРЕБИ ВО ФИНАНСИРАЊЕ ИЗБОРНА КАМПАЊА

Основното јавно обвинителство-Скопје отворило постапка против „едно лице организатор на изборна кампања и други лица“, како и против правно лице за кр ...
ИЗОРАНАТА ПАТЕКА КАЈ СТУДЕНЧИШТА ВО ОХРИД 4 МЕСЕЦИ ЧЕКА АСФАЛТ

ИЗОРАНАТА ПАТЕКА КАЈ СТУДЕНЧИШТА ВО ОХРИД 4 МЕСЕЦИ ЧЕКА АСФАЛТ

Патеката покрај Студенчишта во Охрид, која го поврзува мостот кај каналот со Билјанини Извори, пред неколку месеци ја ископа изведувачот што го ангажи ...

ТРАЈКО ДА ПЛАТИ

1 Кога Уставен суд одбива да се бави со својата работа, тоа сите нас нè чини пари. Значи - наши пари. Зборуваме конкретно. Не зборуваме за апстрактни ...
ВЛИЈАНИЕТО ВРЗ СВЕДОЦИ Е КРИВИЧНО ДЕЛО, СЕ ЈАВИ СЈО ЗА ПРОТЕСТОТ ВО ОХРИД

ВЛИЈАНИЕТО ВРЗ СВЕДОЦИ Е КРИВИЧНО ДЕЛО, СЕ ЈАВИ СЈО ЗА ПРОТЕСТОТ ВО ОХРИД

Специјалното јавно обвинителство (СЈО) предупреди дека секое влијание врз сведоци е кривично дело, по повод протестот што ВМРО-ДПМНЕ го организираше п ...
1 58 59 60 61 62 600 / 617 НАПИСИ