Таг: Оле Гунар Солшер

МАНЧЕСТЕР ГО ОТПУШТИ ТРЕНЕРОТ СОЛШЕР

МАНЧЕСТЕР ГО ОТПУШТИ ТРЕНЕРОТ СОЛШЕР

Оле Гунар Солшер доби отказ од Манчестер јунајтед ден по поразот од Вотфорд со 1:4, по кој екипата падна на седмото место со 12 бода помалку од лидеро ...
СОЛШЕР ПОТПИША ТРИГОДИШЕН ДОГОВОР СО МАНЧЕСТЕР ЈУНАЈТЕД

СОЛШЕР ПОТПИША ТРИГОДИШЕН ДОГОВОР СО МАНЧЕСТЕР ЈУНАЈТЕД

Оле Гунар Солшер е именуван за постојан тренер на Манчестер јунајтед, откако потпиша тригодишен договор. Норвежанецот дојде како замена за Жозе Мур ...
ОЛЕ ГУНАР СОЛШЕР ЌЕ ГО ВОДИ МАНЧЕСТЕР ЈУНАЈТЕД ДО КРАЈОТ НА СЕЗОНАТА

ОЛЕ ГУНАР СОЛШЕР ЌЕ ГО ВОДИ МАНЧЕСТЕР ЈУНАЈТЕД ДО КРАЈОТ НА СЕЗОНАТА

Манчестер јунајтед го именуваше својот поранешен играч Оле Гунар Солшер за привремен тренер, само ден откако Жозе Мурињо доби отказ. Тој треба да ја и ...
3 / 3 НАПИСИ