Таг: Олаф Шолц

1 2 3 10 / 24 НАПИСИ
НИКОЈ НЕ ТРЕБА ДА Е ИЗНЕНАДЕН ШТО МАКЕДОНИЈА, СРБИЈА И АЛБАНИЈА ЗА МАЛКУ НЕМАШЕ ДА ДОЈДАТ НА САМИТОТ ЕУ-ЗАПАДЕН БАЛКАН, ВЕЛИ ШОЛЦ

НИКОЈ НЕ ТРЕБА ДА Е ИЗНЕНАДЕН ШТО МАКЕДОНИЈА, СРБИЈА И АЛБАНИЈА ЗА МАЛКУ НЕМАШЕ ДА ДОЈДАТ НА САМИТОТ ЕУ-ЗАПАДЕН БАЛКАН, ВЕЛИ ШОЛЦ

Германскиот канцелар Олаф Шолц во денешното обраќање пред сојузниот парламент кажа дека не треба никој да биде изненаден што за малку немаше да одржи ...
НЕ МОЖЕ ВЕЌЕ ЕДНОГЛАСНО ДА НОСИМЕ ОДЛУКИ, ЕУ МОРА ДА СЕ МОДЕРНИЗИРА ЗА ДА ГО ОЛЕСНИ ПРОШИРУВАЊЕТО, ВЕЛИ ШОЛЦ

НЕ МОЖЕ ВЕЌЕ ЕДНОГЛАСНО ДА НОСИМЕ ОДЛУКИ, ЕУ МОРА ДА СЕ МОДЕРНИЗИРА ЗА ДА ГО ОЛЕСНИ ПРОШИРУВАЊЕТО, ВЕЛИ ШОЛЦ

Германскиот канцелар Олаф Шолц вели дека Европската унија треба да ги модернизира своите процеси за да им овозможи на кандидатите да се зачленат полес ...
ЕВРОПЕИЗАЦИЈА СО БУГАРИЗАЦИЈА

ЕВРОПЕИЗАЦИЈА СО БУГАРИЗАЦИЈА

Путин така вика, ама Путин не е Радев. ...
МАКРОН, ШОЛЦ И ДРАГИ ДОЈДОА СО ВОЗ ВО КИЕВ НАСПРОТИ КРИТИКИТЕ ДЕКА НЕ ЈА ПОДДРЖУВААТ УКРАИНА ДОВОЛНО

МАКРОН, ШОЛЦ И ДРАГИ ДОЈДОА СО ВОЗ ВО КИЕВ НАСПРОТИ КРИТИКИТЕ ДЕКА НЕ ЈА ПОДДРЖУВААТ УКРАИНА ДОВОЛНО

Францускиот претседател Емануел Макрон, германскиот канцелар Олаф Шолц и италијанскиот премиер Марио Драги пристигнаа во Киев откако тргнаа на заеднич ...
ЈА ИРОНИЗИРАВ ГРДАТА БУГАРСКА БЛОКАДА ЗА МАКЕДОНИЈА ПРЕД ШОЛЦ, ТВИТНА РАМА 

ЈА ИРОНИЗИРАВ ГРДАТА БУГАРСКА БЛОКАДА ЗА МАКЕДОНИЈА ПРЕД ШОЛЦ, ТВИТНА РАМА 

Албанскиот премиер Еди Рама на својот твитер профил денеска објасни дека на Самитот во Солун кој со земјите од регионот во петокот го организираше грч ...
ИМАЈТЕ НА УМ КАКО ВИЕ ГО НАЈДОВТЕ ПАТОТ ДО ЕУ, МУ РЕЧЕ КАНЦЕЛАРОТ ШОЛЦ НА БУГАРСКИОТ ПРЕМИЕР ПЕТКОВ ВО СОФИЈА

ИМАЈТЕ НА УМ КАКО ВИЕ ГО НАЈДОВТЕ ПАТОТ ДО ЕУ, МУ РЕЧЕ КАНЦЕЛАРОТ ШОЛЦ НА БУГАРСКИОТ ПРЕМИЕР ПЕТКОВ ВО СОФИЈА

„Секогаш треба да го имаме на ум она што самите сме го доживеале кога ги гледаме другите“, рече германскиот канцелар Олаф Шолц во Софија потсетувајќи ...
НАШЕТО ИСКУСТВО КАЖУВА ДЕКА СИТЕ ИМААТ КОРИСТ КОГА СЕ ГРАДАТ ПРИЈАТЕЛСКИ ОДНОСИ СО СОСЕДИТЕ, КАЖА ШОЛЦ ВО СОФИЈА

НАШЕТО ИСКУСТВО КАЖУВА ДЕКА СИТЕ ИМААТ КОРИСТ КОГА СЕ ГРАДАТ ПРИЈАТЕЛСКИ ОДНОСИ СО СОСЕДИТЕ, КАЖА ШОЛЦ ВО СОФИЈА

Германскиот канцелар Олаф Шолц изјави во Софија дека силно го поддржува почетокот на пристапните преговори на Северна Македонија и Албанија со ЕУ, но ...
ШТО СЕ ОДНЕСУВА ДО ГЕРМАНИЈА, МОЖЕ ВЕДНАШ ДА ГИ ПОЧНЕТЕ ПРЕГОВОРИТЕ СО ЕУ, КАЖА КАНЦЕЛАРОТ ШОЛЦ

ШТО СЕ ОДНЕСУВА ДО ГЕРМАНИЈА, МОЖЕ ВЕДНАШ ДА ГИ ПОЧНЕТЕ ПРЕГОВОРИТЕ СО ЕУ, КАЖА КАНЦЕЛАРОТ ШОЛЦ

Германскиот канцелар Олаф Шолц денеска при официјалната посета во Скопје неколку пати повтори дека Македонија ги исполнила сите услови и треба веднаш ...
НАГАЗНА МИНА

НАГАЗНА МИНА

Си го губиме времето со Бугарија. А од нив можеме да научиме само како да украдеме милијарда евра од пристапните фондови на ЕУ. ...
ЗА ДВЕ НЕДЕЛИ ДА СЕ ОДБЛОКИРА ПАТОТ НА СЕВЕРНА МАКЕДОНИЈА КОН ЕУ, ВЕЛИ МИЦОТАКИС, ШОЛЦ УТРЕ ВО СКОПЈЕ

ЗА ДВЕ НЕДЕЛИ ДА СЕ ОДБЛОКИРА ПАТОТ НА СЕВЕРНА МАКЕДОНИЈА КОН ЕУ, ВЕЛИ МИЦОТАКИС, ШОЛЦ УТРЕ ВО СКОПЈЕ

Грчкиот премиер Кирјакос Мицотакис изјави дека Европската Унија би требала да ги интегрира шесте држави од Западен Балкан до 2033 година, што би бил х ...
1 2 3 10 / 24 НАПИСИ