Таг: ОЈО

1 2 3 4 10 / 39 НАПИСИ
УБИЕН БИЛ СКОПЈАНЕЦОТ КОЈ ИЗГОРЕ ВО ПОЖАРОТ ВО НЕГОВИОТ СТАН ВО ХРОМ, ПОКАЖА ОБДУКЦИЈАТА

УБИЕН БИЛ СКОПЈАНЕЦОТ КОЈ ИЗГОРЕ ВО ПОЖАРОТ ВО НЕГОВИОТ СТАН ВО ХРОМ, ПОКАЖА ОБДУКЦИЈАТА

Триесетипетгодишниот скопјанец кој вчера изгоре во пожарот во неговиот стан во Скопје бил убиен со остар предмет, соопшти МВР за резултатите од обдукц ...
ПО ДОПРЕН ГЛАС, ПОЛИЦИЈАТА ГО ИЗВЕСТИ ОБВИНИТЕЛСТВОТО ДЕКА БИТОЛСКОТО ЛИКОВНО СТУДИО ОДНЕСЕ ДЕЦА ВО БУГАРИЈА НА СРЕДБИ СО РАДЕВ И ЦАР СИМЕОН, НЕМА ПРИЈАВИ ОД РОДИТЕЛИ

ПО ДОПРЕН ГЛАС, ПОЛИЦИЈАТА ГО ИЗВЕСТИ ОБВИНИТЕЛСТВОТО ДЕКА БИТОЛСКОТО ЛИКОВНО СТУДИО ОДНЕСЕ ДЕЦА ВО БУГАРИЈА НА СРЕДБИ СО РАДЕВ И ЦАР СИМЕОН, НЕМА ПРИЈАВИ ОД РОДИТЕЛИ

По пишувањето во медиумите дека Детското ликовно студио „Кирил и Методиј“, организатор на колонијата „Мал битолски Монмартр“, под изговор за доброседс ...
СТРУШКИОТ ГРАДОНАЧАЛНИК МЕРКО ГО ШТИТЕЛЕ ОБВИНИТЕЛСТВОТО, СУДОТ, СУДСКИОТ СОВЕТ, ПА ДУРИ И МВР, ОТКРИВА АНТИКОРУПЦИСКАТА КОМИСИЈА

СТРУШКИОТ ГРАДОНАЧАЛНИК МЕРКО ГО ШТИТЕЛЕ ОБВИНИТЕЛСТВОТО, СУДОТ, СУДСКИОТ СОВЕТ, ПА ДУРИ И МВР, ОТКРИВА АНТИКОРУПЦИСКАТА КОМИСИЈА

Низ патешествија од стотици километри на предметите против Рамис Мерко за корупција, сите без завршница, Антикорупциската комисија денеска покажа како ...
РОДИТЕЛИТЕ РАЗОЧАРАНИ ОД ИСТРАГАТА ЗА СМРТТА НА 5-ГОДИШНАТА ЈАНА ХРИСТОВСКА, САКААТ ДА СЕ ИСЕЛАТ ОД ЗЕМЈАВА

РОДИТЕЛИТЕ РАЗОЧАРАНИ ОД ИСТРАГАТА ЗА СМРТТА НА 5-ГОДИШНАТА ЈАНА ХРИСТОВСКА, САКААТ ДА СЕ ИСЕЛАТ ОД ЗЕМЈАВА

„Ќе видиме што понатаму со адвоктот, во оваа држава знаеме колку е саатот, може и отТука куферчето да го земеме и да не нема, тоа е најсигурно решение ...
ОБВИНИТЕЛСТВОТО ОТВОРИ ИСТРАГА ЗА ХАКЕРСКИОТ НАПАД ВРЗ ФОНДОТ ЗА ЗДРАВСТВО, ВЕЛИ ДИРЕКТОРКАТА ФИЛИПОВСКА-ГРАШКОСКА

