Таг: Олаф Шолц

1 2 3 20 / 27 НАПИСИ
ШТО СЕ ОДНЕСУВА ДО ГЕРМАНИЈА, МОЖЕ ВЕДНАШ ДА ГИ ПОЧНЕТЕ ПРЕГОВОРИТЕ СО ЕУ, КАЖА КАНЦЕЛАРОТ ШОЛЦ

ШТО СЕ ОДНЕСУВА ДО ГЕРМАНИЈА, МОЖЕ ВЕДНАШ ДА ГИ ПОЧНЕТЕ ПРЕГОВОРИТЕ СО ЕУ, КАЖА КАНЦЕЛАРОТ ШОЛЦ

Германскиот канцелар Олаф Шолц денеска при официјалната посета во Скопје неколку пати повтори дека Македонија ги исполнила сите услови и треба веднаш ...
НАГАЗНА МИНА

НАГАЗНА МИНА

Си го губиме времето со Бугарија. А од нив можеме да научиме само како да украдеме милијарда евра од пристапните фондови на ЕУ. ...
ЗА ДВЕ НЕДЕЛИ ДА СЕ ОДБЛОКИРА ПАТОТ НА СЕВЕРНА МАКЕДОНИЈА КОН ЕУ, ВЕЛИ МИЦОТАКИС, ШОЛЦ УТРЕ ВО СКОПЈЕ

ЗА ДВЕ НЕДЕЛИ ДА СЕ ОДБЛОКИРА ПАТОТ НА СЕВЕРНА МАКЕДОНИЈА КОН ЕУ, ВЕЛИ МИЦОТАКИС, ШОЛЦ УТРЕ ВО СКОПЈЕ

Грчкиот премиер Кирјакос Мицотакис изјави дека Европската Унија би требала да ги интегрира шесте држави од Западен Балкан до 2033 година, што би бил х ...
МАКРОН И ШОЛЦ ПОБАРАА ОД ПУТИН ДА ОДРЖИ ДИРЕКТНИ И СЕРИОЗНИ ПРЕГОВОРИ СО ЗЕЛЕНСКИ

МАКРОН И ШОЛЦ ПОБАРАА ОД ПУТИН ДА ОДРЖИ ДИРЕКТНИ И СЕРИОЗНИ ПРЕГОВОРИ СО ЗЕЛЕНСКИ

За време на телефонски разговор, лидерите на Франција и Германија денеска побараа од Владимир Путин да одржи „директни сериозни разговори“ со украинск ...
ЕМИЛИЈА И МАРТА

ЕМИЛИЈА И МАРТА

Не знаеш кој е поненормален. Дали Бугарите што бараат од Македонците да им докажат дека постојат, или Македонците што влегуваат во процес на докажувањ ...
ПРЕД ДВЕ ГОДИНИ ИМ ВЕТИВМЕ ПРЕГОВОРИ НА МАКЕДОНИЈА И АЛБАНИЈА, БИ ТРЕБАЛО СЕГА ДА ПОЧНАТ, ВЕЛИ ГЕРМАНСКИОТ КАНЦЕЛАР ШОЛЦ

ПРЕД ДВЕ ГОДИНИ ИМ ВЕТИВМЕ ПРЕГОВОРИ НА МАКЕДОНИЈА И АЛБАНИЈА, БИ ТРЕБАЛО СЕГА ДА ПОЧНАТ, ВЕЛИ ГЕРМАНСКИОТ КАНЦЕЛАР ШОЛЦ

Интеграцијата на Западен Балкан во ЕУ е приоритет на германската влада, вели германскиот канцелар Олаф Шолц, кој смета дека пристапните преговори со М ...
ПУТИН МУ СЕ ПОЖАЛИЛ НА ШОЛЦ ДЕКА УКРАИНА ПОСТАВУВАЛА СЀ ПОНЕРЕАЛИСТИЧНИ УСЛОВИ ВО ПРЕГОВОРИТЕ

ПУТИН МУ СЕ ПОЖАЛИЛ НА ШОЛЦ ДЕКА УКРАИНА ПОСТАВУВАЛА СЀ ПОНЕРЕАЛИСТИЧНИ УСЛОВИ ВО ПРЕГОВОРИТЕ

Рускиот претседател Владимир Путин утринава имаше телефонски разговор со германскиот канцелар Олаф Шолц, соопшти Кремљ. Во разговорот, според соопштен ...
ПУТИН НЕ ПОКАЖА ПОДГОТВЕНОСТ ДА ЈА ПРЕКИНЕ ВОЈНАТА ВО УКРАИНА ВО РАЗГОВОРОТ СО МАКРОН И ШОЛЦ, ВЕЛАТ ОД КАБИНЕТОТ НА ФРАНЦУСКИОТ ПРЕТСЕДАТЕЛ

ПУТИН НЕ ПОКАЖА ПОДГОТВЕНОСТ ДА ЈА ПРЕКИНЕ ВОЈНАТА ВО УКРАИНА ВО РАЗГОВОРОТ СО МАКРОН И ШОЛЦ, ВЕЛАТ ОД КАБИНЕТОТ НА ФРАНЦУСКИОТ ПРЕТСЕДАТЕЛ

Рускиот претседател Владимир Путин не покажал подготвеност да ја прекине војната во Украина за време на телефонскиот разговор со францускиот претседат ...
ОЛАФ ШОЛЦ ИЗБРАН ЗА НОВ ГЕРМАНСКИ КАНЦЕЛАР

ОЛАФ ШОЛЦ ИЗБРАН ЗА НОВ ГЕРМАНСКИ КАНЦЕЛАР

Олаф Шолц и официјално стана нов германски канцелар, со што заврши 16-годишното владеење на Ангела Меркел. Неговиот избор денеска беше потврден во пар ...
ПОТПИШАН КОАЛИЦИСКИОТ ДОГОВОР, ГЕРМАНИЈА УТРЕ ДОБИВА НОВА ВЛАДА

ПОТПИШАН КОАЛИЦИСКИОТ ДОГОВОР, ГЕРМАНИЈА УТРЕ ДОБИВА НОВА ВЛАДА

Социјалдемократската партија (СПД), Зелените и Слободните демократи (ФДП) го потпишаа коалицискиот договор, што го отвора патот за формирање нова герм ...
1 2 3 20 / 27 НАПИСИ