Таг: Оливер Андонов

1 2 10 / 13 НАПИСИ
ФРАКЦИЈА ВО ВМРО-ДПМНЕ БАРА ОСТАВКА ОД МИЦКОСКИ, ОД ПАРТИЈАТА ОДГОВАРААТ ДЕКА ИНИЦИЈАТИВАТА НЕ ЗАСЛУЖУВА КОМЕНТАР

ФРАКЦИЈА ВО ВМРО-ДПМНЕ БАРА ОСТАВКА ОД МИЦКОСКИ, ОД ПАРТИЈАТА ОДГОВАРААТ ДЕКА ИНИЦИЈАТИВАТА НЕ ЗАСЛУЖУВА КОМЕНТАР

Поранешниот еднодневен министер за внатрешни работи Оливер Андонов денеска на прес-конференција пред седиштето на ВМРО-ДПМНЕ побара оставка од лидерот ...
ЕКСДИРЕКТОРОТ НА УБК АТАНАСОВСКИ ПО РАЗРЕШУВАЊЕТО СИ ЗАМИНА ОД МВР

ЕКСДИРЕКТОРОТ НА УБК АТАНАСОВСКИ ПО РАЗРЕШУВАЊЕТО СИ ЗАМИНА ОД МВР

Владимир Атанасовски, поранешен директор на Управата за безбедност и контраразузнавање кого вчера тројца од обвинетите го посочија токму него за орган ...
ПО МИНИСТЕР ЗА ЕДЕН ДЕН, СЕГА И ОПШТИНСКИ СОВЕТНИК ЗА ЕДЕН ДЕН

ПО МИНИСТЕР ЗА ЕДЕН ДЕН, СЕГА И ОПШТИНСКИ СОВЕТНИК ЗА ЕДЕН ДЕН

На денешната седница на Советот на општината Штип, за нов советник беше избран Владимир Бутлев од СДСМ, кој дојде на местото на Марија Костова чија со ...
АНТИКОРУПЦИСКА ПОБАРА ОД ЗВРЛЕВСКИ ДА ОТВОРИ ИСТРАГА ПРОТИВ ФУНКЦИОНЕРИ НА ОПОЗИЦИЈАТА

АНТИКОРУПЦИСКА ПОБАРА ОД ЗВРЛЕВСКИ ДА ОТВОРИ ИСТРАГА ПРОТИВ ФУНКЦИОНЕРИ НА ОПОЗИЦИЈАТА

Антикорупциската комисија побара од Основното јавно обвинителство Скопје да отвори истрага против министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски за н ...
УБК ОДБИВА ДА СПРОВЕДЕ СУДСКА НАРЕДБА, ИЗЈАВИ ЈАНЕВА ВО ЕДЕН ЧАСОТ ПО ПОЛНОЌ

УБК ОДБИВА ДА СПРОВЕДЕ СУДСКА НАРЕДБА, ИЗЈАВИ ЈАНЕВА ВО ЕДЕН ЧАСОТ ПО ПОЛНОЌ

Специјалната јавна обвинителка Катица Јанева изјави дека постапката на СЈО во Управата за безбедност и контраразузнавање тапка во место и по 12 часа о ...
МИНИСТЕРОТ ЗА ВНАТРЕШНИ ОЛИВЕР СПАСОВСКИ ИМА ОБВРСКА ДА ГО УАПСИ МИТКО ЧАВКОВ ЗА ДА СЕ СПРОВЕДЕ СУДСКАТА НАРЕДБА, ВЕЛИ ПАВЛЕ ТРАЈАНОВ

МИНИСТЕРОТ ЗА ВНАТРЕШНИ ОЛИВЕР СПАСОВСКИ ИМА ОБВРСКА ДА ГО УАПСИ МИТКО ЧАВКОВ ЗА ДА СЕ СПРОВЕДЕ СУДСКАТА НАРЕДБА, ВЕЛИ ПАВЛЕ ТРАЈАНОВ

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски по закон итно мора да обезбеди извршување на судската наредба, а не ги остави обвинителите од Специјал ...
ТИМОТ НА КАТИЦА ЌЕ ДЕЖУРА ЦЕЛА НОЌ ВО УБК, ДИРЕКТОРОТ НЕ ДАВА КРУЦИЈАЛНИ ДОКАЗИ, СЕ ЈАВИ СЈО НА ФЕЈСБУК

ТИМОТ НА КАТИЦА ЌЕ ДЕЖУРА ЦЕЛА НОЌ ВО УБК, ДИРЕКТОРОТ НЕ ДАВА КРУЦИЈАЛНИ ДОКАЗИ, СЕ ЈАВИ СЈО НА ФЕЈСБУК

Специјалното јавно обвинителство на Фејсбук објави дека директорот на Управата за јавна безбедност и контраразузнавање, директорот на Бирото за јавна ...

БРЗАМ НА АВИОН

1 Дојде Хан и пак му даде крилја на Груевски. После 12 минути изјава во која верглаше на празно, последните две минути ги искористи да каже дека СЈО т ...
ДИЈАГНОЗА СВАРОВСКИ

ДИЈАГНОЗА СВАРОВСКИ

1 Претседателот на Судскиот совет Зоран Караџовски рече дека ниту еден обвинител до сега не ги има навредено судиите толку, колку што ги навредила Спе ...

ПРИВРЕМЕНО ИМЕ

1И што викате? Смешно било тоа што Собранието на Македонија прво избра министер за внатрешни работи и потоа за помалку од еден ден му ја прифати остав ...
1 2 10 / 13 НАПИСИ