ОБВИНИТЕЛСТВОТО ОТВОРИ ИСТРАГА ЗА ХАКЕРСКИОТ НАПАД ВРЗ ФОНДОТ ЗА ЗДРАВСТВО, ВЕЛИ ДИРЕКТОРКАТА ФИЛИПОВСКА-ГРАШКОСКА

Основното јавно обвинителство во Скопје почнало истрага откако Фондот за здравствено осигурување на Македонија (ФЗОМ) на 6 февруари пријавил дека е за ...
РУСКОВСКА ГИ ПОВИКУВА ЕУ, АМБАСАДАТА НА САД И ОБВИНИТЕЛКАТА КОВЕСИ ДА Ѝ ПОМОГНАТ ПРЕД ПРИТИСОЦИТЕ ОД ВЛАДИНИОТ ФУНКЦИОНЕР АРАФАТ МУАРЕМИ НА КОГО ТАА ПО ЗАКОН МУ Е НАДРЕДЕНА

РУСКОВСКА ГИ ПОВИКУВА ЕУ, АМБАСАДАТА НА САД И ОБВИНИТЕЛКАТА КОВЕСИ ДА Ѝ ПОМОГНАТ ПРЕД ПРИТИСОЦИТЕ ОД ВЛАДИНИОТ ФУНКЦИОНЕР АРАФАТ МУАРЕМИ НА КОГО ТАА ПО ЗАКОН МУ Е НАДРЕДЕНА

Шефицата на Обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција Вилма Русковска вечерва ги повика амбасадите на помош од, како што вели, прити ...
ОБВИНИТЕЛСТВОТО БАРА ПРИТВОР ЗА 16-ГОДИШНИКОТ КОЈ ПРЕГАЗИ ЖЕНА НА ПЛАСТИЧАРСКАТА УЛИЦА ВО СКОПЈЕ

ОБВИНИТЕЛСТВОТО БАРА ПРИТВОР ЗА 16-ГОДИШНИКОТ КОЈ ПРЕГАЗИ ЖЕНА НА ПЛАСТИЧАРСКАТА УЛИЦА ВО СКОПЈЕ

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Скопје од судијата за деца при скопскиот Основен кривичен суд побара притвор за 16-годишник, кој вчер ...
ВО ОБВИНИТЕЛСТВОТО Е ПОДНЕСЕНА ИНИЦИЈАТИВАТА ЗА КРИВИЧНО ГОНЕЊЕ ПРОТИВ ХУСНИ ИСМАИЛИ, ВЕЛИ АНТИКОРУПЦИСКА КОМИСИЈА

ВО ОБВИНИТЕЛСТВОТО Е ПОДНЕСЕНА ИНИЦИЈАТИВАТА ЗА КРИВИЧНО ГОНЕЊЕ ПРОТИВ ХУСНИ ИСМАИЛИ, ВЕЛИ АНТИКОРУПЦИСКА КОМИСИЈА

До Основното јавно обвинителство (ОЈО) веќе е поднесена инцијативата за понатамошно постапување за поведување постапка за кривично гонење против поран ...
ПРИВЕДЕНИ ДВАЈЦАТА ШТИПЈАНИ КОИ ПРЕТЕПАА ДЕВОЈКА, СЕ СНИМАА И ВИДЕОТО ГО ПУШТИЈА НА СОЦИЈАЛНИ МРЕЖИ

ПРИВЕДЕНИ ДВАЈЦАТА ШТИПЈАНИ КОИ ПРЕТЕПАА ДЕВОЈКА, СЕ СНИМАА И ВИДЕОТО ГО ПУШТИЈА НА СОЦИЈАЛНИ МРЕЖИ

Основното јавно обвинителство (ОЈО) во Штип отвори предмет по допрен глас откако на социјалните мрежи и медиумите беше објавено видео во кое двајца ма ...
ЗАЕВ СЕ СПОМЕНУВА ВО ИСКАЗОТ НА КАМЧЕВ САМО ВО ДЕЛОТ ДЕКА КАЈ НЕГО ПРИЈАВИЛ РЕКЕТ, КАЖА РУСКОСКА

ЗАЕВ СЕ СПОМЕНУВА ВО ИСКАЗОТ НА КАМЧЕВ САМО ВО ДЕЛОТ ДЕКА КАЈ НЕГО ПРИЈАВИЛ РЕКЕТ, КАЖА РУСКОСКА

Премиерот Зоран Заев не е споменат во исказот на Орце Камчев дека е вмешан во случајот „Рекет“, рече шефицата на Обвинителството за организиран кримин ...
1 2 3 4 10 / 39 НАПИСИ