Таг: ОИ 2016

1 2 322 / 22 НАПИСИ
БОРИЛИШТАТА ЗА СПОРТОВИ НА ВОДА ВО РИО СЕ ПОЛНИ СО ФЕКАЛИИ

БОРИЛИШТАТА ЗА СПОРТОВИ НА ВОДА ВО РИО СЕ ПОЛНИ СО ФЕКАЛИИ

На 25 дена пред почетокот на Олимписките игри во Рио, Меѓународниот олимписки комитет издаде соопштение, насловено: „Рио 2016 е подготвен да му посака ...
БЕЛГИСКИОТ ОЛИМПИЕЦ ЛАКРАУИ ЌЕ ЛЕТА ЗА РИО ОД АЕРОДРОМОТ НА КОЈ СЕ РАЗНЕСЕ НЕГОВИОТ БРАТ ЏИХАДИСТ

БЕЛГИСКИОТ ОЛИМПИЕЦ ЛАКРАУИ ЌЕ ЛЕТА ЗА РИО ОД АЕРОДРОМОТ НА КОЈ СЕ РАЗНЕСЕ НЕГОВИОТ БРАТ ЏИХАДИСТ

Мурад Лакрауи, братот на еден од џихадистите кои се разнесоа во самоубиствен бомбашки напад на аеродромот во Брисел, се подготвува за настап на Олимпи ...
1 2 322 / 22 НАПИСИ